• Informacje na temat:

  botswana

Artykuły na temat: botswana
 • ​Botswana - dzika przyroda dla najbogatszych

  Botswana jest przykładem afrykańskiego sukcesu. To kraj, który stosunkowo wcześnie osiągnął niepodległość, a swoją suwerenność bardzo dobrze wykorzystał. Dziś Botswana ma wysokie standardy sanitarne, edukacyjne, komunikacyjne i wysokie zyski z kopalni diamentów, które nie są marnowane jak w innych krajach afrykańskich.

 • Afryka jest kobietą

  Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso. Po 15 latach podróżowania po Afryce Beata Lewandowska-Kaftan postanowiła napisać o tym książkę.

 • Gdzie można pojechać na safari?

  ...wczesnym porankiem i późnym wieczorem. I te momenty są najbardziej emocjonujące podczas wyprawy. Gdzie na safari? Kierunków jest wiele. Do najpopularniejszych należą: Kenia, Tanzania, Botswana, RPA...

 • Lublin: Genesis. Fotografie Sebastião Salgado

  "Genesis" to trzeci w dorobku Sebastião Salgado długoletni projekt skupiający się na sprawach globalnych. Wcześniejsze - "Robotnicy" (“Workers") i "Migracje" (“Migrations") - poświęcone były ludziom doświadczonym przez radykalne ekonomiczne i społeczne zmiany. Tym razem artystę zajmuje środowisko naturalne - tworzy za pomocą zdjęć list miłosny adresowany do naszej planety, w którym podkreśla zarówno jej majestat, jak i jej kruchość.

 • Najlepszy przyjaciel kobiety

  Zawsze jednak można pomarzyć. Inspiracją niech będą zdjęcia z pokazu Botswana Diamond Night jaki miał miejsce w Tokio. Zaprezentowano tam kilka drobiazgów, z jakimi każda pani chętnie by się zaprzyjaźniła. Bostwana Diamond Night - zdjęcia...

 • Podróż poślubna - gdzie i kiedy warto się wybrać?

  ..., Tajlandia, Malezja, Egipt, Argentyna , Francuska Polinezja Narty - Kanada, Finlandia Safari - Południowa Afryka, Botswana, Namibia Unikać - Kenia, Tanzania (pora deszczowa) Maj Słońce - Seszele, Fidżi, Mauritius, Malezja, Argentyna, Brazylia, Floryda, Europa Południowa Narty - Kalifornia, Alpy (Szwajcaria) Safari - Południowa Afryka, Botswana, Namibia Unikać - Malediwy, Srilanka (niepewna pogoda...

 • Co trzeba wiedzieć jadąc do Namibii

  Namibia jest państwem pełnym kontrastów i pięknych dzikich, niezadeptanych przez turystów, pejzaży. Pustynne przestrzenie tego kraju są cenione przez amatorów bezpośredniego kontaktu z naturą oraz... offroadu. Nie zawiedzie też miłośników pięknej pogody - średnio 300 dni w roku jest tu słonecznych!

 • ...kilometrów! -          Mur w Kaszmirze -          Mur Afryka południowa a Zimbabwe -          Mur Botswana Zimbabwe -          Mur w zachodniej Sahache, dzieło Maroka -          Mur na...

 • Zjawiskowa i pełna barw. Pustynia Namib zmienia kolor piasku w zależności od pory dnia: o wschodzie i zachodzie słońca niebotyczne wydmy płoną ciemnopomarańczowym piaskiem, w południe stają się pastelowe, przed świtem są płowe. I choć staruszka pustynia ma już ponad 80 milionów lat, z wiekiem staje się coraz piękniejsza. Nic dziwnego, że tak chętnie odwiedzają to miejsce wybitni fotografowie krajobrazu z całego świata!

 • Hugh Masekela: Te słowa napisał do mnie Mandela

  - Większość mojego repertuaru pochodzi z lat 60. i 70. i nadal się podoba - mówi Hugh Masekela, znakomity trębacz i kompozytor, który wystąpi 24 września w Warszawie podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Zagra swoje największe przeboje, wśród nich hymn "Bring Him Back Home", do którego słowa napisał Nelson Mandela.

Zdjęcia na temat: botswana
Dyskusje na temat: botswana