• Informacje na temat:

  dali co zwiedzać

Artykuły na temat: dali co zwiedzać
 • Zwiedzanie Sarajewa

  Sarajewo jest stolicą Bośni i Hercegowiny, którą zamieszkuje ponad trzysta tysięcy mieszkańców.

 • Zwiedzanie Tokaju

  W północnej części Węgier (a także po drugiej stronie granicy, na Słowacji) produkuje się słynne na cały świat białe wino. Tokaj, bo to on – i wino, i kraina, i miasto o tej nazwie – jest bohaterem naszej dzisiejszej wyprawy. Wino stało na stołach możnych tego świata już 500 lat temu. U nas nazywane było, z wyraźnym podziwem, węgrzynem. Jak ważny jest dla bratanków Węgrów, świadczy wspomnienie o nim w... węgierskim hymnie państwowym!

 • Zwiedzamy Kopenhagę

  Tutaj nie przyjeżdżamy po słońce, ale by przez kilka dni zaczerpnąć duńskiego luzu i dobrego smaku. Dorośli chętnie pospacerują po kopenhaskich ulicach, a dzieciaki wyszaleją się w parkach rozrywki.

 • Co zwiedzać w Bukareszcie

  Stolica Rumunii należy do miast nietypowych. W przeciwieństwie do innych metropolii w Europie nie stanowi głównego celu turystycznych wycieczek. Dzieje się tak za sprawą wielu strat, które miejska infrastruktura poniosła w wyniku trzęsień ziemi, a także czasów wojen i rządów komunistycznych. Mimo tego warto spędzić kilka dni na odkrywaniu Bukaresztu i przywracaniu jego mieszkańcom nadziei w to, że miasto ma jeszcze szansę stać się turystycznym centrum całego regionu.

 • Co zwiedzać w Zakopanem?

  Zimowa stolica Polski przyciąga turystów zapierającymi dech widokami, kuligami, ciepłymi źródłami i pysznymi oscypkami.

 • Zwiedzaj Polskę. Śladami tragicznych miłości

  Zwiedzając zabytki, często nie zdajemy sobie sprawy, że były one tłem wielkich dramatów, również miłosnych. Oto historie nieszczęśliwych kochanków, których płomienne uczucia doprowadziły do śmierci.

 • Zwiedzanie Santiago - stolicy Chile

  W centrum sześciomilionowej stolicy Chile łatwo poczuć się jak w europejskiej metropolii, a nie latynoskim mieście gdzieś na końcu świata. Jego atmosfera kojarzy się z... Barceloną.

 • Zwiedzanie Male na Malediwach

  Czy jesteś ciekawy, jakie sekrety kryje malutka malediwska stolica? Masz ochotę na niezapomniane zakupy i poznanie niezwykłej wyspiarskiej kultury? Odwiedź Male i daj się zachwycić urokowi tego prześlicznego miasteczka! Czekają tu na ciebie setki atrakcji: zabytki, piękne plaże i lazurowa woda oceanu. Co więcej potrzeba do szczęścia?

 • ​Sekrety Tajlandii - zwiedzanie Bangkoku

  Południowa Azja to nie tylko wyjątkowe krajobrazy i plaże nad lazurową wodą. Z nami odkryjesz wszystkie tajemnice niezwykłej tajlandzkiej stolicy - Bangkoku, i dasz zauroczyć się jego unikatowej atmosferze. Z jednej strony czekają na ciebie monumentalne świątynie, zabytki i imponujące posągi Buddy, a z drugiej tętniące życiem nocne kluby, barwne targi amuletów i gigantyczne drapacze chmur.

 • ​Teneryfa - zwiedzanie La Laguny

  Gdzie warto spędzić czas, odwiedzając Teneryfę? Mamy dla ciebie propozycję nie do odrzucenia! Wybierz się do przepięknej La Laguny i odkryj prawdziwie kanaryjski klimat archipelagu. Tylko tutaj dostaniesz okazję poznania niezwykłej XV-wiecznej architektury, zwiedzenia wyjątkowych wystaw historycznych i zetknięcia się z prawdziwie orientalną kulturą południa. Daj się zachwycić temu unikatowemu miastu i odkryj jego sekrety!

Dyskusje na temat: dali co zwiedzać
 • Re: Z piwnicy w wielki świat

  Nie można winić chłopaka. Został adoptowany i rodzice adopcyjni chcieli dać mu wszystko. Zabierali go zawsze ze sobą w podróż, a dzięki licznym znajomym mogli zwiedzać cały świat. Mama nawet oczekiwała, że oglądając zdjęcia syna "potwierdzi się", że jest "podobny" do rodziców. Szanuję ich za to co dali Marcinowi, ale nie rozumiem dlaczego dorosłemu mężczyźnie nie powiedzieli prawdy:( I to

 • Węwnętrzna błogość

  Wbrew pozorom wielu Polaków nie wie kto to Gaudi i Dali Niektórzy, zważywszy na to, że miałam jakaś tam wiedzę, traktowali mnie jak przewodnika niekiedy, ale wrażenie jakie pozostawia twórczość Gaudiego jest nie do opisania. Mój mąż, który jest laikiem w tej dziedzinie i w ogóle nie lubi zwiedzać był zachwycony:))))))))))) pozdrawiam Plath a twój wyjazd coraz bliżej...

 • chce cos zmienic!!!!!

  w moim wypadku jeździłem co wakacje czy to zagranicę, czy to po Polsce. Były to niesamowite podróże, przecudne zabytki, niezapomniane krajobrazy i miejsca. Z czasem zaczynam doceniać ich determinację i poświęcenie i to, że dali mi okazję poznania kawałka świata. Oczywiście mam zamiar dalej wyjeżdżać i zwiedzać. Takie wyjazdy czy to na dłużej, czy na wakacje to są koszta, pewnego rodzaju

 • urlopowo, cytrynowo...:)

  Cosuello, mój mąż też nie znosi zwiedzać... zawsze mówił, że on nigdy po kościołach nie będzie chodził... jak zobaczył Sagradę Familię, park Gaudiego i parę innych jego budowli to mu kopara opadła, był zaskoczony pozytywnie, Klasztor w Monserrat jest rewelacyjnie położony na takiej poszarpanej górze, na szczycie jedzie się tam serpentynami i widoki są świetne... Muzeum Salvadora Dali, też mojego