• Informacje na temat:

  czechy północne

Artykuły na temat: czechy północne
 • Czechy - imprezy dla piwoszy

  Miłośnikom czeskiego piwa polecamy udział w festiwalach piwnych, na których nie zabraknie pysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju.

 • Pałace i zamki w Czechach otwarte zimą

  Coraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym. Na gości czekają ciekawe imprezy kulturalne, jarmarki świąteczne, programy dla najmłodszych, degustacje tradycyjnych potraw i wiele innych atrakcji.

 • Narty biegowe: Najlepsze miejsca w Czechach

  ...aż po Olešnice w północnej części Gór Orlickich. Wielką ciekawostką całego rejonu są liczne bunkry i twierdze artyleryjskie, zbudowane wzdłuż dawnej granicy z Niemcami w okresie międzywojennym...

 • Majeranek w kuchni i apteczce

  Majeranek jest starą rośliną leczniczą i przyprawową, nadal często uprawianą. Najbardziej rozpowszechniona jest jego uprawa w Niemczech, Czechach i niektórych rejonach Azji i Ameryki Północnej. Warto po niego sięgnąć - wzmaga trawienie, przyspiesza metabolizm, dzięki czemu przeciwdziała zaleganiu pokarmów i substancji toksycznych w ciele.

 • Na czym polega wyjątkowość Gór Stołowych? Na tym, że są miejscami płaskie... jak stół! To niezwykła rzadkość, bo podobnie ukształtowane góry płytowe znajdują się jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie, w Afryce i Ameryce Północnej.

 • Rokytnice nad Izerą

  ​W ramionach szczytów czeskich Karkonoszy Zachodnich, wtulone w górę Lysá Hora (Łysa Góra) skrywa się miasteczko Rokytnice nad Izerą. Warto do niego zawitać choćby na weekend. Znajduje się tylko 25 km od Szklarskiej Poręby, a jest mniej zatłoczone i znakomicie przygotowane, nawet dla wymagających narciarzy.

 • Księżna Meghan opublikowała urocze zdjęcie syna

  Edynburga. Jest siódmą osobą, po swoim dziadku, bracie ojca, jego dzieciach i ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W Polsce Dzień Matki zawsze...

 • ​Korsyka - transport na wyspie

  Czechy, Austrię i Włochy. W miejscowości Livorno można złapać prom płynący prosto do Bastii - największego miasta w północnej części Korsyki.  Istnieje także możliwość skorzystania z innego połączenia...

 • Gdzie spędzić zimowy urlop?

  Gdzie spędzić zimowy urlop? Wiadomo, w górach! Polecamy Beskidy, bo tu, prócz wspaniałych tras narciarskich, każda miejscowość ma swoje atrakcje, które nadają się nawet do księgi rekordów.

 • W Góry Stołowe po zdrowie

  Na czym polega wyjątkowość Gór Stołowych? Na tym, że są miejscami płaskie... jak stół! To niezwykła rzadkość, bo podobnie ukształtowane góry płytowe znajdują się jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie, w Afryce i Ameryce Północnej. Ale nasze Góry Stołowe przybierają też fantastyczne formy - maczug, baszt, zwierząt, a nawet ludzkich postaci. Są wyjątkowe także ze względu na stumetrowe urwiska...