• Informacje na temat:

  brazylijska plaża

Artykuły na temat: brazylijska plaża
 • Mieszkańcy kraju najpiękniejszych plaż wypoczywają w... Europie

  ...spędza urlop na portugalskich plażach. Twierdzą oni, że urlopowy kierunek wybrali z powodu złej famy, jaką po aktach terrorystycznych cieszą się francuskie, tureckie i egipskie kurorty. Wielu...

 • ​Brazylijski szlak kawowy

  Bezdyskusyjnie kawa należy do najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jej popularność wciąż rośnie, a tendencja ta dotyczy nawet tych państw, które tradycyjnie kojarzone są z piciem herbaty, jak Wielka Brytania czy Chiny. Chociaż w Polsce do niedawna kojarzona była z niesławną "zaparzajką", coraz bardziej otwieramy się na kulturę kawy i różne sposoby jej przygotowywania. Dlatego też, udając się na wakacje, warto przyjrzeć się temu, jak ten aromatyczny napar podają miejscowi.

 • Łódź: Co robić latem

  Latem główny plac Centrum Handlowego Manufaktura przeistacza się w plażę. Łódzka Copa do Manu (prawie jak Copacabana) usypana jest z 900 ton piasku.

 • Turystyczna gwiazda coraz bardziej wyblakła

  Brazylia, uznawana jeszcze niedawno za jeden z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych świata, traci europejskich urlopowiczów. Odstrasza ich głównie wysoki poziom przestępczości, który notowany jest niemal we wszystkich stanach Kraju Kawy.

 • Noworoczna tradycja Matthew McConaughey

  Aktor - który ma troje dzieci, 7-letniego Leviego, 5-letnią Vidę i 2-letniego Livingstona z Camilą Alves - przyjął coroczną tradycję witania Nowego Roku swojej brazylijskiej małżonki. - Brazylijska tradycja jest taka, że ubiera się na biało, idzie na plażę, zrywa małe białe kwiatki i wrzuca do wody. Robimy tak od kilku lat. - powiedział. Dla 46-letniego aktora przerwa świąteczna to czas...

 • 8 największych atrakcji Rio

  Olimpiada w Rio tuż tuż. Niektórzy sportowcy są już na miejscu inni dopiero wybierają się w daleką podróż. Żeby nie było wam zbyt smutno, przygotowaliśmy mały przewodnik po największych atrakcjach tego miasta. Dzięki niemu poczujecie się jak członkowie olimpijskiej kadry!

 • Rio de Janeiro - jak zwiedzać miasto?

  ...słońca obserwowany ze szczytu wzgórza to niezapomniany widok. Najsłynniejsza plaża świata - Copacabana - zaprasza turystów przez cały rok. To miejsce było gospodarzem wielu imprez kulturalnych...

 • Brazylia. Co warto zobaczyć?

  Nad miastem Rio de Janeiro króluje figura Chrystusa. Ale cały stan, też o nazwie Rio de Janeiro, znajduje się u stóp Palca Boga. Może dlatego wygląda jak prawdziwy raj na ziemi.

 • Największa z Wysp Kanaryjskich cieszy się zasłużoną sławą. To idealne miejsce na udany wypoczynek o tej porze roku. Panują tu bardzo przyjemne temperatury. W styczniu i lutym w okolicach 20˚C. Można odnieść wrażenie, że wiosna tutaj nigdy się nie kończy.

 • Brazylia. Na olimpiadę i do dżungli

  Już w sierpniu Brazylia znajdzie się w centrum uwagi całego świata. My przedstawiamy listę nie tylko olimpijskich przebojów.