• Informacje na temat:

  buczków

Artykuły na temat: buczków
 • Szalona galeria

  Grupa polskich artystów stworzyła niezwykły projekt - mobilne centrum współczesnej kultury, które w lipcu i sierpniu ma podróżować po małych miejscowościach w Polsce. W ten sposób chcą dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień nie mają dostępu do aktualnej kultury i sztuki.

 • Targi Książki Artystycznej

  Nowojorskie targi książki artystycznej odbyły się w tym roku po raz dziesiąty, tokijskie przyciągnęły 10 000 odwiedzających, a londyńskie zgromadziły ponad 90 wydawnictw. Nareszcie podobnym wydarzeniem będzie mogła pochwalić się Warszawa - pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej odbędzie się w dniach 27-29 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 • Najlepszy polski thriller tego roku?

  Jak się okazuje, tegoroczny styczeń nie musi być tak mroźny, jak wszystkie poprzednie. Wszystko za sprawą gorącej literackiej premiery, która rozgrzewa niczym mocne whiskey i urzeka wielością smaków, jak wykwintne wino. „Co-kolwiek wybierzesz” to doskonały thriller, od którego naprawdę trudno się oderwać. Jego autor, Jakub Szamałek, bez wątpienia już zaczyna mieszać na rodzimym rynku literackim. A przy okazji – zapoznaje czytelnika z jedną z najbardziej charyzmatycznych głównych bohaterek w...

 • Umów się i giń

  Psychopatyczny zabójca - kolekcjoner; laboratoryjnie wyprodukowany superczłowiek, który wymyka się spod kontroli; sadystyczna agentka wywiadu zza wschodniej granicy.

 • Jak zostać modelką?

  Marzysz o zagranicznych wojażach i prezentowaniu kolekcji najsławniejszych projektantów; jesteś wysoka, szczupła, pięknie się uśmiechasz? Wykorzystaj szansę i zostań modelką. Trwa konkurs Elite Model Look International.

 • Projektujemy ogród z kostki

  Tradycja ukryta w szlachetności i klasycznej formie ogrodu? A może artystyczny polot z różnorodnymi melanżami i kształtami albo elegancki, chłodny minimalizm?

 • Sztuka prawie tajemna

  Haft kojarzy się współcześnie głównie z serwetkami, kanwą i nićmi, które można kupić w dowolnym sklepie pasmanteryjnym, a zatem przede wszystkim z rzeczami użytkowymi. Rzadko kto myśli o hafcie inaczej. Tymczasem w dawnych wiekach był on cenioną sztuką, która na przestrzeni czasu prawie zanikła.

 • ...zamiast przez Żukowo, to przez Sierakowice! Ale dojechała! Szybka kawka, ładujemy się do pandaretty i wio, wedle" wielu buczków"! Łaziliśmy po bukowych lasach, okalających nasze jezioro przez trzy...

 •               Jak to jest? Ja jak zwykle o prehistorii   A było to ok 1952 roku , miałam lat 5 i w grudniu tato dostał przeniesienie słóżbowe do pracy...