• Informacje na temat:

  co warto kupić w chorwacji

Artykuły na temat: co warto kupić w chorwacji
 • Fenomen natury, jedyne takie, zachwycające, niepowtarzalne. Co? Jeziora Plitwickie w Chorwacji. Miejsce, które od wielu lat w rankingach turystycznych jest uznawane za obowiązkowy cel odwiedzin podczas pobytu w Chorwacji. Całkiem zasłużenie! Barwne jeziorka w kolorach od turkusu po szafir i szmaragd połączone szemrzącymi kaskadami przypominają scenerię z baśni o rusałkach i legendarnych...

 • Dubrownik: Perła Chorwacji

  ...wejdziemy na Stradun - najsłynniejszą ulicę Dubrownika. Warto spojrzeć pod nogi - niewiele miast może pochwalić się brukiem z... marmuru. Wygładzony przez setki lat stopami przechodniów w dzień zdaje się(...). Od maja bar czynny jest od 9 do 1 w nocy. W okolicy warto też zobaczyć Małą Studnię Onforio przy kościele św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z najstarszą w Europie apteką (działa od 1317 roku) albo...

 • Gdzie warto pojechać jesienią?

  ...nawet zaznać relaksu na plaży. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się właśnie jesienią.

 • 36 godzin w Zagrzebiu

  Przez lata Zagrzeb, stolica Chorwacji, był dla turystów jedynie przystankiem w drodze na usiane wyspami wybrzeże. Niczym więcej. Ale kiedy Chorwacja wstąpiła do Unii Europejskiej, ruch turystyczny wzrósł tu o ponad 20 ​procent.

 • Wakacyjny raj nad Adriatykiem

  Piękne wybrzeże Chorwacji, Alpy i jeziora Słowenii oraz malownicze zatoki Czarnogóry czekają na nas u bałkańskich wybrzeży ciepłego Adriatyku. Wybierz kraj, w którym wypoczniesz najlepiej.

 • ​Wakacje z polisą na wszelki wypadek

  Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie kosztów leczenia i utraty bagażu się opłaca? Warto wydać pewną sumę, by mieć spokojną głowę i wypoczywać bez przeszkód.

 • O tym pamiętaj przed wyjazdem

  Zanim wybierzesz się na upragnione zagraniczne wakacje, musisz się dobrze przygotować. Nie odkładaj spraw paszportowych lub wizowych na ostatnią chwilę. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

 • 28 rad na udany wyjazd z dzieckiem

  Wybierasz się na pierwsze wspólne wakacje z maluchem? Podpowiemy ci, w jaki sposób się do nich przygotować oraz co warto ze sobą zabrać, aby przywieźć z urlopu same cudowne wspomnienia.

 • Niezapomniane smakołyki

  Czy jest coś mocniej związanego z danym miejscem niż jedzenie? Owszem, można zamówić plasterki włoskiego prosciutto w Chicago i kupić francuskie masło na Brooklynie, ale w Parmie czy Paryżu te smakołyki nabierają innego znaczenia.

 • Kraina szmaragdowych kaskad

  Dalmacja to część Chorwacji, gdzie czeka na nas sporo niespodzianek. Tutaj nie sposób się nudzić. Miłośnicy przyrody mogą zażywać kąpieli z widokiem na niepowtarzalne szmaragdowe wodospady.

Dyskusje na temat: co warto kupić w chorwacji
 • Re: 36 godzin w Wenecji

  Piękno Wenecji nie da się opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy i pobyć tam pewien czas. Dla podniesienia wrażeń gorąco polecam jednodniową wycieczkę wodolotem z Chorwacji (np. z Rovinj) do Wenecji. Naprawdę warto. Bilet można kupić w każdym biurze podróży w Istrii, lub w portach w informacji stolikowej.

 • Re: Klejnot Czarnogóry

  w Chorwacji.Potem byłam juz autokarem ( jechaliśmy we 2 ) droga spoko,jada samymi autostradami aż do końca autostrady Chorwackiej,3 kierowców,jechaliśmy 20h,gdyby pilotka nie kazała stawać w wielu miejscach na które warto zwrócić uwagę pewnie dojechalibyśmy jeszcze wcześniej.Ja byłam w Sutomore i w Budvie,w tym roku jadę do Baru,koszt wyjazdu to ok 1200 zł w tym jest przejazd,10 noclegów,wyżywienie HB,jesli