• Informacje na temat:

  brandenburgia

Artykuły na temat: brandenburgia
 • Kierunek Brandenburgia. Wszystko płynie

  Brandenburgia, dawny enerdowski land, już nie kojarzy się z przemysłem i pokopalnianym krajobrazem, raczej z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi i sportami wodnymi. Das blaue Paradies (Błękitny raj) to tysiące jezior i wodniackich tras. Przemierzając kajakiem dolnołużyckie Błota czy odwiedzając Chociebuż, warto poznać słowiańską historię regionu i fantazję XIX-wiecznych bogaczy.

 • Sezon szparagowy czas zacząć!

  W Brandenburgii, największym niemieckim "szparagowym zagłębiu", wykopano już pierwsze eleganckie i wykwintne smakołyki. Do sklepów trafią w przyszłym tygodniu.

 • Zamek w Łagowie - dawna siedziba joannitów

  W położonym między dwoma jeziorami 600-letnim zamku w Łagowie przez ponad 450 lat mieszkali legendarni rycerze. Podczas wojny ocalał, więc dziś można podziwiać jego zabytkowe wnętrza.

 • Spacer ulicami Berlina i innych miast jest jak wyprawa po wielkim jarmarku.

 • W położonym między dwoma jeziorami 600-letnim zamku w Łagowie przez ponad 450 lat mieszkali legendarni rycerze. Podczas wojny ocalał, więc dziś można podziwiać jego zabytkowe wnętrza.

 • Wywiad z autorką kryminałów Elisabeth Herrmann

 • Przystanek Woodstock

  11. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się 5 i 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ujawniła pierwsze szczegóły jednej z największych imprez letnich imprez w Europie.

 • Najdziwniejsze muzea w Polsce

  Nie znajdziecie w nich bezcennych obrazów, narodowych pamiątek czy białych kruków. Ale eksponaty na pewno wprawią was w zdumienie, wywołają zachwyt, niedowierzanie lub uśmiech.

Dyskusje na temat: brandenburgia
 • Re: Zhańbiona, przepędzona, zapomniana. Kim była pierwsza żona Bolesława Chrobrego?

  Jeszcze dzisiaj na Łużycach mieszkają Słowianie, ponad 1000 lat temu również Miśnia i dzisiejsza Brandenburgia były zamieszkane przez plemiona Słowiańskie wchodzące w skład Imperium Słowiańskiego. Mieszko I to pierwszy król Polski ale nie pierwszy władca Imperium Słowian. Znajdźcie gdzie leży Kraków w Niemczech.

 • Re: W bólu będziesz rodzić. Ciąża i poród w Polsce pierwszych Piastów

  BERLIN (Jaksa z Kopanicy) , Brandenburgia, Księstwo Pomorskie (od Rugii aż po Lębork) do pocz. XVII miało lokalną - o SŁOWIAŃSKIM rodowodzie dynastię. Wyraźne procesy germanizacyjne na tym terenie widać dopiero od XII/XIII w. Dotyczyły one jednak głównie ówczesnych elit - ok. 5-10% populacji. Z czasem niemieckojęzyczna kultura coraz bardziej wypiera rodzimą słowiańską, ale aż do 1945 r. były tam

 • Re: Serial „Czarne chmury”: Tego o nim nie wiecie!

  historycznie rzecz biorąc ,serial opowiada o czasach, w których tamci Polacy zaczęli niestety drogę do utraty własnego państwa, co prawda mogło nas nie być już podczas potopu, w 1656 roku, po podpisaniu układu w RADNOT, ale całkowitemu rozbiorowi sprzeciwiła się Brandenburgia, póżniejsze Niemcy żeby było śmieszniej,oczywiście nie z troski o nas ale ze strachu o wzrost potęgi Szwecji,zadać można

 • Re: Madryt w weekend

  , 1444 Brandenburgia, 1446 Mainz, 1462 Litwa, 1495 Portugalia, 1496 Neapol, 1496 Nawarra, 1498 Norymberga, 1498 Brandenburgia, 1510 Prusy, 1510 Genua, 1515