• Informacje na temat:

  centralna

Artykuły na temat: centralna
 • Centralna Szwajcaria z Lucerną

  Centralna Szwajcaria to najstarszy region tego państwa. Tu w 1291 roku na łączce Rütli założono związek leśnych kantonów Uri, Schwyz i Nidwalden, co dało początek Szwajcarii. Na górzystym terenie dookoła Jeziora Czterech Kantonów zachowało się wiele historycznych zabytków.

 • Rinke Rooyens zimą zabierze syna na Dworzec Centralny...

  Producent Rinke Rooyens zimą chce zabrać swojego syna na Dworzec Centralny, by rozdawać jedzenie bezdomnym. - Dobrze zrobić coś takiego razem, zobaczyć, jak to jest, a potem poważnie porozmawiać o życiu - mówi Rooyens.

 • Antek właśnie wrócil od kolegi. Spędził tam kilka godzin na zabawie bo nie mamy zajęć na dzisiaj, końce Roku itd.... Ja. Natomiast mam sporo pracy jeszcze....

 • ​Anatolia - najważniejsze miejsca i zabytki

  .... Centralna Anatolia - "serce Turcji" Centralna Anatolia funkcję centrum politycznego, gospodarczego i kulturalnego Turcji sprawuje od stuleci. Najważniejszym miastem tej części Anatolii jest stolica(...) południowy zachód od Konyi, nad drugim co do wielkości w Turcji jeziorem Beyşehir, odnajdziemy pozostałości XIII-wiecznej rezydencji seldżuckiej Kubad Abad. Jednak tym, czym najbardziej centralna Anatolia...

 • Design czy funkcjonalność? Projektujemy wymarzoną kuchnię

  Podczas projektowania kuchni warto pamiętać, że nierzadko jest to centralna przestrzeń w domu, pozwalająca spotkać się wszystkim członkom rodziny podczas wspólnego posiłku bądź jego przygotowywania. Dobrze jest zadbać, żeby zastosowane rozwiązania były nie tylko praktyczne, ale także tworzyły spójną estetycznie wizję sprzyjającą miłemu spędzaniu czasu.

 • Po co kobiecie tkanka tłuszczowa

  Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że otyłość szkodzi. Najbardziej groźna zaś jest tzw. otyłość brzuszna, nazywana też trzewną, centralną czy typu jabłko.

 • „Plac Defilad” i „Miasto i Ogród”

  Plac Defilad - najbardziej centralny plac w Warszawie - otwiera się na mieszkańców, zachęcając do odwiedzin bogatym programem wydarzeń oraz zmienioną aranżacją przestrzeni.

 • Kurczak na "babie"

  Przygotowanie: Jeśli forma do baby ma otwór w położonym centralnie trzpieniu, należy zasłonić go folią aluminiową i dokładnie ją docisnąć. Kurczaka...

 • Uluru - czerwony cud Australii

  Uluru to formacja skalna położona w centralnej Australii. To jedno, obok opery czy Harbour Bridge w Sydney, z najważniejszych symboli Australii. Wybierając się na ten kontynent Uluru koniecznie trzeba wpisać na listę miejsc do odwiedzenia.

 • ​Valladolid - miasto w Hiszpanii, które warto odwiedzić

  W centralnej części Hiszpanii kryje się niesamowite miasto, pełne wspaniałych zabytków, zachwycające klimatem i pysznymi winami, z których słynie cała jego okolica. To Valladolid, stolica regionu Kastylia - Leon.

Zdjęcia na temat: centralna
Wideo na temat: centralna
 • Bitwa o Anglię

  Jedna z najkrwawszych bitw powietrznych w historii ludzkości wciąż budzi wielkie emocje. Niemieckie Luftwaffe oraz brytyjski RAF toczyły walkę nad południową i centralną Anglią. Walki trwały pomiędzy 10 lipca a 31 października 1940 roku.

 • Joanna Klimas: Obnoszenie się z bogactwem jest w złym tonie

  W dniach 7-9 listopada w Warszawie odbywa się XXIV edycja Kongresu Kadry. To jedno z największych w Europie Centralnej spotkań menadżerów zarządzających ludźmi w firmach. Swoje wystąpienie miała też projektantka mody Joanna Klimas. - W Polsce kobieta nie może zrobić nic dla siebie, to jest traktowane jako egoizm - powiedziała. (Agencja TVN)

 • Jeżeli frank będzie zbyt mocny, szwajcarska gospodarka może być w kłopotach

  Bank Centralny Szwajcarii ogłosił, że przestaje bronić kursu franka wobec euro i obniżył główną stopę procentową. Jak na to zareagować i co powinny zrobić osoby, które mają kredyty we frankach szwajcarskich? - Rynek po tym pierwszym skoku się trochę uspokoi i trzeba zobaczyć, na jakim poziomie. Po drugie, wiadomo że Szwajcaria musi na jakimś poziomie zacząć z powrotem bronić tego franka przed wzmocnieniem - uspokoił ekonomista Witold Orłowski. Specjalista wyjaśnił także, dlaczego Szwajcaria...

Dyskusje na temat: centralna
 • Re: Jantar. Wakacje nad Bałtykiem

  Nie, ale centralna gotowa.

 • Re: Naturalne mieszanki wyregulują poziom cukru

  Link zakazany więc wpiszcie: Centralna Doświadczalna Stacja Jedwabnicza w Milanówku

 • Re: W przeklętym raju

  Południowo - wschodnia Polska to może być Rzeszów lub Przemyśl. Ćmielów to Polska centralna.

 • Re: Jak wyglądała królowa Jadwiga

  Pieczęć majestatyczna królowej Jadwigi, najpewniej jest arcydziełem ale centralna jej postać ma urok kostuchy.

 • Re: Izabella Łukomska-Pyżalska pozuje w skąpym bikini

  A kiedy poznanska Centralna Beczka Smiechu wezmie sie za jej chlopa ? Czyzby po przejsciu na emke dostawali robote u niego ???

 • Re: Bankier Boga, kreator królów

  wiecie czemu wprowadzono euro??? kiedy krol bil monete to mial wladze!! Krol mogl splacic dlug zaciagniety na wyprawe wojenna lub wygonic bankiera z kraju i dlugu nie placic! jak jest euro wladza jest juz centralna (ma ja bank centralny-europejski) a nie poszczegolne kraje! dlatego UK nie chcialo euro i dlatego wyszlo z EU!;-)

 • Re: Jadwiga Barańska: Była o krok od Oscara

  Chłopi to nie była Kielecczyzna. To centralna Polska, łódzkie. Wieś Lipce położona jest między Łodzią a Skierniewicami. Chłopi oddają typową "polskość "polskiej wsi.

 • Re: Koniec turystyki

  Byłem. Poza rynkiem i tamą jedna melina. Żule śpiący na ławkach, obszczane mury a wiele budynków wygląda na ruinę. Niby centralna Polska a syf i malaria... Sorki pierwsze wrażenie robi wszystko...

 • Re: Spacer po Tarnowie

  i podległym ich regionów. To był najlepszy czas dla całej Polski. Władza centralna była bliżej mieszkańców i pieniądze też były bliżej mieszkańców. Jakże wielu wrogów i nieprzyjaciół ma wewnątrz siebie

 • Re: Ból krzyża uśmierzony!

  jest wiele prawdy w tym co piszesz, choc ja mialem zdiagnozowana przepukline od 2010 roku i centralna protruzje i kazdy lekarz mowil,ze rehabilitacja sobie to wylecze, w sumie i tak sie to skonczylo na stole operacyjnym bo zrobily sie trzy przepukliny i dysk calkiem sie posypał, szkoda , ze trzeba tylko tak dlugo z bolem i to mocnym tak dlugo czekac, na kazdy KT od 8-10 miesiecya na operacje