• Informacje na temat:

  chile atrakcje

Artykuły na temat: chile atrakcje
 • ​Chile - atrakcje najdłuższego kraju świata

  Zawsze marzyłeś o egzotycznej wyprawie na krańce Ameryki Południowej? Szukasz miejsca, w którym nie tylko odpoczniesz, ale także dostaniesz okazję odkrycia absolutnie unikatowych walorów przyrodniczych i przykładów wyjątkowej architektury? Poznaj Chile!

 • Santiago de Chile - atrakcje chilijskiej stolicy

  Najdłuższy kraj świata to nie tylko kamienne głowy na Wyspie Wielkanocnej, piaszczyste plaże i ośnieżone górskie szczyty - warto zajrzeć również do jego wyjątkowych metropolii. Odkryj intrygującą atmosferę chilijskiej stolicy i daj się zauroczyć jej niepowtarzalnemu klimatowi! W Santiago de Chile czekają na ciebie zabytki, pasjonujące wystawy i fantastyczna kuchnia, której nie spróbujesz w żadnym...

 • Jednym z najbardziej pociągających kierunków podróży jest Ameryka Południowa. Wszystkie sekrety jej egzotyki znają tylko mieszkańcy, lecz może nadszedł już czas, by odkryć parę tajemnic na własną rękę. Poznaj największe atrakcje Santiago i dowiedz się, jakich miejsc nie można ominąć podczas swojej wycieczki. Spraw, aby twoja przygoda z Chile stała się niezapomniana i pełna wrażeń!

 • ​Chile - informacje turystyczne

  Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu organizacja wyjazdu do Chile stanie się bezproblemowa i zajmie tylko kilka godzin. To właśnie tutaj sprawdzisz, kiedy najlepiej zaplanować urlop w Ameryce Południowej, jakich dokumentów potrzebujesz do poruszania się po terenie kraju i który ze środków transportu będzie najwygodniejszy.

 • ​Chile - co warto zobaczyć?

  Planujesz egzotyczną wyprawę do Ameryki Południowej? Nie wiesz, jakie miejsca przede wszystkim warto odwiedzić? Przygotowaliśmy dla ciebie najważniejsze informacje o trzech największych atrakcjach przepięknego Chile.

 • Wyspy Wielkanocne kuszący kierunek

  Największe skupisko stojących głów znajdziemy na północy Rapa Nui. Posągi w Ahu Tongariki postawiono ponownie po obaleniu ich przez fale tsunami. Jakie tajemnice kryje to miejsce? Czy warto tam pojechać? Jakie atrakcje czekają na turystów spragnionych przygód?

 • ​Podróż na pustynię Atakama

  Atakama to pustynia rozciągająca się na północy Chile w Ameryce Południowej. Jest jednym z najsuchszych terenów na ziemi, a jednocześnie bardzo tajemniczym.

 • Wyspa Wielkanocna - wskazówki dla turystów

  Wyspa Wielkanocna to magiczne miejsce. Położona pośród wód południowego Oceanu Spokojnego należy do Chile, choć leży około 3600 kilometrów od jego brzegów. W związku z tym jest jednym z najbardziej(...) przywiezione z Chile eukaliptusy i akacje.  Jedna z teorii głosi, że to tubylcy wycięli porastające wyspę lasy wykorzystując je do budowy domów, łodzi i transportowania kamiennych posągów. Turyści najczęściej...

 • ​Wyspy tajemnic - idealne na wakacje

  ..., Chile Zapewne każdy czytał niesamowitą historię Robinsona Crusoe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wzorem dla Robinsona była prawdziwa historyczna postać - Aleksander Selkrik, marynarz, który na(...) komórkowe, żywność jest raz w miesiącu dowożona statkiem.  Z Chile można się tu dostać za pośrednictwem statku lub samolotu. Spodoba się tu wielbicielom dzikiej przyrody - krajobraz, będący zresztą...

 • Kemping dla wymagających - 7 gorących glampingowych kierunków

  ...tylko podczas dziennych aktywności, ale również podczas snu i kąpieli.  Chile Chcesz wędrować doliną u stóp lodowca, podziwiać wysokie na 2,5 kilometra granitowe wieże, dla orzeźwienia czerpać wodę(...), z panoramicznym widokiem na majestatyczne góry. Takie możliwości daje Ecocamp położony w centrum Parku Narodowego Torres del Paine w Patagonii. Na miejscu takie atrakcje jak jazda konna, spływy kajakowe...