• Informacje na temat:

  austria stolica

Artykuły na temat: austria stolica
 • ​Dolina Stubai - narciarski raj w Austrii

  Nie ma lepszego miejsca w Austrii na narty. Trudno też o lepsze w Europie i na świecie. Co roku Dolina Stubai jest uznawana za najbardziej przyjazny region narciarski dla rodzin, ale trasy są przygotowane pod kątem każdego poziomu wtajemniczenia w zimowe szaleństwa. Co ludzi tu przyciąga? Najlepszy widok na Alpy, zjawiskowa jaskinia lodowa czy wreszcie austriacka solidność, którą widać w tym, jak...

 • Wiedeń. Ważne miejsca, ciekawostki, informacje praktyczne

  Wiedeń to stolica i jednocześnie największe miasto w Austrii położone nad rzeką Dunaj. Austria jest federacją, co za tym idzie - Wiedeń to jednocześnie odrębny kraj związkowy. Jest w czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez turystów nie tylko z Europy, ale świata. Swoją popularność zawdzięcza bogatej historii, ale także zabytkowemu, historycznemu centrum miasta.

 • Nad modrym Dunajem

  Stolica Austrii zachwyca piękną architekturą, bujną przyrodą, muzyką, którą możemy usłyszeć na każdym kroku, a także ... pralinami!

 • Zwiedzanie Wiednia

  Stolica Austrii kojarzy się Polakom przede wszystkim z naszym królem Janem III Sobieskim. Pokonał on tutaj tureckiego wezyra Karę Mustafę i ocalił monarchię Habsburgów. Najlepiej o tym pamięta się na Kahlenbergu, wzgórzu oddalonym o kilka kilometrów od centrum miasta. To stąd król Jan dowodził zwycięską bitwą.

 • Kultura i tradycja Wiednia

  ...​Stolica Austrii to miejsce bardzo ważne dla kultury europejskiej. Odbywa się tutaj wiele wydarzeń kulturalnych, które ściągają rzesze turystów. Jednak wiedeńska kultura to nie tylko festiwale, ale także kino, teatry, opery, czy uczelnie.

 • Mediolan. Wyjątkowe miasto Włoch

  Stolica sztuki i mody, gdzie tak łatwo może zakręcić się w głowie.

 • Lublana - miasto pożerających teściowe smoków

  Stolica kraju rozciągniętego pomiędzy strzelistymi Alpami i gorącym błękitnym Adriatykiem jest miastem niebanalnym. Na każdym kroku widać tu wpływy sąsiadów. W oczy rzuca się austriacki porządek oraz barokowa architektura. W menu słoweńskie potrawy spotykają się z włoskimi (i austriackimi deserami). Ta intrygująca mieszanka daję wyśmienitą gamę doznań. Dla ciała i ducha.

 • Wiedeń - magiczny nawet w grudniu

  .... Osoby władające niemieckim z przyjemnością posłuchają znanych Austriaków, którzy od poniedziałku do piątku czytają na niej różne opowiadania, wiersze oraz anegdoty. Będąc w Wiedniu nie można...

 • Kitzbühel - wyzwanie dla narciarzy

  Tam w Tyrolu na wysokości 800 m n.p.m. leży Kitzbühel, stolica ogromnego ośrodka narciarstwa alpejskiego: Mittersill – Pass Thurn – Jochberg – Kitzbühel – Kirchberg in Tirol – Aschau, a przy tym najlepszy ośrodek narciarski na świecie. Tradycja białego szaleństwa sięga tu aż 1892 r. Wokół miasta znajduje się 230 wyciągów. Położone między dwoma górami: Hahnenkambahn (od południa; 1668 m n.p.m...

 • Kraina przyjemności

  Górna Austria to raj dla miłośników wędrówek. Można tu podziwiać malowniczą Dolinę Dunaju oraz liczne jeziora i zwiedzać zabytkowe miejscowości. To w Górnej Austrii (w Bad Ischl) swoją letnią rezydencję miał cesarz Franciszek Józef! Dla tych, którzy nie lubią podróży o pustym żołądku, mamy kilka praktycznych wskazówek.