• Informacje na temat:

  bardów

Artykuły na temat: bardów
 • Bartosz Janiszewski: Grzesiuk. Król życia

  Pierwsza biografia barda warszawskiej ulicy.

 • Piotr Bukartyk: Śmiech to moja broń

  Piosenki tworzy od niemal czterdziestu lat. Trochę bard, trochę kabareciarz, który z równą łatwością pisze romantyczne ballady, piosenki satyryczne i utwory rockowe. Oklaskiwała go publiczność Opola, Woodstoku i… teatru Rampa, gdzie wystąpił w roli Vana Morrisona. Telewidzowie znają go z programu „Powrót bardów”, a słuchacze radiowej Trójki z piątkowych programów Wojciecha Manna, w których Piotr...

 • Zmarł Wojciech Młynarski

  Nie żyje Wojciech Młynarski. Niezapomniany bard, poeta, satyryk i artysta kabaretowy. Autor tekstów do ponad 2 tysięcy piosenek 26 marca skończyłby 76 lat. Młynarski miał poważne problemy z sercem. W ubiegłym roku, po nagłym pogorszeniu stanu zdrowia, przeszedł operację.

 • W imię prawdy, w imię siebie

  Trzy historie życia: ultrakatolickiej matki i żony, barda walczącego z alkoholizmem oraz naznaczonej anoreksją aktorki w piątym miesiącu ciąży. Mówią o sobie całą prawdę, zgodnie z zasadą, że szkoda życia na oszukiwanie siebie i innych.

 • Zwykle był "w wojsku" - Grażyna Kuroń

  Każda rewolucja musi mieć swojego barda, swoją pieśń i swoją legendę. Dla rewolucji "Solidarności" bardem był Jacek Kaczmarski, pieśnią "Mury", a legendą - miłość Gai i Jacka Kuroniów.

 • Penelope i Javier planują ślub?

  Hollywood huczy od plotek na temat zbliżającego się ślubu Penelope Cruz (35) z Javierem Bardem (40). Para się tym nie przejmuje. "Jeżeli zjem obiad,...

 • Van Morrison w Sali Kongresowej

  We wtorek 22 listopada w Sali Kongresowej wystąpi Van Morrison - legendarny irlandzki bard. Cztery lata temu artysta dał w Polsce porywający koncert.

 • Akademickie Centrum Kultury UG i Zespół Tańca Celtyckiego UG Animus Saltandi zapraszają do Gdańska na Noc Burnsa - tradycyjne obchody rocznicy urodzin Roberta Burnsa, szkockiego poety-romantyka, barda.

 • Nie uśmiecha się życie do wilków. Ballada o Włodzimierzu Wysockim

  Zbeletryzowana biografia legendarnego poety i barda , twórcy około 1000 pieśni i ballad wykonywanych z gitarą po domach i na publicznych koncertach i człowieka o niekonwencjonalnym stylu życia - wydana w 70. rocznicę jego urodzin.

 • Czas wielkich przygotowań

  Mimo zaawansowanej ciąży Penélope Cruz (36) wciąż intensywnie pracuje! Aktorka właśnie przebywa w Londynie, gdzie kręcone są zdjęcia do czwartej części "Piratów z Karaibów" z jej udziałem. W Londynie cały czas u jej boku jest też mąż, Javier Bardem (41), który dba, żeby żonie niczego nie brakowało.

Zdjęcia na temat: bardów
Wideo na temat: bardów
 • Maleńczuk śpiewa Wysockiego

  4 maja ukaże się płyta zawierająca przełożone na polski przez Macieja Maleńczuka wiersze słynnego rosyjskiego barda i pieśniarza Włodzimierza Wysockiego.

Dyskusje na temat: bardów
 • Witaj Bratnia Duszo !

  Dzięki za uznanie. Może rzeczywiście jestem niepoprawnym romantykiem, ale seks proponowany w artykule kojarzy mi się jak najgorzej np. z oddawaniem moczu w przydrożnym rowie - też szybko, też ze strachem czy nikt nie widzi. Moim zdaniem, nie ma to nic wspólnego z uczuciem, a w każdym razie z miłością opiewaną przez bardów i poetów. Pozdrawiam serdecznie.

 • Mój syn na komisariacie?!

  Mateusz jest w takim wieku, że podziw rówieśników jest dla niego o wiele bardziej atrakcyjny,niż audiencja u papieża, wizyta w sejmie, 200 zł od babci czy piątka z chemii:). Budowanie pozycji w środowisku dla nastolatków jest tak ważne, jak dla pracoholików budowanie pozycji w pracy. Sława Mateusza, umiejętnie podsycana przez szkolnych "bardów" potrwa jeszcze długo. Ja myslę, że było tak, jak

 • Smok i Robert

  Oj panowie, czy to jakiś turniej bardów. Wyczuwam rywalizację. Przyjmijcie wszak do wiadomości, że ludzie mają różne gusta. Nawet w stałym związku nie można zawsze poetyzować. Czasami można zrobić coś w pośpiechu, tuż przed wstaniem - tak na dobry dzień, bez świec i oprawy, oh jakież to przyjemne. Wyuzdanie też czasem nie zaszkodzi - ja tam dla swojego ukochanego męża po kilkunastu latach mogę