• Informacje na temat:

  bardów

Artykuły na temat: bardów
 • Javier Bardem znów dał się oszpecić

  Javier Bardem, by zagrać Pabla Escobara, przybrał na wadze, nosił "protezę" brzucha i chodził jak kaczka. Kolejne poświęcenia, jakie poniósł, to szpecąca fryzura i wąsy. Efekt tej metamorfozy będziemy mogli ocenić, oglądając film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara".

 • Bartosz Janiszewski: Grzesiuk. Król życia

  Pierwsza biografia barda warszawskiej ulicy.

 • Piotr Bukartyk: Śmiech to moja broń

  Piosenki tworzy od niemal czterdziestu lat. Trochę bard, trochę kabareciarz, który z równą łatwością pisze romantyczne ballady, piosenki satyryczne i utwory rockowe. Oklaskiwała go publiczność Opola, Woodstoku i… teatru Rampa, gdzie wystąpił w roli Vana Morrisona. Telewidzowie znają go z programu „Powrót bardów”, a słuchacze radiowej Trójki z piątkowych programów Wojciecha Manna, w których Piotr...

 • Wrocław: Gwiazdy śpiewają Gintrowskiego

  "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" to wyjątkowy projekt, który upamiętnia postać legendarnego barda "Solidarności", kompozytora, pieśniarza, autorytetu artystycznego i moralnego, autora niezapomnianych pieśni - songów stanu wojennego, Przemysława Gintrowskiego.

 • Córka Jacka Kaczmarskiego gra u Pasikowskiego

  Jedną z głównym ról w "Kurierze", sensacyjnej historii szpiegowskiej, inspirowanej sekretną misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, otrzymała Patrycja Volny. Dla córki barda Solidarności, Jacka Kaczmarskiego, to już kolejna aktorska kreacja osadzona w realiach historycznych.

 • Narkotyki? Trochę się boję...

  To już dziewiąty raz, kiedy Javier Bardem spotyka się na planie ze swoją żoną Penélope Cruz. W filmie o Pablu Escobarze grają parę kochanków – on narkotykowego bossa, ona popularną w Kolumbii dziennikarkę. „Gdybym miał inną partnerkę, nie poradziłbym sobie z tą rolą” – mówi aktor.

 • Zmarł Wojciech Młynarski

  Nie żyje Wojciech Młynarski. Niezapomniany bard, poeta, satyryk i artysta kabaretowy. Autor tekstów do ponad 2 tysięcy piosenek 26 marca skończyłby 76 lat. Młynarski miał poważne problemy z sercem. W ubiegłym roku, po nagłym pogorszeniu stanu zdrowia, przeszedł operację.

 • W imię prawdy, w imię siebie

  Trzy historie życia: ultrakatolickiej matki i żony, barda walczącego z alkoholizmem oraz naznaczonej anoreksją aktorki w piątym miesiącu ciąży. Mówią o sobie całą prawdę, zgodnie z zasadą, że szkoda życia na oszukiwanie siebie i innych.

 • Zwykle był "w wojsku" - Grażyna Kuroń

  Każda rewolucja musi mieć swojego barda, swoją pieśń i swoją legendę. Dla rewolucji "Solidarności" bardem był Jacek Kaczmarski, pieśnią "Mury", a legendą - miłość Gai i Jacka Kuroniów.

 • Penelope i Javier planują ślub?

  Hollywood huczy od plotek na temat zbliżającego się ślubu Penelope Cruz (35) z Javierem Bardem (40). Para się tym nie przejmuje. "Jeżeli zjem obiad,...

Zdjęcia na temat: bardów
Wideo na temat: bardów
 • Maleńczuk śpiewa Wysockiego

  4 maja ukaże się płyta zawierająca przełożone na polski przez Macieja Maleńczuka wiersze słynnego rosyjskiego barda i pieśniarza Włodzimierza Wysockiego.

Dyskusje na temat: bardów
 • Witaj Bratnia Duszo !

  Dzięki za uznanie. Może rzeczywiście jestem niepoprawnym romantykiem, ale seks proponowany w artykule kojarzy mi się jak najgorzej np. z oddawaniem moczu w przydrożnym rowie - też szybko, też ze strachem czy nikt nie widzi. Moim zdaniem, nie ma to nic wspólnego z uczuciem, a w każdym razie z miłością opiewaną przez bardów i poetów. Pozdrawiam serdecznie.

 • Mój syn na komisariacie?!

  Mateusz jest w takim wieku, że podziw rówieśników jest dla niego o wiele bardziej atrakcyjny,niż audiencja u papieża, wizyta w sejmie, 200 zł od babci czy piątka z chemii:). Budowanie pozycji w środowisku dla nastolatków jest tak ważne, jak dla pracoholików budowanie pozycji w pracy. Sława Mateusza, umiejętnie podsycana przez szkolnych "bardów" potrwa jeszcze długo. Ja myslę, że było tak, jak

 • Smok i Robert

  Oj panowie, czy to jakiś turniej bardów. Wyczuwam rywalizację. Przyjmijcie wszak do wiadomości, że ludzie mają różne gusta. Nawet w stałym związku nie można zawsze poetyzować. Czasami można zrobić coś w pośpiechu, tuż przed wstaniem - tak na dobry dzień, bez świec i oprawy, oh jakież to przyjemne. Wyuzdanie też czasem nie zaszkodzi - ja tam dla swojego ukochanego męża po kilkunastu latach mogę