• Informacje na temat:

  bagna

Artykuły na temat: bagna
 • ​Bagna cauda

  ...sokiem z cytryny. Dzięki temu jarzyny nie stracą błyskawicznie koloru, ale i tak należy je szybko zjeść. Aby przygotować sos bagna cauda, w małym rondlu zalej czosnek mlekiem, aby zakryć ząbki. Duś...

 • Jesień na Biebrzańskich Bagnach

  Prawdziwy raj dla ornitologów Na Bagna Biebrzańskie trzeba koniecznie wybrać się z lunetą, by obserwować fascynujące zwyczaje żyjącego tu ptactwa wodno-błotnego: derkaczy, cietrzewi, żurawi, a także wodniczki i rybitwy. Co ciekawe, tej jesieni na bagnach zgromadziła się rekordowa liczna żurawi – ponad sześć tysięcy osobników. Za dnia żerują na ścierniskach i łąkach, a tuż przed zachodem słońca...

 • Jedno z nich miało miejsce w trzynastym wieku. Dwa pozostałe dzieją się właśnie teraz. Obok ciebie... Na Warszawskich Bagnach ktoś topi nocą niewinnych młodych ludzi. Bagno wciąga. Pochłania żywych i martwych. Niedaleko miejsca, gdzie za dnia powstaje wielka świątynia. Czy na takim fundamencie można wybudować kościół? Wybierz się na Bagna i rozwikłaj jedną z największych zagadek kryminalnych...

 • Wielkie grzybobranie w Puszczy Białej

  Jej nazwa podobno pochodzi od bielejących wśród lasów piasków i wydm, a także od kwitnącej na bagnach na biało wełnianki. Jest domem licznych ptaków oraz zwierząt i... rajem dla grzybiarzy.

 • Wenecja: Miasto marzeń zbudowane na wodzie

  Założyli ją uciekinierzy z niedalekiej Akwilei. Pośród bagien oraz licznych wysp szukali miejsca dającego schronienie przed najazdami krwiożerczych Hunów. Nikt nie wróżył Wenecji świetlanej przyszłości, ze względu na nietypową lokalizację i trudność stawiania domów na palach.

 • Poza strefą komfortu

  Pojęcie "strefa komfortu" robi zawrotną karierę. Poza strefą komfortu ma znajdować się wszystko, co dobre: szczęście, sukces, miłość i pieniądze. Ogólnie "dzieją się tam cuda". Aż trudno zrozumieć, dlaczego to wspaniałe miejsce ma taką paradoksalną nazwę - sugerującą jakiś dyskomfort. I dlaczego rzekome "bagno", w którym tkwimy na co dzień to jednak "komfort".

 • Najpiękniejsze Mazury

  Mazury należą do najpiękniejszych krain w Polsce. Sprawia to urozmaicony krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, bagnami i lasami, w które wplatają się pełne uroku pola, łąki i pastwiska. Wywiera on na przybyszach zawsze wielkie, niezapomniane wrażenie, skłaniając do radości i zachwytów, a czasami do zadumy i kontemplacji.

 • (nagla zmiana klimatu... z sentymentu) Jak to sobie człowiek czasem Sam na sam z ogromnym lasem Słucha jak mu ptaszek śpiewa Słucha jak mu szumią drzewa...

 • Przyjechał na białym koniu, a zostaje w bagnie. Miał być księciem z bajki o Śpiącej Królewnie, a okazał się ropuchem z "Calineczki". Wtedy, kiedy postanowiłyśmy się z nim rozstać.

 • Przyjechał na białym koniu, a zostaje w bagnie. Miał być księciem z bajki o Śpiącej Królewnie, a okazał się ropuchem z "Calineczki". Wtedy, kiedy postanowiłyśmy się z nim rozstać.

Dyskusje na temat: bagna