• Informacje na temat:

  centralna

Artykuły na temat: centralna
 • Centralna Szwajcaria z Lucerną

  Centralna Szwajcaria to najstarszy region tego państwa. Tu w 1291 roku na łączce Rütli założono związek leśnych kantonów Uri, Schwyz i Nidwalden, co dało początek Szwajcarii. Na górzystym terenie dookoła Jeziora Czterech Kantonów zachowało się wiele historycznych zabytków.

 • Rinke Rooyens zimą zabierze syna na Dworzec Centralny...

  Producent Rinke Rooyens zimą chce zabrać swojego syna na Dworzec Centralny, by rozdawać jedzenie bezdomnym. - Dobrze zrobić coś takiego razem, zobaczyć, jak to jest, a potem poważnie porozmawiać o życiu - mówi Rooyens.

 • Antek właśnie wrócil od kolegi. Spędził tam kilka godzin na zabawie bo nie mamy zajęć na dzisiaj, końce Roku itd.... Ja. Natomiast mam sporo pracy jeszcze....

 • ​Anatolia - najważniejsze miejsca i zabytki

  .... Centralna Anatolia - "serce Turcji" Centralna Anatolia funkcję centrum politycznego, gospodarczego i kulturalnego Turcji sprawuje od stuleci. Najważniejszym miastem tej części Anatolii jest stolica(...) południowy zachód od Konyi, nad drugim co do wielkości w Turcji jeziorem Beyşehir, odnajdziemy pozostałości XIII-wiecznej rezydencji seldżuckiej Kubad Abad. Jednak tym, czym najbardziej centralna Anatolia...

 • Design czy funkcjonalność? Projektujemy wymarzoną kuchnię

  Podczas projektowania kuchni warto pamiętać, że nierzadko jest to centralna przestrzeń w domu, pozwalająca spotkać się wszystkim członkom rodziny podczas wspólnego posiłku bądź jego przygotowywania. Dobrze jest zadbać, żeby zastosowane rozwiązania były nie tylko praktyczne, ale także tworzyły spójną estetycznie wizję sprzyjającą miłemu spędzaniu czasu.

 • Po co kobiecie tkanka tłuszczowa

  Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że otyłość szkodzi. Najbardziej groźna zaś jest tzw. otyłość brzuszna, nazywana też trzewną, centralną czy typu jabłko.

 • „Plac Defilad” i „Miasto i Ogród”

  Plac Defilad - najbardziej centralny plac w Warszawie - otwiera się na mieszkańców, zachęcając do odwiedzin bogatym programem wydarzeń oraz zmienioną aranżacją przestrzeni.

 • Kurczak na "babie"

  Przygotowanie: Jeśli forma do baby ma otwór w położonym centralnie trzpieniu, należy zasłonić go folią aluminiową i dokładnie ją docisnąć. Kurczaka...

 • Uluru - czerwony cud Australii

  Uluru to formacja skalna położona w centralnej Australii. To jedno, obok opery czy Harbour Bridge w Sydney, z najważniejszych symboli Australii. Wybierając się na ten kontynent Uluru koniecznie trzeba wpisać na listę miejsc do odwiedzenia.

 • ​Valladolid - miasto w Hiszpanii, które warto odwiedzić

  W centralnej części Hiszpanii kryje się niesamowite miasto, pełne wspaniałych zabytków, zachwycające klimatem i pysznymi winami, z których słynie cała jego okolica. To Valladolid, stolica regionu Kastylia - Leon.

Zdjęcia na temat: centralna
Wideo na temat: centralna
 • Bitwa o Anglię

  Jedna z najkrwawszych bitw powietrznych w historii ludzkości wciąż budzi wielkie emocje. Niemieckie Luftwaffe oraz brytyjski RAF toczyły walkę nad południową i centralną Anglią. Walki trwały pomiędzy 10 lipca a 31 października 1940 roku.

 • Joanna Klimas: Obnoszenie się z bogactwem jest w złym tonie

  W dniach 7-9 listopada w Warszawie odbywa się XXIV edycja Kongresu Kadry. To jedno z największych w Europie Centralnej spotkań menadżerów zarządzających ludźmi w firmach. Swoje wystąpienie miała też projektantka mody Joanna Klimas. - W Polsce kobieta nie może zrobić nic dla siebie, to jest traktowane jako egoizm - powiedziała. (Agencja TVN)

 • Jeżeli frank będzie zbyt mocny, szwajcarska gospodarka może być w kłopotach

  Bank Centralny Szwajcarii ogłosił, że przestaje bronić kursu franka wobec euro i obniżył główną stopę procentową. Jak na to zareagować i co powinny zrobić osoby, które mają kredyty we frankach szwajcarskich? - Rynek po tym pierwszym skoku się trochę uspokoi i trzeba zobaczyć, na jakim poziomie. Po drugie, wiadomo że Szwajcaria musi na jakimś poziomie zacząć z powrotem bronić tego franka przed wzmocnieniem - uspokoił ekonomista Witold Orłowski. Specjalista wyjaśnił także, dlaczego Szwajcaria...

Dyskusje na temat: centralna