• Informacje na temat:

  bitwa

Artykuły na temat: bitwa
 • ...bitwa pod Grunwaldem 15 lipca 1410 r. - jedna z największych batalii średniowiecza. Liczące 29 tys. zbrojnych wojska polsko-litewsko-ruskie, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały armię(...) w Lidzbarku Warmińskim organizowana jest jej inscenizacja - Bitwa pod Heilsbergiem (16 czerwca). Bierze w niej udział ok. 500 rekonstruktorów z Polski i zagranicy, używających historycznej broni...

 • Różowa bitwa

  Indyjski Gang Różowego Sari (Gulabi Gang) to zjawisko, o którym sporo się dziś mówi.

 • Konkurs "Bitwa na pędzle"

  ...29 maja we wrocławskim klubie Il Gusto, w samym sercu Wrocławia odbędzie się artystyczne wydarzenie bez precedensu! Już po raz szósty będziemy świadkami mistrzowskich zmagań dziesięciu najlepszych makijażystów wyłonionych z kilkuset zgłoszeń w ramach konkursu "Bitwa na pędzle".

 • Bitwa na centymetry

  Czy kosmetyki wyszczuplające działają? Tak, pod warunkiem że nie zaczynamy ich używać w dniu, kiedy wychodzimy na plażę.

 • Wodna bitwa z Natalią Siwiec w Tatralandii

  ...​Już w najbliższy weekend, 13-15 czerwca, Wielka Rodzinna Bitwa Wodna zapoczątkuje naprawdę gorące lato w Tatrach. Sylwia Gruchała, Klaudia Halejcio, Natalia Siwiec i Mariusz Pudzianowski zainaugurują letni sezon w słowackim Aquaparku Tatralandia, położonym tylko o godzinę drogi od polskiej granicy.

 • 15-16 czerwca: Wodna Bitwa Gwiazd w Tatralandii

  Natalia Siwiec, Przemysław Saleta, czy Ewa Chodakowska to tylko niektóre gwiazdy które uświetnią wielkie otwarcie sezonu letniego w słowackiej Tatralandii. W najbliższy weekend, 15 i 16 czerwca 2013 r. Wodna Bitwa Gwiazd na dobre rozpocznie lato w Niskich Tatrach.

 • Tom Hiddleston brał udział w bitwach na poduszki

  Takim rozrywkom oddawał się, gdy uczęszczał do szkoły z internatem.

 • Bitwa o Zamki

  Już po raz dziewiąty Poznań zamieni się w stolicę kina niezależnego. W czwartek 24 listopada rozpocznie się bowiem kolejna edycja festiwalu Off Cinema.

 • Bitwa o Monte Cassino

  Wańkowicz zaczął pracować nad swoją największą i najbardziej znaczącą książką - Bitwa o Monte Cassino, która ukazała się w latach 1945-47 w Rzymie. Tym dziełem, Wańkowicz złożył hołd żołnierzom(...) opatrzone licznymi fotografiami - 4 wkładki zdjęciowe, każda wkładka 8 stron. Lektura obowiązkowa dla każdego Polaka. Autor: Melchior Wańkowicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Książkę "Bitwa o Monte...

 • Pierwsza bitwa wygrana

  Po raz pierwszy od pięciu miesięcy Doda (26) ma powody do świętowania, co skrzętnie wykorzystuje.

Zdjęcia na temat: bitwa
Wideo na temat: bitwa
 • Urbański poprowadzi "Bitwę na głosy"!

  Hubert Urbański poprowadzi "Bitwę na głosy", nowy muzyczny show TVP 2. W roli jurorów wystąpią: Grażyna Szapołowska, Wojciech Jagielski oraz Alicja Węgorzewska.

 • Bitwa o Anglię

  Jedna z najkrwawszych bitw powietrznych w historii ludzkości wciąż budzi wielkie emocje. Niemieckie Luftwaffe oraz brytyjski RAF toczyły walkę nad południową i centralną Anglią. Walki trwały pomiędzy 10 lipca a 31 października 1940 roku.

 • Wróciła do bycia pełnoetatową mamą

  Małgorzata Rozenek, prowadząca program "Perfekcyjna Pani Domu" i jurorka programu "Bitwa o dom" zdradziła, że po intensywnej pracy na planie dwóch programów, ma teraz więcej czasu dla siebie i swoich synów.

Dyskusje na temat: bitwa
 • Re: Wasza najśmieszniejsze komedia

  Możecie obejrzeć też film Hoffmana (chyba) "1920 Bitwa Warszawska", podobnież to jest film historyczny,ale wyszedł im taki szajs bez ładu i składu,i bez sensu,że nawet śmieszne to jest.Twoi znajomi na pewno będą się śmiać z tego szajsu,to przykład jak można schrzanić materiał na dobry film

 • Re: Dzieci Wołynia. Co działo się z sierotami po zamordowanych Polakach?

  Bez Bitwy o Warszawę w 1944 roku nie byłoby Polski tylko 17 republika sowiecka. Ty zaś pisałbyś cyrylicą zamiast po polsku na polskim forum.

 • Re: Wasza najśmieszniejsze komedia

  Możecie obejrzeć też film Hoffmana (chyba) "1920 Bitwa Warszawska", podobnież to jest film historyczny,ale wyszedł im taki szajs bez ładu i składu,i bez sensu,że nawet śmieszne to jest.Twoi znajomi na pewno będą się śmiać z tego szajsu,to przykład jak można schrzanić materiał na dobry film A film oglądałeś? Czy tylko słyszałeś opinię innych?

 • Re: Złapałam go na dziecko, powiedzieć o tym?

  Jak czytam tytuły tych postów na forum to mam wrażenie, że naoglądaliście się ciut za dużo telenowel a życie to nie je bajka to je bitwa

 • Re: Gdy komary dokuczają

  1410 = 1:4:10 czyli 1 kg cukru+ 4 litry wody + 10 dkg drożdży = Bimber

 • Re: kłutnie na forum

  A tak nawiązując do tytułowego postu autorstwa Margo21, myślę, że jednak piknik Smakera mógłby się przedstawiać nadzwyczaj ciekawie ;) Wyobraźcie sobie, że każdy przyszedłby z jakimś wypiekiem i rozegrałaby się dobra, staroświecka bitwa na ciasta ;) Nie byłoby ofiar śmiertelnych, a my mielibyśmy okazję poznać jakość wypieków innych smakerowiczów nie tylko po smaku ;P Żarty żartami, a mnie tu ktoś

 • Re: Kto po rozwodzie jest "wygranym"?

  jestem na początku drogi do uzyskania rozwodu i uwazam ze nie ma wygranych .... można wygrać pojedyncza bitwa - kase, dom, przyjaciol ale sam fakt rozwodu uwazam za swoja zyciowa porazke; ja chce rozwodu; ja po kilku latach separacji zaczelam sie z kims spotykac, ja mam dziecko przy sobie, ja odzyskałam szczescie i spokoj - mimo wszystko nie czuje sie wygranym .... przegralam z zyciem

 • Re: Kinga Rusin: Nikt wam nie zazdrości kasy

  normalnie bitwa pustaków, idealny materiał na jakieś forum budowlane