• Informacje na temat:

  bliski wschód

Artykuły na temat: bliski wschód
 • Bliski Wschód bez biura podróży

  Bliski Wschód to miejsce specyficzne, nie da się go zamknąć w programie wycieczki biura turystycznego. Im bardziej podróżnik skupia się na atrakcjach turystycznych, tym mniej wynosi z wyprawy i nie(...) dotyczące pobytu w krajach Bliskiego Wschodu.

 • Liczne zabytki sięgające czasów fenickich, śródziemnomorski klimat i cudowne krajobrazy- niewielki, lecz zamieszkany przez niezwykle gościnnych ludzi Liban od lat przyciąga spragnionych wytchnienia turystów. Kraina piniowych lasów, malowniczych dolin i wspaniałej kuchni na pewno zauroczy cię swoim niepowtarzalnym klimatem!

 • Podróż na wschód Słowacji

  Planując wakacje, pomyślmy o Słowacji. Jednak zamiast zatłoczonych Tatr warto wybrać się do regionu koszyckiego, który jest najdalej na wschód położonym obszarem tego kraju, ale i tak znajduje się blisko naszej południowej granicy.

 • Wietnam jest blisko

  O Hanoi, stolicy położonej na północy, w delcie rzeki czerwonej, mówi się, że to głowa Wietnamu. 1600 kilometrów na południe mieści się dawny Sajgon, dziś Ho Chi Minh City. Pomiędzy nimi kryją się piękne plaże, pola ryżowe, porośnięte plantacjami góry i zatrzymane w czasie hoi an – miasteczko jak z bajki opowiadanej od wieków wciąż od nowa. Zobaczysz to wszystko za mniej, niż myślisz.

 • Pasta cukrowa - depilacja z Bliskiego Wschodu

  Pasta cukrowa to jeden ze sposobów na piękną i gładką skórę. Sposób depilacji rodem z Bliskiego Wschodu zapewnia nie tylko skuteczność i niemal bezbolesny sposób usunięcia zbędnego owłosienia. Nie powoduje również podrażnień i alergii.

 • Miroslava Duma - ikona stylu ze Wschodu

  ...technologii i szeroko pojętego lifestyle'u. W zaledwie pięć lat Biuro doczekało się lokalnych wersji w aż 11 krajach na czterech kontynentach, m.in. w Australii, krajach środkowej Europy czy na Bliskim...

 • Moc tworzenia płynie ze Wschodu

  ...reprezentacja pisarzy z takiego rejonu świata, gdzie tradycja ustnej opowieści jest może nie tyle żywa, co jeszcze ciepła. To Turcja, Iran, Bliski Wschód. Ci pisarze czerpią z tej tradycji pełnymi...

 • Andrzej Piaseczny: Szczęście jest blisko

  ..., choć nie wyobrażam go sobie jako starca z siwą brodą. To dla mnie ktoś bliski, zwierzam mu się, a czasem nawet się z nim spieram. Wiem, że dzisiaj wiara nie zawsze jest modna. God Pride, jedna(...)? I odpowiedziałem: nie, będę tym samym Andrzejem, synem, bratem, wujkiem. Ale potem przyszła propozycja nagrania płyty, odbiłem się od dna. Jestem. Bez bliskich by się nie udało? - Może i udałoby się, ale...

 • Kot udomowiony na Bliskim Wschodzie. A może i w Egipcie...

  Twój kot pochodzi z rejonu Bliskiego Wschodu lub starożytnego Egiptu, to tam około 10 tysięcy lat temu został udomowiony, stamtąd rozprzestrzenił się lub został rozwieziony po całym świecie - przekonują, w oparciu o najnowsze wyniki badań DNA, naukowcy z Belgii. Wyniki ich badań, opublikowane na łamach czasopisma "Nature Ecology & Evolution" wskazują, że starożytne koty miały umaszczenie...

 • Tatry Wysokie - blisko i niedrogo

  Marzy Ci się wypad na narty, żeby było niedrogo, blisko. Jedź w słowackie Wysokie Tatry. Zaskoczy Cię połączenie przedwojennej tradycji i nowoczesności w prawdziwie alpejskim stylu.

Zdjęcia na temat: bliski wschód
Wideo na temat: bliski wschód
 • Sałatka chlebowa z Bliskiego Wschodu

  Lekki posiłek na upalne dni

 • Zmysłowe smaki: Falafel

  Falafel to aromatyczne smażone kotleciki z ciecierzycy. Potrawa ta pochodzi z Bliskiego Wschodu. To doskonałe i sycące danie z powodzeniem zastąpi tradycyjny mięsny obiad. Na pewno będziecie chcieli do niego wracać! Falafel – dokładny przepis znajdziesz tutaj. Wejdź! Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!

 • Zmysłowe smaki: Hummus z bobu

  Hummus to popularna pasta, która przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu. W tradycyjnej kuchni libańskiej podstawowym składnikiem hummusu jest ciecierzyca, ale z powodzeniem można ją zastąpić innymi składnikami. My proponujemy pyszny hummus z bobem. Smacznego! Hummus z bobu – dokładny przepis znajdziesz tutaj. Wejdź! Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!

Dyskusje na temat: bliski wschód
 • Re: Gdzie się podziali wszyscy wykształceni, niebrzydcy i z poczuciem humoru?

  lepiej faktycznie zacznij od siebie!!!bo takich jak ty wiecznie szukających księcia z bajki jest od groma w polsce i skoro nie ma tu księci to se wyemigruj na bliski wschód na przykład, wtedy docenisz polaków!poza tym załoze sie ze urodą nie grzeszysz - bo inteligencją i taktem na pewno skoro takie dyrdymały wypisujesz!!

 • Re: Nagle coś wyskoczyło?

  Rada-wyprowadź się polecam bliski wschód szczególnie jedno nielegalne państwo.

 • Re: Czy Kościół ma prawo decydować o ludzkim życiu?

  powiedzcie mi wy wszyscy którym Kościół przeszkadza i tak plujecie na religię chrześcijańską czy jest chociaż jedno przykazanie które jest przeciw człowiekowi,bo chyba niema takiej religii która byłaby bardziej tolerancyjna dla człowieka jak katolicyzm. jedźcie na bliski wschód i zacznijcie tak pluć na islam to wyrżną was do ostatniego pokolenia. radziłbym o wijącej szacunku do samych siebie bo

 • Re: Jajka zapiekane w pomidorach (shakshuka)

  kto o zdrowych zmysłach chciałby lecieć na bliski wschód? szczególnie to tego państwa?

 • Re: Ostrość musi być

  Jeżeli się gustuje w urodzie typu bliski wschód to może i tak.

 • Re: ​Kurs na Komodo

  Indonezja, ależ okazja - ale jeśli komuś życie niemiłe, to bliżej jest Bliski Wschód - bardzo gorąco

 • Re: Książę Harry pamiętał o Dianie w dniu ślubu

  A Anglia jeszcze istnieje? Ja widzę bardziej bliski wschód i pełno muzułmanów na każdym kroku. Ślub to tylko na pokaz. Książę na pokaz. Anglii już nie ma.

 • Re: To kiedy w końcu będziesz mamą?

  Spokojnie, nie musimy rodzić Dzieci, zajmie się tym cały bliski i daleki Wschód... śpijmyu spokojnie..

 • Re: Angelina Jolie odwiedza syryjskich uchodźców w Libii

  Niech ten zamorzony szkieletor zwróci się do swojego prezydenta, bo to jego zasługa. Amerykanie rozpierniczyli cały Bliski Wschód, a teraz Europa ponosi tego konsekwencje !

 • Re: Z wielbłądów na Boeingi

  Wystarczą książki na ten temat i przykładowo sprawdzanie czy współczesny Islam jest zgodny z Koranem-Nie, nie jest. Zamierzam odwiedzić w krotce Bliski Wschód,ale zdała od wojny religijnej.