• Informacje na temat:

  chanowi

Artykuły na temat: chanowi
 • Chana masala z ciecierzycą

  Jeśli jeszcze się nie domyślasz - przepadam za ciecierzycą i curry. To danie fantastycznie podkreśla smak obu tych składników. Dzięki zmiksowanej marchwi i mleczku kokosowemu sos jest kremowy i pożywny. Garam masala nadaje mu intensywny smak, a ciecierzyca chrupką konsystencję. Podany z ryżem stanowi przepyszny posiłek oparty na produktach roślinnych.

 • Córka tatarskiego chana

  Barwna, pełna przygód i niebezpieczeństw opowieść, której akcja rozgrywa się w ogarniętym pożogą wojenną kraju. Droga bohaterki wiedzie przez syberyjskie równiny, dzikie góry Uralu, rozległe równiny Rosji, aż po bezkresne stepy kozackiej Ukrainy, którą wówczas dowodzi słynny, przewrotny i okrutny ataman Mazepa.

 • "Służąca": Pożądanie, kłamstwa, zemsta

  Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy "Oldboya" i "Pani Zemsty". Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters "Złodziejka".

 • Ciąża po ciąży. Czy to bezpieczne?

  Naukowcy z University of British Columbia (UBC) oraz Harvard TH Chan School of Public Health zajęli się tym tematem do jakich wniosków doszło środowisko naukowe?

 • Bakczysaraj, o którym pisał Mickiewicz

  Adam Mickiewicz pisał sonety o Bakczysaraju i zachwycał się dawną stolicą chanów. Jak jednak wygląda i czym zachwyca to miasto dzisiaj? Znajduje się na Półwyspie Krymskim, w Górach Krymskich. Znany jest za sprawą wysoko rozwiniętego przemysłu spożywczego.

 • Jak wydłużyć sobie życie? Oto pięć niezawodnych kroków!

  "Przestrzeganie pięciu zasad dotyczących zdrowego trybu życia może wymiernie poprawić stan naszego zdrowia i przedłużyć nam życie nawet o ponad 10 lat" - przekonuje na łamach czasopisma "Circulation" grupa naukowców pod kierunkiem badaczy z Harvard T.H. Chan School of Public Health w Bostonie. Same wskazania nie są niespodzianką, obejmują zdrową dietę, aktywność fizyczną, utrzymywanie właściwej wagi, niepalenie papierosów i ograniczenie ilości wypijanego alkoholu, ale zaskakuje siła efektu,...

 • będę robić nic

             dziś niczym Kasia w tej piosence zapirzałam jak natchniony świstaczek      ale teraz - będę robić nic skończy się film o Chanie...

 • Wilk ze stepów

  Powieść o Dżyngis-chanie, czyli o Temudżynie oraz jego potomkach.

 • Skazani na warzywa

  Dzieci, które nie lubią warzyw i owoców 13 razy częściej niż inne cierpią z powodu zaparć - wynika z ustaleń dr Moon Fai Chana z Narodowego Uniwersytetu w Singapurze.

 • Gruzja i Armenia oraz Azerbejdżan

  Gruzja i Armenia to kraje, w których tkwią korzenie chrześcijańskiej Europy. Sąsiadujący z nimi Azerbejdżan to prawdziwa brama Orientu -- kraina meczetów, rezydencji chanów i karawanserajów.

Zdjęcia na temat: chanowi
Wideo na temat: chanowi
 • Jackie Chan zostanie laureatem honorowych Oscarów

  Jackie Chan zostanie laureatem honorowych Oscarów. Aktor jest aktywny w świecie filmowym już od pięćdziesięciu lat. Jest również reżyserem, producentem oraz użycza swojego głosu w dubbingu. Honorowe Oscary są przyznawane za całokształt osiągnięć dla wybitnych twórców kina. Statuetki zostaną wręczone w Hollywood 12 listopada.

 • Gwiazdy na gali amfAR

  Hongkong. Na trzeciej corocznej gali amfAR nie zabrakło gwiazd światowego formatu. Po czerwonym dywanie kroczyli m.in. Charlize Theron, Naomi Campbell, Mark Ronson i Jackie Chan. Podczas imprezy zjawiło się też wiele lokalnych celebrytów. Na ściance pozowali na przykład Myolie Wu, Rosamund Kwan, Park Seo-joon oraz Ahn Jae-hyun. (Źródło: Associated Press/ x news)

 • Wzruszony David Beckham

  David Beckham, Orlando Bloom, Jackie Chan i inne gwiazdy pojawiły się na imprezie z okazji 70-lecia UNICEFU. David Beckham współpracuje z organizacją od 15 lat, a od 11 jest ambasadorem dobrej woli. - Mam czworo dzieci, kocham je, dbam o nie. Moje dzieci są bezpieczne. Żyją w bezpiecznym domu. Mają co jeść. Codziennie dostają śniadanie, obiad i kolację. Jednak nie wszystkie dzieci na świecie to mają i staramy się to zmienić. UNICEF wykonuje ogromną pracę, aby poprawić sytuację. Jest...