• Informacje na temat:

  casanova

Artykuły na temat: casanova
 • Tak uwodził Casanova!

  ...jednak spełnienie okazało się trudne do osiągnięcia. Casanova wyznaje: "odłożyliśmy je w czasie, póki nie znajdziemy się twarzą w twarz w ciemności, a w uszach nie będzie nam brzmiał tętent kopyt(...) miłosne". "Byłem jak sparaliżowany" - wyznawał - zwłaszcza gdy Lukrecja podeszła do niego i kazała mu zdradzić, o czym mówiła Cecylia. Casanova wyznał jej prawdę, a ona obiecała, że "zajmie się siostrą...

 • "Casanova. W świecie uwodziciela"

  ...synonimem mistrza sztuki miłosnej i genialnego uwodziciela. Laurence Bergreen, "Casanova. W świecie uwodziciela", Wydawnictwo Znak.

 • Tiramisu: Casanovy viagra

  Za pomocą tiramisu można wyrazić miłość, wielką miłość - zarówno gdy kobieta szykuje je dla mężczyzny, mężczyzna dla kobiety, mężczyzna dla mężczyzny, a szczególnie gdy kobieta dla kobiety (podczas kiedy my na to patrzymy, sącząc rum z colą - to nasza ulubiona fantazja) - piszą autorzy książki "Kuchnia Dantego" Alfredo Boscolo i Leonardo Masi.

 • Casanova znów uwodzi

  Giacomo Casanova, to niewątpliwie postać historyczna. Nie wiadomo natomiast, na ile historyczne jest jego legendarne powodzenie u kobiet, bowiem jego imię stało się synonimem uwodziciela dzięki licznym opisom licznych podbojów miłosnych, w jego własnych pamiętnikach.

 • Casanova - ten czuje, że żyje!

  Casanova to fascynująca postać swoich czasów. Urodzony w 1725 roku Wenecjanin, w ciągu 73 lat swojego życia spotkał najwybitniejsze postaci: markizę de Pompadour, Jana Jakuba Rousseau, Mozarta, Benjamina Franklina, a nawet króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przede wszystkim jednak Casanova to symbol kochanka - zdobywcy, który wciąż potrzebuje nowych doznań i... nowych kobiet. Tymczasem...

 • ​Jerzy Kalibabka: Od rybaka do żigolaka

  ...". Nieźle, można by pomyśleć. Prawdziwy Casanova z Dziwnowa. Prawda jest jednak taka, że Jerzy Kalibabka był gwałcicielem, stręczycielem, złodziejem i uwodzicielem nieletnich. I tak naprawdę nie znosił...

 • Cezary Pazura podrywał "na plan filmowy"

  Jaki był patent Cezarego Pazury na podrywanie dziewczyn, gdy był jeszcze początkującym aktorem? Zapraszał je na plan zdjęciowy. Nie był jednak żadnym casanovą - prześladowała go nieśmiałość, a matka skutecznie odstraszała go od kobiet.

 • Dzień Matki w Multikinie potrwa cztery dni!

  Dzień Matki to wyjątkowe święto. Na tę okazję Multikino przygotowało specjalną ofertę. Każdy kto zaprosi swoją mamę do kina w dniach 23-26 maja i kupi bilet na jeden z trzech filmów: „Kochanie chyba Cię zabiłem”, „Yves Saint Laurent” albo „Casanova po przejściach” – drugi otrzyma gratis.

 • Dworak i oszust, szpieg i donosiciel, magik i pyszałek... Giacomo Casanova interesował się wszystkim i wszędzie czuł się jak u siebie w domu.

 • Rozkosze stołu

  ..."Obok podróży miłe były mi rozkosze stołu" - pisał w swoich Pamiętnikach najsłynniejszy kochanek świata - Casanova. Głównie dlatego, że większość potraw nieodłącznie kojarzyła mu się z... seksem.

Wideo na temat: casanova
 • 57-letni Hugh Grant usidlony po raz pierwszy w życiu

  Hugh Grant usidlony? Podobno 57-latek ma ożenić się jeszcze w maju. Jego wybranką jest 39-letnia Anna Eberstein. Para jest ze sobą 6 lat. Mają też razem trójkę dzieci. Będzie to pierwsze małżeństwo słynnego casanovy.

Dyskusje na temat: casanova