• Informacje na temat:

  dania polskie

Artykuły na temat: dania polskie
 • Nie daj plamy

  ...kontrolować ją u dermatologa.  Ostrożność jest zalecana zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. Badania naukowe dowiodły, że pięć i więcej oparzeń słonecznych przed 20. rokiem życia zwiększa ryzyko(...) specjalistami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Jak często należy chodzić do dermatologa? Profilaktycznie badaj się raz w roku, jeśli masz co najmniej 40 lat. Osoby młodsze, 20-, 30-letnie, mogą...

 • Polskie produkty kontra cholesterol

  ..., odpowiednio komponując posiłki. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nie będzie cię to kosztowało zbyt wiele czasu ani pieniędzy. To polskie, łatwo dostępne owoce, warzywa, kasze i oleje stanowią bazę(...) funkcjonowania układu krążenia. Owocowe hity Polskie jabłka (szara reneta, antonówka, szampion, rubin) zawierają pektyny (najwięcej pod skórką, więc nie warto ich obierać), czyli rodzaj błonnika...

 • Daria Ładocha entuzjastką polskiej kuchni

  Blogerka i dziennikarka kulinarna Daria Ładocha często sięga po specjały kuchni polskiej. Zupa pomidorowa, chłodnik, młoda kapusta czy dania z truskawkami - takimi specjałami rozpieszcza obecnie swoją rodzinę.

 • Daj odpocząć oczom

  ...właśnie powodu  konieczne jest suszenie w cieniu.  Jaki jest przepis na kompres na oczy? Prof. Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa, polecał zmieszać 4 łyżki kwiatów bławatka...

 • Biznesy polskich gwiazd. Co celebryci robią poza szklanym ekranem?

  Polskie gwiazdy wiedzą, że los bywa przewrotny, a sława może szybko przeminąć. Dlatego wielu z nich poza szklanym ekranem zajmuje się czymś innym. Na jaki biznes postawili celebryci, aktorzy i dziennikarze? Będziecie zaskoczeni!

 • "Polskie Boże Narodzenie"

  Album "Polskie Boże Narodzenie" zawiera opis tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, a także zbiór najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek, m.in. "Anioł pasterzom mówił", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy śliczna Panna".

 • Katarzyna Bosacka o zaletach polskiej kuchni

  ...trzy lata, i w Kanadzie, gdzie mąż był ambasadorem, zajmowałam się promocją kuchni polskiej wśród polityków, krytyków kulinarnych, szefów kuchni. Byli zdumieni niezwykłą sezonowością, różnorodnością(...) polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej".

 • Dan Brown w Krakowie

  Dan Brown to dziś niekwestionowana gwiazda literatury i żywy dowód na to, że czytamy. Jego książki zostały przetłumaczone na 56 języków i sprzedały się w ponad 200 milionach egzemplarzy. Autor bestsellerów: "Kodu Leonarda da Vinci", "Aniołów i demonów", "Inferno", "Zaginionego symbolu", "Cyfrowej twierdzy" i "Zwodniczego punktu"przyjechał do Polski na zaproszenie swojego polskiego wydawcy...

 • ...lekko, nowocześnie i pysznie. To prawda, że polskie sklepy za oceanem radzą sobie całkiem dobrze. Wędliny, słodycze, pieczywo, sery, zwłaszcza białe, oraz przetwory cieszą się dużym powodzeniem nie(...) tradycyjnymi daniami, serwujące potrawy dość ciężkie, mało finezyjne, choć owszem, zdarza się, że niezwykle smaczne. Może dzieje się tak dlatego, że ostatnia fala emigracji polonijnej to lata osiemdziesiąte...

 • Jak zmniejszyć ryzyko wyłudzenia pożyczki na swoje dane

  Kreatywność i precyzja działania przestępców kradnących dane osobowe w celu wyłudzenia na nie pożyczki zwiększa się wraz z rozwojem technologii, która na dobre wkroczyła nie tylko do naszych portfeli. Co prawda nie istnieją sposoby pozwalające zabezpieczyć się przed kradzieżą w stu procentach, jednak dzięki niektórym rozwiązaniom możemy znacznie ograniczyć ryzyko. Na co szczególnie uważać? Co zrobić, kiedy zorientujemy się, że ktoś wziął chwilówkę, podszywając się pod nas?

Zdjęcia na temat: dania polskie
Wideo na temat: dania polskie
 • Smak Indii w polskiej stolicy

  Zapraszamy do restauracji, w której można spróbować prawdziwie indyjskiej kuchni - dań przygotowywanych przez indyjskich kucharzy z indyjskich produktów i według indyjskich receptur.

 • Gofry, bundz, dorsz. Dania z polskich kurortów

  Jakie smaki kojarzą nam się z wakacjami? - Poprzez kuchnię chciałbym zaprosić do polskich kurortów - powiedział Andrzej Polan. Kucharz przygotował w "Dzień Dobry TVN" gofry czekoladowe, oscypki, bundz z owocami oraz dorsza z sałatką z kiszonych warzyw.(Dzień Dobry TVN)

 • Nowy hit na polskich stołach!

  Kulinarna mapa Polski jest coraz bardziej zdominowana przez slow food. Wśród konsumentów furorę robią dania z produktów ekologicznych, a przygotowywane w błyskawicznym tempie hamburgery i kebaby są odstawiane na bok. Slow food to też powrót do lokalnej kuchni i tradycyjnych przepisów.

Dyskusje na temat: dania polskie