• Informacje na temat:

  ateneum

Artykuły na temat: ateneum
 • "Małe zbrodnie małżeńskie" w Ateneum

  ..."Małe zbrodnie małżeńskie" Erica-Emmanuela Schmitta to współczesna sztuka francuska wystawiana na deskach warszawskiego teatru Ateneum. 7 marca zwycięzcy konkursu zasiądą na widowni, oglądając, wspólnie z autorem, spektakl w gwiazdorskiej obsadzie.

 • ..."Kolacja dla głupca" Francisa Veber'a w Teatrze Ateneum. Prawie się posikałam ze śmiechu pod koniec pierwszego aktu i dobrze, że  już był antrakt bo...

 • ...20 marca 2005 (niedziela) o godz. 15.00 w Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" w Krakowie w cyklu Bajkowe Niedziele będzie można zobaczyć spektakl dla najmłodszych pt. "Pacydło" w wykonaniu aktorów związanych z Teatrem Ateneum z Katowic.

 • Tu spotkasz Schmitta

  Eric-Emmanuel Schmitt przyjedzie do Polski w ramach akcji promocyjnej swojej najnowszej książki "Ulisses z Bagdadu". Szczęśliwcy będą mogli spotkać się z autorem 7. marca, podczas spektaklu "Małych zbrodni małżeńskich" w Teatrze Ateneum.

 • Niech wreszcie spokój trwa

  ...- Nie chcę żadnej martyrologii, dobrze? - prosi Sławomira Łozińska, dyrektor naczelna teatru Ateneum, aktorka. - Wreszcie już normalnie potrafię odpowiadać na pytania, wstać rano bez bólu. Chcę mówić o tym co dzisiaj. O teatrze, graniu, codzienności.

 • Joanna Liszowska: Kobieta o wielu twarzach

  Aktorka z talentem wokalnym, która swoją urodą od lat zachwyca reżyserów na scenie i przed kamerami. Z roku na rok ma też coraz większe grono fanów. Trudno im się dziwić.  Występowała na deskach Teatru Starego, wówczas jej blond loki zachwycały publiczność, była zapamiętywana. Dlatego po szkole aktorskiej szybko wypłynęła na szerokie wody. W Warszawie występowała w Teatrze Buffo oraz Ateneum...

 • Małgorzata Pieńkowska pokazała córkę

  Aktorka w 1988 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Po dyplomie Pieńkowska rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Warszawie, a w 1996 roku przeniosła się do Teatru Ateneum, gdzie grała do 2011 roku. Dziś możemy ją oglądać na deskach Teatru Nowego w Łodzi. Pani Małgorzata w 1991 roku wyszła za mąż za aktora i dziennikarza Jacka Sobalę (dziś prezesa zarządu Polskiego Radia...

 • Wojciech Młynarski: Od oddechu do oddechu

  ...lat sześćdziesiątych w kabarecie i teatrze studenckiego klubu Hybrydy. Współpracował z kabaretami Dudek, Owca i Dreszczowiec. Przez lata związany ze sceną Teatru Ateneum, na której stworzył...

 • Muzea, które warto zobaczyć w Bukareszcie

  ...wybitnego kompozytora i skrzypka rumuńskiego. W Buşteni, przeszło dwie godziny drogi od Bukaresztu, arystokrata zbudował zamek, który również zwany jest jego imieniem. Rzymskie Ateneum Choć nie jest to typowe muzeum to warto zajrzeć do środka. Zostało zbudowane w 1888 r. z publicznych składek zebranych pod hasłem "Dati un leu pentru Ateneu" ("Wydałbyś leja na Ateneum?"). Pierwotnie stworzone...

 • Grzegorz Damięcki: Seksowny i nieśmiały

  ...oczach, uszach dzieje - takiego gościa i mówi: »Panie, kup pan żonie lysa«". "Synu, zlituj się!" Jeśli ktoś chciałby spotkać Grzegorza, może wybrać się też do warszawskiego teatru Ateneum(...) "zmyć z siebie miasto"). Holoubek na początku pracy Damięckiego w Ateneum poprosił, by zagrał rólkę murarza w "Zemście". Młody aktor miał wypowiedzieć jedną kwestię i bardzo chciał zaistnieć...

Wideo na temat: ateneum
 • Spotkanie z E.E. Schmittem

  „Małe zbrodnie małżeńskie” z Magdaleną Zawadzką i Leonardem Pietraszakiem wystawiane są na deskach warszawskiego teatru Ateneum od pięciu lat. 7 marca spektakl obejrzał autor dramatu, Eric Emmanuel Schmitt.

 • Spotkanie z E.E. Schmittem

  „Małe zbrodnie małżeńskie” z Magdaleną Zawadzką i Leonardem Pietraszakiem wystawiane są na deskach warszawskiego teatru Ateneum od pięciu lat. 7 marca spektakl obejrzał autor dramatu, Eric Emmanuel Schmitt.

Dyskusje na temat: ateneum
 • Re: Dr Sylwia Spurek: Alkohol nie bije, a krótka spódniczka nie gwałci

  TO CYTATY KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO Z ATENEUM KAPŁAŃSTWA WYDAWANEGO WE WROCŁAWIU W LATACH 1938 -39 - i jak ci teraz ?

 • Re: Agata Kulesza kobieta o wielu twarzach

  Ladnie w Rozy zagrala. To moj ulubiony film i aktorka. Z Wroclawia jezdze do Ateneum zeby zobaczyc jak gra. Wszystko w czym wystapi ogladam.

 • Re: Agata Kulesza...

  By tylko panią Agatę nie porwał teraz wielki świat... Chcę ją wciąż oglądać na scenie teatru Ateneum...

 • Re: Została bez pracy!

  Nie wiedzieć czemu pani Schejbal od lat jest na etacie w Teatrze Ateneum, w którym nie gra, ale gażę pobiera....

 • Re: Barbara Bursztynowicz: „Bycie razem to cała gama uczuć: i dobrych, i złych”

  Barbara na co dzień jest aktorką Teatru Ateneum w Warszawie, zaś jej mąż Jacek jest aktorem teatru Współczesnego w Warszawie.

 • Re: Barbara Bursztynowicz: „Bycie razem to cała gama uczuć: i dobrych, i złych”

  A kiedy byłeś ostatni raz w teatrze? Barbara na co dzień jest aktorką Teatru Ateneum w Warszawie. Może odwiedzisz ten teatr?

 • Re: Agata Kulesza...

  Pani Agato, od momentu obejrzenia "Róży" wiem, że jest Pani najlepszą polską aktorką filmową. Od kiedy zobaczyłam Pani grę w "Ateneum" wiem też, że jest Pani najlepszą współczesną aktorką teatralną. Chylę czoło przed Pani wielkim talentem. Gratuluję sukcesu. Serdecznie pozdrawiam.

 • Re: Nie tylko „ten zły”

  Wiki, nie oceniaj ludzi po wyglądzie, bo Pan Bluszcz to wspaniały aktor! Wybierz się do Teatru Ateneum - każda jego rola to majstersztyk. Szkoda, że gra w telenowelach, ale rozumiem, że z gaży teatralnej ciężko się utrzymać.

 • Re: Przywykła do przepowiedni

  a Ty co, urząd skarbowy, że o opływaniu w dostatki piszesz? jak zazdrościsz tych dostatków zahacz się do któregoś z seriali (wcale nie musisz mieć skończonej szkoły aktorskiej), i też będziesz w nie opływać... a p. Barbara gra na scenie teatru Ateneum w Warszawie, jeśli uważasz że stolica to wieś...

 • Re: Chodzące dobro, które przeklina

  dOROTKO BADZ ZAWSZE TAKA JAK DZISIAJ ,,i prowadz jak najdluzej z Marcinem TVN i Twoje Miasto Kobiet z Paulina Mlynarska ...Znalam jej tate oraz mame razem rodzilysmy 1979 wlistopadzie na Starynkiewicza w warszawie a tate znam z teatru Ateneum Pamietam jak byly pruby Hemara bo lecieli z ta sztuka do USA...Twoja wierna sluchaczka Stasia z Londynu.. Goraco pozdrawiam,