• Informacje na temat:

  astronauta

Artykuły na temat: astronauta
 • Żony astronautów

  Książkę poleca sama Emilia Hermaszewska: Przeżyłam swoją historię kosmożony w Gwiezdnym Miasteczku, całkiem odmienną, ale równie ciekawą jak ta opisana w książce – Emilia Hermaszewska – kosmożona numer 89

 • Dieta NASA

  Tę dietę wymyślili naukowcy z NASA dla astronautów. Cell-Reset to 28-dniowy program, który ma pomóc zresetować komórki ciała. Chodzi o to, by oczyścić je z toksyn oraz prawidłowo odżywić. Program pozwala też schudnąć. Trwa cztery tygodnie, podczas których co siedem dni zmieniamy sposób odżywiania się.

 • ​Lily Koppel: Historia "astrożon"

  Żony astronautów w USA były pierwszymi celebrytkami. W czasie wyścigu kosmicznego każda Amerykanka chciała mieć przystojnego męża, który lata w kosmos i perfekcyjne życie na miarę "astrożony"

 • Kosmiczne celebrytki

  "Żony atronautów" - książka Lily Koppel to historia wyścigu kosmicznego po raz pierwszy opowiedziana z perspektywy żon astronautów. Koppel oddała głos kobietom, które były wystawione na widok publiczny, stały się wręcz pierwszymi celebrytkami Ameryki, ale które tak naprawdę nigdy wcześniej nie zostały dopuszczone do głosu.

 • Stąd do przyszłości

  Projektanci wybiegają myślą coraz dalej naprzód. To może tłumaczyć, dlaczego eleganckie ubrania przypominają kombinezony astronautów.

 • Dziewczyny, sięgajcie gwiazd!

  ...są kobietami czy mężczyznami nie ma znaczenia. W książce wspomniała pani, że kobiety z pewnych względów mogą być nawet lepszymi astronautami niż mężczyźni. Czy to prawda? - Kiedy zaczęliśmy(...) mężczyzn jak i kobiet. Tak naprawdę kobiety i mężczyźni w równym stopniu mogą być astronautami, podobnie jak i mogą w wykonywać każdy inny zawód. Najwięcej zależy od tego, co naprawdę chcemy robić. Płeć...

 • Halo, tu kosmos

  ...względne - im dalej od naszej planety, tym inaczej to wygląda. Na kawałek materiału astronauta wyciska ze specjalnego opakowania większy lub mniejszy bąbel wody (przy czym musi uważać, żeby ów bąbel nie...

 • Podróże marzeń: Canaveral

  Florydę kojarzymy z bezkresnymi plażami. Ale na jej końcu jest miejsce wyjątkowe. Z przylądka Canaveral startowały wszystkie amerykańskie misje kosmiczne.

 • Sarah Brightman rezygnuje z lotu w kosmos

  ...kolejnych planowanych lotów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. NASA poinformowała oficjalnie, że planowany na 26 maja załogowy lot Sojuza z kosmonautą Olegiem Kononienko i astronautami z USA, Kjellem...

 • Dieta ciasteczkowa, kąpielowa i słoiczków - jak odchudzają się gwiazdy?

  Dietetyczka opowiedziała o absurdalnych i niezwykle drastycznych dietach.

Wideo na temat: astronauta
 • Po co astronautom patelnia teflonowa?

  Tomasz Rożek opowiedział w „Dzień Dobry TVN” o wynalazkach stworzonych dla astronautów, które wykorzystujemy w życiu codziennym. - Każdy dolar wydany na program lotu człowieka na Księżyc zwrócił się wielokrotnie właśnie w patentach. Najpierw coś pojawia się w kosmosie, a później na Ziemi – wyjaśnił fizyk. Patelnia teflonowa, aparat cyfrowy i maszynka do golenia - to jedynie część powszechnie używanych przez nas przedmiotów, które powstały z potrzeby wykorzystania ich w kosmosie. Jakie...

 • Zorza polarna z kosmosu

  Niezwykły film ukazujący to zjawisko z kosmosu udostępniła Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Piękno jednego z najbardziej efektownych zjawisk pogodowych uchwycił astronauta NASA - Reid Wiseman. (CNN Newsource/x-news)

Dyskusje na temat: astronauta
 • Re: Czego ksiądz wysłuchuje w konfesjonale?

  To taki ksiądz jak ja astronauta!!!

 • Re: Czterdzieści lat w szesnaście dni - wywiad z Moniką Milewską

  Lepiej być z takimi mocarstwami jak USA lub Rosja, Chiny. Za PRL byliśmy z ZSRR, i mieliśmy polskich kosmonautów! A UE z chrześcijańskimi liderami (Merkel i jej partia unia CHRZEŚCIJAŃSKO-demokratyczna) nawet nie potrafi wysłać rakiety w kosmos. Same Niemcy współpracują z Rosją lub Ameryką, inaczej nie mieliby ani jednego astronauty! I dziękujmy Marksowi, że nie ma wszechobecnego analfabetyzmu, i rozpoczął podbój kosmosu.

 • Re: 15 rzeczy, których nie wiesz o Jasnej Górze

  Ale jesteś ograniczony, Ty musisz wszystko wiedzieć. Nie ma ludzi wszechwiedzących, żeby odpowiedzieli na każde pytanie. I żaden wróżbita czy kapłan, nie odpowie na te pytanie, bo nie ma ludzi wszechwiedzących! A kosmos, badamy zaledwie 50 lat. Człowieku, uspokój się.

 • Re: Idziesz do szpitala? Chroń się przed superbakterią

  Bakterie, wirusy chorobotwórcze czy asteroida, to nasi największy wrogowie, tak, natura jest największym wrogiem ludzkości. Ale propaganda czy religia, namawia, że drugi człowiek to największy wróg, a naturę trzeba czcić (religia antropomorfizuje naturę). Z taką mentalnością religijną, to po prostu dążenie do samozagłady, autodestrukcji.

 • Re: Domówka u Krzysztofa Gojdzia

  z niego taki doktor jak ze mnie astronauta

 • Re: Wróżby na 2017 rok

  Zgadzam się z Z. W horoskopie jest błąd. Jeśli wychodzi liczba 33, to tych cyfr NIGDY się nie dodaje do siebie. To są wibracje mistrzowskie inie są szóstką. To samo tyczy się 11, 22, 44 itd.

 • Re: Podróże marzeń: Canaveral

  Kosmonauta to człowiek latający w kosmos, a astronauta to człowiek udający w studiu Stanleya Kubricka, że jest w kosmosie

 • Re: Anna Mucha kusi dekoltem

  ciekawe kto ją tam tak lansuje gdyż z niej taka aktorka jak z kury co drapie w ziemi astronauta

 • Re: Jak Margaret poradziła sobie z porażką?

  z niej taka piosenkarka jak ze mnie astronauta/zeby spiewac trzeba miec glos a nie mruczec sobie cos pod nosem

 • Re: Fatalna stylizacja Melanii Trump

  ..bo tanie ciuchy sa dla was a drogie dla niej ... biedny marzy o bogactwie a bogaty niekoniecznie musi sie do biedy usmiechac /do biedy - nie do biednych / Te rurki spodnie i rozpuszczone w£osy napewno nie by£y wygodne ... jedyna moja uwaga czyli z niej ogrodnik taki jak ze mnie astronauta :)))))) bayera .