• Informacje na temat:

  bukowin

Artykuły na temat: bukowin
 • ​Bukowina: Kawałek Polski na rumuńskiej ziemi

  Sielskie krajobrazy, malowane kościoły, barwne historie... Rumunia to idealny cel wyjazdu, zwłaszcza, że na Bukowinie mamy unikalną szansę odwiedzenia polskich wiosek.

 • Bukowina Tatrzańska. Zabawa po góralsku

  Na początku lutego przez Bukowinę Tatrzańską przejdzie barwny orszak złożony z kolędników, góralskich kapel i zespołów tanecznych. Od ponad czterdziestu lat odbywa się tu słynny Góralski Karnawał. Turyści przybywają wtedy do Bukowiny, żeby posłuchać skocznej muzyki, pooglądać występy zespołów ludowych i zobaczyć słynne wyścigi kumoterek – tradycyjnych góralskich sań ciągniętych przez konie...

 • Rumuńska Bukowina. W krainie malowniczych gór i kościołów

  ...w prywatnych kwaterach. Atrakcją jest serwowana przez gospodarzy zdrowa żywność, która wybornie smakuje. To też doskonałe miejsce, z którego można wyruszyć na zwiedzanie Bukowiny. A do obejrzenia jest wiele(...). Z nagrobków można się też dowiedzieć, jakie zabawne upodobania mieli za życia ich właściciele, a także jak rozstali się ze światem. W każdym miasteczku czy osadzie w Bukowinie powitają nas gościnni...

 • ​Bukowina Tatrzańska - piękna nie tylko zimą

  Zarówno zimą, jak i latem zachwyca pięknymi widokami. Co oferuje turyście Bukowina Tatrzańska?

 • Rumuńska Bukowina. W krainie malowniczych gór i kościołów

  ...w prywatnych kwaterach. Atrakcją jest serwowana przez gospodarzy zdrowa żywność, która wybornie smakuje. To też doskonałe miejsce, z którego można wyruszyć na zwiedzanie Bukowiny. A do obejrzenia jest wiele(...) można się też dowiedzieć, jakie zabawne upodobania mieli za życia ich właściciele, a także jak rozstali się ze światem. W każdym miasteczku czy osadzie w Bukowinie powitają nas gościnni mieszkańcy...

 • Lubisz góralski folklor? A także jazdę na nartach i kąpiele w basenach z wodą termalną? Wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej – zaznasz wszystkiego!

 • Bukowina w Chorzowie

  Legenda polskiego ruchu studencko-turystycznego, Wolna Grupa Bukowina, zagra w sobotę, 12 listopada w Chorzowie.

 • Ta parodia Magdy Gessler to hit!

  Kto w Polsce nie zna Magdy Gessler? Polska restauratorka jest właścicielką oraz współwłaścicielką kilku restauracji m.in. "U Fukiera" i "Słodki Słony" w Warszawie oraz "Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej".

 • Maria Nurowska: Góry mnie wyleczyły

  Daria Tarnowska za zabójstwo męża trafiła do więzienia. Jej dalsze losy znajdziemy w "Domu nad krawędzią", kontynuacji bestsellerowych „Drzwi do piekła”. O swojej najnowszej powieści, budowie domu w Bukowinie Tatrzańskiej i o górach opowiada autorka - Maria Nurowska.

 • "Gitarą i piórem" w Krakowie

  Zapraszamy 24 maja o godz.18.00 do Sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury .  W koncercie wezmą udział: - Wolna Grupa Bukowina - Robert Kasprzycki - Paulina Bisztyga - Tomek Wachnowski - Adam Ziemianin - Ryszard Styła - Bogusław Mietniowski Wojciech Bellon - poeta, pieśniarz, jeden z najbardziej znanych twórców piosenki poetyckiej. Założyciel Wolnej Grupy Bukowiny. Nazywany polskim Bobem...

Wideo na temat: bukowin
 • Magda Gessler otworzyła nową restaurację

  Magda Gessler otworzyła nową restaurację w Bukowinie Tatrzańskiej "Schronisko smaków". - To jest najpiękniejszy dom, jaki widziałam w górach - powiedziała restauratorka w "Dzień Dobry TVN". - To jest miejsce dla wszystkich - dodała. Co było inspiracją do wystroju wnętrza? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Kożuchowska szuka odpoczynku na planie filmowym

  Małgorzata Kożuchowska niedawno po raz pierwszy została mamą. Na planie serialu "Rodzinka.pl" zdradziła, że sceny odgrywane w Bukowinie Tatrzańskiej były wyjątkowe relaksacyjne. - Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam czas tylko dla siebie - powiedziała zadowolona Małgorzata Kożuchowska. Aktorka i Halina Skoczyńska zdradziły również co będzie dziać się w najbliższych odcinkach serialu.