• Informacje na temat:

  celt

Artykuły na temat: celt
 • Poznaj świat Celtów

  Najstarsze źródła pisane, mówiące o Celtach to "Obejście ziemi" greckiego geografa Hekatajosa z Miletu oraz "Dzieje" Herodota, dzieła napisane 2,5 tyś lat temu.

 • Marzenie Celta

  Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości.

 • Mario Vargas Llosa: Marzenie Celta

  Tylko w INTERIA.PL - przedpremierowo fragment najnowszej książki laureata literackiej nagrody Nobla Mario Vargasa Llosy "Marzenie Celta".

 • Goście na weselu Agnieszki Radwańskiej

  W sobotę, 22 lipca, Agnieszka Radwańska poślubiła swojego długoletniego partnera, Dawida Celta. Goście pokazali zdjęcia z przyjęcia weselnego.

 • Radwańska pochwaliła się prezentami ślubnymi. Kubot naprawdę zaszalał!

  Ceremonia ślubna najlepszej polskiej tenisistki i jej sparingpartnera, Dawida Celta, odbyła się ponad dwa tygodnie temu – 23 lipca w kościele na Skałce w Krakowie.

 • Agnieszka Radwańska pokazała chłopaka

  To był romans top secret. Bo choć o uczuciu łączącym Agnieszkę Radwańską (25) i jej trenera Dawida Celta (29) plotkowano od kilku miesięcy, próżno było czekać na publiczne deklaracje ze strony samych zainteresowanych.

 • ​Zwiedzanie Irlandii. Kontrasty na każdym rogu

  Irlandia to fascynujący kraj, odwiedzany co roku przez ponad milion ludzi. Większość przylatuje tu zwabiona aurą tajemnicy, która kojarzy się z Celtami, wikingami i mnichami. Jednak istnieje jeszcze druga strona irlandzkiej tożsamości, zdecydowanie bardziej rozrywkowa. Każdemu przecież na hasło "Irlandia" przychodzą na myśl nie garnce złota po drugiej stronie tęczy, lecz kufle piwa wypijane przy...

 • Pecz to jedno z najstarszych miast Węgier. Leżące na terenie starożytnej Panonii, już sześć tysięcy lat temu było osadą Ilirów i Celtów. Rzymianie założyli tu miasto w II w. n.e. Od IV w. w mieście rozwijało się chrześcijaństwo, a od 1009 r. w Peczu była siedziba biskupstwa.

 • Andrzejkowy horoskop twoim kluczem do szczęścia?

  Horoskop andrzejkowy napisałam dla was kochani korzystając z najpiękniejszego tarota na świecie - El Tarot Celta. Niech przyniesie spełnienie wszystkich wróżb, niech zapewni powodzenie i niech sprawi, że wybierzecie zawsze drogę pozytywnego podejścia do życia, a negatywy rozwiążecie w mgnieniu oka.

 • BLIŹNIĘTA - JABŁKO

  Te owoce są wiązane z miłością już od najdawniejszych czasów. Szczególnie w magii miłosnej cenili je Celtowie. Stanowiły nieodłączny gadżet wszystkich wesel. Używano je do czarów, czarnej i białej magii miłosnej. Pojawienie się jabłka w horoskopie Bliźniąt zapowiada czas ślubów i wesel.

Wideo na temat: celt
 • Mario Vargas Llosa "Marzenie Celta"

  Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości. W swojej pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Mario Vargas Llosa dokonuje bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności.

 • Czy Ula Radwańska planuje ślub?

  W ostatnich dniach media ekscytowały się ślubem Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta. Na zdjęciach z hucznego wesela można było zobaczyć też siostrę tenisistki Ulę, która także doskonale się bawiła. Czy ona sama planuje stanąć na ślubnym kobiercu? (przeAmbitni.pl/x.news)

 • Niezwykła postać z książki Llosy

  Mario Vargas Llosa zainspirowany "Jądrem ciemności" Josepha Conrada, zaczął studiować życie Rogera Casementa. Dochodzenie, które przeprowadził, zaowocowało "Marzeniem Celta".

Dyskusje na temat: celt