• Informacje na temat:

  atenami

Artykuły na temat: atenami
 • Zamurował własną córkę żywcem wraz z koniem… Jak traktowano kobiety w starożytnych Atenach?

  ...z Atenami Sparcie mężatki nie tylko nie musiały chować twarzy przed obcymi i spędzać większości życia w pokoju dla kobiet, ale chodziły swobodnie po ulicy, rywalizowały w ćwiczeniach fizycznych, a Greków...

 • Zwiedzamy Ateny

  Ateny są stolicą Grecji, a tym samym największym i najbardziej rozpoznawalnym miastem w tej części Półwyspu Bałkańskiego. Stanowią jeden wielki zabytek kultury antycznej.

 • Grecja. Z Rio przez Ateny do Olimpii

  Odczekaliśmy aż opadną emocje igrzysk w Rio, by ruszyć z Aten w miejsce, gdzie one się narodziły 2792 lata temu. Tam wszystko wydaje się wciąż szlachetne, czyste i uczciwe.

 • Zwiedzanie Aten - praktyczne wskazówki

  Od czego zacząć? Każdy, kto wybiera się do Aten, powinien być zaopatrzony w mapkę turystyczną, którą można kupić praktycznie wszędzie za parę euro....

 • Historia i zwiedzanie Akropolu w Atenach

  ​Akropol to wapienne wzgórze położone w Atenach, o wysokości 90 metrów. W jego skład wchodzi pięć budowli: Partenon, Erechtejon, Propyleje, Pinakoteka oraz Świątynia Bogini Nike.

 • Ateny - mozaika starożytności i nowoczesności

  To jedno z najstarszych europejskich miast. Ale stolica Grecji to nie tylko antyk, to też nowoczesne muzea i port w Pireusie.

 • Marina Łuczenko-Szczęsna kończy urlop macierzyński

  Marina Łuczenko w maju 2016 roku zostali małżeństwem. Bajkowa ceremonia miała miejsce w Atenach, a zakochanym udało się pobrać w tajemnicy przed fotoreporterami.

 • Największym miastem Szkocji jest Glasgow, ale to właśnie Edynburg wciąż pozostaje sercem szkockiej ziemi. Zwany Atenami Północy, był przez wieki ośrodkiem nauki, kultury i sztuki. Urzeka tajemniczą aurą. Jeśli lubisz nocne spacery, miej się na baczności. Spotkanie z duchem gwarantowane!

 • Wakacje na greckiej wyspie Skopelos

  Senna i spokojna Skopelos nie zachłysnęła się sławą, gdy nakręcono tu musical „Mamma Mia!”. Toczące się w Atenach burze z jej perspektywy zdają się dziać w innej galaktyce.

 • Wiosną wynajem apartamentu w Hiszpanii jest nawet o połowę tańszy niż latem

  Rimini, Budapeszt, Ateny i Kraków to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem dla turystów – wynika z raportu przeprowadzonego przez porównywarkę HomeToGo.pl. Poziom cen zależy jednak również od sezonu – w ciepłych europejskich krajach wynajem apartamentu latem, zwłaszcza w popularnych kurortach, może być dwukrotnie droższy niż wiosną.

Zdjęcia na temat: atenami
Wideo na temat: atenami
 • Grecja: Najciekawsze miejsca Aten

  Grecja od lat jest numerem 1 w zagranicznych podróżach Polaków. Największy ruch koncentruje się oczywiście w jej stolicy. Nie odwiedziliście jeszcze Aten? Zapraszamy na pełną słońca wędrówkę!

 • Merlin Puppet Theatre, "Domy klaunów", Demy Papada i Dimitris Stamou zapraszają na Materia Prima

  Merlin Puppet Theatre to niezależny teatr lalkowy dla dorosłych, założony w Atenach w 1995 roku. Od chwili powstania Merlin zagrał setki przedstawień w Grecji i za granicą, współpracował też z wieloma znanymi grupami teatralnymi i muzycznymi, m.in. z The Tiger Lillies, Dirty Granny Tales i Operą Chaotique. Spektakl Domy klaunów okazał się dużym sukcesem artystycznym grupy i przyniósł jej liczne zaproszenia na przeglądy i festiwale, nagrody i światowy rozgłos. Twórcy Merlin Puppet Theatre...

 • Wiosną wynajem apartamentu w Hiszpanii, we Włoszech czy Francji nawet o połowę tańszy niż latem

  Rimini, Budapeszt, Ateny i Kraków to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem dla turystów – wynika z raportu przeprowadzonego przez porównywarkę HomeToGo.pl. Poziom cen zależy jednak również od sezonu – w ciepłych europejskich krajach wynajem apartamentu latem, zwłaszcza w popularnych kurortach, może być dwukrotnie droższy niż wiosną. (źródło: Newseria Lifestyle)

Dyskusje na temat: atenami
 • -

  -

  Z Atenami się nie zgodzę, nie zgodzę - bronić ich będę! Nie po to na pl.Sindagma przychodziłam sobie gazetę czytać na trawie, przy fontannie, nie po to oglądać "mojego" gwardzistę przed Grobem Nieznanego żołnierza, nie po to się włóczyłam po Place i innych takich, żeby ktoś mi teraz powiedział, że to jest najbrzydzsze w Europie! ;)))))))))))))