• Informacje na temat:

  california

Artykuły na temat: california
 • Południowa część Kalifornii urzeka pięknem dziewiczych plaż. Mimo, że granica z USA tuż tuż, nie napotkasz tu tłumu turystów. Szczególnie ukochali tę część Meksyku amatorzy surfingu z całego świata.

 • california rulez

         Ostatnio jestem pod urokiem kalifornijskiego look'u :) Urok mało powiedziane – po prostu jestem zajawiona na wszystko z tym związane;)Gdy natknęłam...

 • Suszone śliwki dla zdrowia jelit

  Najnowsze brytyjskie badanie ufundowane przez California Prune Board, opublikowane w tym miesiącu, umacnia pozycję suszonej śliwki w świecie super żywości.

 • Porzuć przetworzone produkty! Oto 10 powodów

  Rozwój technologiczny nie zawsze dobrze działa na zdrowie. Dr Robert H. Lustig, amerykański endokrynolog dziecięcy z University of California w San Francisco poddał miażdżącej krytyce dietę składającą się z przetworzonych produktów.

 • Fruktoza pobudza apetyt

  Naukowcy z University of Southern California sugerują, że cukier zawarty w owocach, miodzie i niektórych napojach gazowanych pobudza apetyt i ochotę na niektóre dania.

 • Anoreksja zaczyna się w mózgu na dwa sposoby

  Amerykańscy psychiatrzy na tropie tajemnicy anoreksji. Najnowsze wyniki badań wskazują na możliwe przyczyny tego zaburzenia. Jak piszą na łamach czasopisma "Biological Psychiatry" naukowcy z University of California w San Diego, chodzi o szczególny mechanizm reakcji mózgu na głód. A dokładnie dwa mechanizmy.

 • Nie śpisz? Częściej chorujesz

  Prześpij się, żeby się nie przeziębić. Wyniki kolejnych badań naukowych pokazują, że niedosypianie zwiększa naszą podatność na infekcje. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "JAMA Internal Medicine". Co istotne, praca naukowców University of California w San Francisco objęła znacznie większą grupę osób, niż zwykle. Do tej pory na taką zależność wskazywały eksperymenty prowadzone wśród stu...

 • Pamiętamy to, co dobre

  Nasze upodobanie do miłych wspomnień ma swoje poważne uzasadnienie. Mózg koncentruje się na tym, co w przeszłości dało nam radość, bo chcemy, by i przyszłość przynosiła nam satysfakcję - twierdzą na łamach czasopisma "Neuron" naukowcy z University of California w Davis. Ich zdaniem, ten właśnie efekt sprawia, że lepiej pamiętamy to, co dobre.

 • Jakie usta najatrakcyjniejsze? Zagadka rozwiązana

  Uroda jest sprawą gustu i opinie na jej temat zwykle dość istotnie się różnią. Naukowcy z University of California w Irvine postanowili jednak jeden z czołowych atrybutów kobiecej urody, usta, poddać dokładniejszej analizie, by ustalić, jakie podobają się mężczyznom najbardziej. Po co? Wszystko tłumaczy tytuł czasopisma, które ich pracę opublikowało: "JAMA Facial Plastic Surgery". Ta wiedza jest...

 • Karnawał z wielorybem

  Lasy olbrzymich kaktusów, karnawałowe szaleństwo. I wieloryby na wyciągnięcie ręki. To wszystko czeka nas w meksykańskiej części Półwyspu Kalifornijskiego, zwanej Baja California.

Dyskusje na temat: california