• Informacje na temat:

  ciekawe miejsca małopolska

Artykuły na temat: ciekawe miejsca małopolska
 • Co warto zobaczyć i zrobić w Małopolsce

  Poszukując miejsc na ciekawy wypoczynek warto przyjrzeć się licznym atrakcjom, jakie ma do zaoferowania Małopolska. Bogactwo natury, piękno przyrody i obiektów sprawia, że region może oczarować!

 • Zalipie: Z wizytą w malowanej wsi

  Są miejsca w Polsce, które urzekają wyjątkową atmosferą. Jedną z takich miejscowości jest Zalipie, które słynie z chat malowanych w kolorowe, kwieciste wzory. Jeśli jeszcze tam nie byliście, czas nadrobić zaległości i wybrać się w podróż do najbardziej kolorowej wsi w Małopolsce.

 • Spływ Dunajcem

  ...do Krościenka to 23 km. Pokonuje się ją przez ok. 2 godziny 45 min. To bezpieczna atrakcja dla całej rodziny. Ciekawe miejsca. Muzeum Pienińskie imienia Józefa Szalaya, ul. Łemkowska 37(...) flotylle. Na czele płynęła łódź udekorowana sztandarami. Następnie orkiestra zdrojowa, za nią turyści. Śpiewano patriotyczne pieśni, wznoszono toasty, a w miejscach, gdzie najlepiej niosło echo...

 • Nieznane perły Podkarpacia

  Turyści uwielbiają południowo-wschodni zakątek naszego kraju – dzikie góry, wspaniałe zabytki, cisza i spokój co roku przyciągają tysiące ludzi, nie tylko z naszego kraju. Ale oprócz miejsc powszechnie znanych, które istnieją w „turystycznej świadomości”, takich jak Bieszczady, Łańcut czy Krasiczyn, istnieją tu ciekawe miejsca, do których rzadko kiedy zaglądają goście. A szkoda, bo można tu...

 • Ferie w góralskim stylu – najpiękniejsze miejscowości w Tatrach

  Tatry to kwintesencja polskich gór – powiązana z nimi kultura podhalańska sprawia, że to właśnie z tym pasmem górskim utożsamiamy słynny góralski styl. Jadąc w Tatry oczekujemy więc nie tylko wyjątkowych krajobrazów i szlaków, ale również ciekawej architektury, która pozwoli nam się przenieść w inny świat.

 • Letni kalendarz corocznych imprez plenerowych

  Wielkimi krokami nadchodzi lato – pora, kiedy szkoda nam spędzać czas w domu i nie korzystać ze słonecznej pogody. Jednak nie wszyscy możemy wyjechać gdzieś dalej na dłużej, dlatego warto wiedzieć, czy w naszej okolicy nie odbywają się jakieś ciekawe imprezy, które uatrakcyjnią nam letnie weekendy.

 • Będzin: Ciekawy zarówno nad, jak i pod ziemią

  ..., pełniące obecnie funkcję wystawienniczą. Podziemny spacer z przewodnikiem pozwoli nam dokładnie poznać historię tego miejsca. Dowiemy się tutaj również sporo ciekawych rzeczy na temat XX-wiecznej...

 • Stolice słynnych festiwali

  Mamy w Polsce coraz więcej... festiwali! To świetny sposób na promocję miast i regionów: atrakcja, która przyciąga turystów. Jeśli ktoś był raz na takiej imprezie, będzie tu wracał. Te miejsca są piękne także jesienią. Warto je odwiedzić.

 • Choć rzadko kto potrafi wyplatać palmy, są w kraju miejsca, gdzie ta sztuka długo nie zaginie. Raz w roku warto odwiedzić jedno z nich.

 • Ziemia Sądecka. Kraina Św. Kingi

  ...i kopie dokumentów miejskich. Na upalne dni specjalnie dla rodzin stworzono Sądecki Szlak Lodowy. Znajdują się na nim tradycyjne lodziarnie działające od pokoleń. Magdalena Pinkwart Ciekawe miejsca Muzeum(...). Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, ul. Papieska 10, tel. 18 446 14 39, e-mail: centrumopoka@gmail.com, pokój 2-os: 65-130 zł, śniadanie: 10 zł. Malownicza Małopolska - Sprawdź najlepsze...