• Informacje na temat:

  cieszyn

Artykuły na temat: cieszyn
 • Cieszyn polski i czeski

  Przez wieki Cieszyn, leżący na dwóch brzegach Olzy, był jednym organizmem miejskim, a dzisiejszy podział to wynik arbitralnej decyzji mocarstw z 1920 r., który sprawił, że rzeka stała się granicą(...) piękny pałacyk. W polskim Cieszynie zachowała się również legendarna Studnia Trzech Braci, która w XIX wieku otrzymała uroczy, romantyczny domek. Siostrzane miasto Co ciekawe, zabudowania Czeskiego...

 • ...}}--> Co roku w sierpniu kilkanaście kilometrów od Cieszyna w Jabłonkowie organizowany jest festiwal góralski, na który przyjeżdżają zespoły z całego świata. To kontynuacja przedwojennego Święta gór(...)}}--> Legenda głosi, że w miejscu dzisiejszego Cieszyna w roku 810, przy małym źródełku, odpoczywali po długiej wędrówce trzej bracia: Bolko, Leszko i Cieszko, synowie czeskiego...

 • ...apteka.cieszyn.pl...

 • ...apteka.cieszyn.pl...

 • Półmetek na festiwalu w Cieszynie

  Już pięć pełnych dni projekcyjnych mają za sobą uczestnicy organizowanego przez firmę Gutek Film festiwalu Era Nowe Horyzonty w Cieszynie.

 • Hulajnogą po czeskich Beskidach

  Wystarczy 40-minutowa jazda samochodem z Cieszyna lub półtoragodzinna podróż z Katowic nową autostradą A-1, by dotrzeć do niezwykłego miejsca, które pozwoli nam odkryć czeskie Beskidy. Jedni mogą tutaj uprawiać aktywną turystykę, inni zaś mają okazję do zaszycia się w leśnej głuszy, by odpocząć z dala od cywilizacji - między górami.

 • ...5. Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 21-31 lipca w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie. Podstawowym celem festiwalu jest prezentacja kina artystycznego, niekonwencjonalnego i bezkompromisowego. Program układany jest z myślą o publiczności wymagającej, szukającej w sztuce nowych doświadczeń i przeżyć, oczekującej od twórców własnego, oryginalnego języka.

 • Ponad 300 seansów, prezentujących filmy z 42 krajów świata, w tym około 100 polskich premier, a także liczne spotkania z reżyserami, koncerty i mistrzowskie lekcje kina złożą się na program 5. Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty, który odbędzie się w ostatniej dekadzie lipca w polskim i czeskim Cieszynie.

 • Zorganizowane już po raz piąty przez kwartalnik 2+3D, a po raz trzeci wraz ze Śląskim Zamkiem Przedsiębiorczości w Cieszynie Najlepsze dyplomy projektowe są efektem dorocznego przeglądu prac absolwentów polskich uczelni projektowych. Tegoroczna edycja powstała również we współpracy z firmą Meble Vox oraz Stowarzyszeniem Projektantów Form Przemysłowych.

 • Cieszynisko i Biskupin, czyli odwiedzamy osady, w których wszystko się zaczęło

  Cieszynisko i Biskupin to dwie prastare osady, które przed wiekami tętniły życiem. Zresztą, dziś również dużo się tam dzieje. Są rycerze, księżniczki i inscenizacje bitew. Zarówno mali, jak i duzi podróżnicy nie będą się tam nudzić. Dlatego podczas wakacji wybierzcie się na fascynującą podróż w czasie.

Dyskusje na temat: cieszyn