• Informacje na temat:

  brzeg pogoda

Artykuły na temat: brzeg pogoda
 • Bułgaria: Nie jedno ma imię

  ...​Piaszczyste plaże, ciepłe morze i malownicze miasta, których historia sięga starożytności, kuszą nie tylko latem. Pogoda jeszcze we wrześniu sprzyja tu wypoczynkowi.

 • Zaproszenie na Sycylię

  Sycylii nie sposób opisać w kilku zdaniach. To wyspa różnorodna, bogata w historię i zdumiewająca obfitością śródziemnomorskiej fauny i flory. Miejsce, w którym zobaczysz zdumiewające zabytki, wypoczniesz nad brzegiem krystalicznie czystych mórz… a może natkniesz się na sycylijskiego mafioso?

 • Na wakacje po zdrowie i jod!

  Wakacje to czas odpoczynku od obowiązków, który chętnie wykorzystujemy na letnie wycieczki w gronie rodziny lub przyjaciół. Warto zadbać o to, aby ten czas był nie tylko przyjemnością „dla ducha”, lecz także przyniósł korzyści dla ciała. Słoneczna pogoda zachęca do aktywności fizycznej, a spacery brzegiem morza będą doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnego mu jodu.

 • Tadla i Kret: Jak prymuska z hipisem

  ..., że powinnam też oczekiwać dużo od innych. Ogromnie cenię samodzielność, taka ze mnie zosia samosia. Nie potrafię odmawiać, więc kalendarz mam wypełniony po brzegi, a potem narzekam na zmęczenie...

 • Zwiedzanie Warny - morskiej stolicy Bułgarii

  Warna położona jest nad brzegiem Morza Czarnego. Uznawana jest za morską stolicę Bułgarii ze względu na wielkość (jest trzecim co do wielkości miastem w kraju) oraz ilość zabytków, teatrów, muzeów i wydarzeń kulturalnych. Historia Warny Warna powstała jako kolonia grecka Odessos w IV wieku p.n.e. Zamieszkiwali ją wtedy przybysze z Miletu. W 72 r. miasto włączono do Imperium Rzymskiego...

 • Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  Brzeg to kurort dla osób spragnionych wakacyjnych rozrywek. Sozopol kusi niezwykłą zabudową. Warto też zrobić wycieczkę do Nessebaru - jednego z najstarszych miast w Europie; zobaczyć rezydencję...

 • Planujemy wakacje w Dalmacji

  Położona nad brzegiem Adriatyku przyciąga przede wszystkich turystów spragnionych ciepłych wakacji nad morzem. Dalmację odwiedzają także miłośnicy historii i zabytków.

 • Tatry po słowackiej stronie są wyższe, więc zimowa pogoda jest pewniejsza niż u nas. Do Tyrolu mamy dalej, ale Alpy jeszcze wyższe, a na brak śniegu nie będziemy z pewnością narzekać.

 • Inwazja biedronek azjatyckich w mieszkaniach

  Wydawałoby się, że piękna jesienna pogoda niesie ze sobą same plusy. Okazuje się, że teraz powinniśmy być szczególnie czujni - do naszych domów i mieszkań chętnie wlatują biedronki. Ale nie są to wcale nasze rodzime, a azjatyckie. Ta odmiana jest jednak niebezpieczna. Sprawdź, dlaczego!

 • Czym przyciąga turystów Portugalia?

  ..., dojrzewających wzdłuż brzegów Douro. Sprawdź, które miejsca należy zobaczyć, by w pełni poznać uroki Kraju Wiecznej Wiosny nad Oceanem Atlantyckim.

Dyskusje na temat: brzeg pogoda
 • Re: Okno na świat: Bułgaria

  Nawet fajnie w Bułgarii, ale byłem tylko Słoneczny Brzeg i Nessebar to nie mam zbyt dużo porównania. Plaże super, jedzenie dobre w hotelu było. Natomiast mam pytanie, bo byłem tam we wrześniu, pogoda była, ale znaosiło się, że to już koniec sezonu, stąd pytanie do kiedy najpóźniej tam można jeździć, do którego miesiąca jest pogoda?

 • Re: Okno na świat: Bułgaria

  Słoneczny Brzeg- jak dla mnie super miejsce. Miejsce na każdą kieszeń. Wiele atrakcji, piękne hotele, gwarantowana pogoda, fajne widoki. Nessebar - stare misto warte obejrzenia. Nie ma problemu z dogadaniem się, bo praktycznie w kazdej knajpie menu lub obsługa mówiaca po polsku. Jedyny minus glony, na które w zeszłym roku natrafiliśmy. Szczerze polecam.

 • Re: Bułgaria - wakacyjny raj na każdą kieszeń?

  Właśnie wróciłem dwa dni temu. Pogoda niestety trochę słaba (kilka burz w ciągu tygodnia), morze ciepłe ale plaża (Słoneczny Brzeg) niemiłosiernie zatłoczona a sezon dopiero się zaczyna. Polecany(...) handlowym. Słoneczny Brzeg to typowa miejscowość turystyczna z ciężką komunistyczną architekturą. Greckie wyspy jednak znacznie fajniejsze choć Bułgarzy mniej nastawieni na wydojenie turystów