• Informacje na temat:

  bukłaków

Artykuły na temat: bukłaków
 • Jak przetrwać upał w betonowej dżungli

  Upały w mieście są trudniejsze do zniesienia niż na wsi. Przyczyna jest prozaiczna – wszędobylski beton nagrzewa się dużo szybciej aniżeli grunt. Po kilku gorących dniach w mieście tworzy się efekt piekarnika, który powoduje, że organizm szybko się odwadnia, łatwiej ulega poparzeniom słonecznym, może prowadzić do omdleń. Oto kilka sposobów na przeżycie lata w mieście.

 • Kraj Basków. Kraj najsmaczniejszych potraw

  Język kompletnie niezrozumiały. Na początek trzeba pamiętać, że „tx” czyta się jak „cz” – to ułatwi podstawową komunikację. Wyposażeni w tę wiedzę możemy jechać do kraju najlepszych na świecie restauracji, najsmaczniejszych przekąsek i najdziwniejszych potraw z grilla. Oraz świeżych ryb, wina, zamglonych gór, atlantyckich plaż i świetnej architektury. Do Kraju Basków.

 • Mało znana jako kierunek turystyczny Republika Mołdawska, wciśnięta między Rumunię i Ukrainę oraz rzeki Dniestr i Prut, ma mniejszą powierzchnię i mniej mieszkańców niż nasze Mazowsze. Ale ma też u nas stale rosnące grono swo ich fanów. Co ich w tej krainie zachwyca? Przede wszystkim nieskażona przyroda, sielskie krajobrazy z urozmaicającymi je cerkwiami i monastyrami, przyjaźnie nastawieni ludzie oraz... cenione w świecie wino.

 • ...wodzie, w dłonie nabrał i do ust podniósł, by już po chwili pluć ze wstrętem wśród rechotu kompanii. - Ot, Niemysł, widzisz sam, jaka to woda, i ty chciał koniom dać? Z bukłaków dać resztę, a my...

 • Wergeld królów

  ...z dzbanów i bukłaków, dołączyli się do tego dziwnego monologu, dorzucając fakty istotne z ich punktu widzenia. Wydawało mi się, że kilkakrotnie w gąszczu obco brzmiących słów usłyszałem swoje imię...

Dyskusje na temat: bukłaków