• Informacje na temat:

  ameryka południowa

Artykuły na temat: ameryka południowa
 • ​Ameryka Południowa. Jak zaplanować podróż?

  Amazońskie lasy deszczowe i najbardziej suche miejsce na Ziemi, tętniące życiem Sao Paulo i zaginione miasto Machu Picchu, fauna Galapagos i ogromne solnisko w Boliwii - Ameryka Południowa zaskakuje i zachwyca w każdym zakątku.

 • "Ameryka Express" w Peru i Ekwadorze

  Zakończyły się zdjęcia do nowej odsłony podróżniczego reality "Ameryka Express". Tym razem trasa wyścigu wiodła przez dwa państwa Ameryki Południowej: Ekwador i Peru. Uczestnicy mieli do pokonania prawie 3000 km, a największa wysokość na której wykonywane było zadanie wynosiła ponad 4900 m n.p.m. Na najwytrwalszych czekała meta w Cuzco.

 • Tomasz Karolak zdradza kulisy "Ameryka Express"

  W środę (22.08) odbyła się konferencja programu "Ameryka Express", na której nie zabrakło oczywiście uczestników oraz prowadzącej show. Tomasz Karolak...

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • Solne krajobrazy Ameryki Południowej. Na pograniczu Boliwii i Chile

  Próżno tu szukać słupów granicznych ani tym bardziej celników. Trzeba przewodnikom wierzyć na słowo, że wzgórza na horyzoncie to już Chile.

 • .... Jednakże, nie daliśmy sie wciągnąć w ten amerykański-kanadyjski kicz. Obeszlismy wodospad, podziwialiśmy, zrobiliśmy mnóstwo zdjeć a przede wszystkim na statku podplynelismy nad sam jego brzeg...

 • ​Widzieć więcej

  ...pokolenia. Pasja do podróżowania tkwiła w nim całe życie. Ujawniła się w momencie wyjazdu do Portugalii na Erasmusa, jednak to dopiero Ameryka Południowa nauczyła go wierzyć i marzyć. Po powrocie...

 • Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  ...żadna droga. Żeby tam się dostać, trzeba jechać ciężarówkami przez pustynię. Dalej jest już tylko ocean, a gdzieś za nim - Europa.   Jacy są Urugwajczycy?   - To też jest zaskakujące. Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków.  Jacy są na co dzień?  Myślę, że najlepiej opisuje ich hiszpańskie...

 • Romantyczny wyjazd Seleny Gomez

  Selena Gomez dołączyła do The Weekend, podczas jego trasy po Ameryce Południowej.

 • Ananas - skarbnica zdrowia

  Jego ojczyzną jest Ameryka Południowa. Uprawia się go tam, gdzie temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Świeże owoce ananasa posiadają bogate właściwości odżywcze, lecznicze i oczyszczające.

Wideo na temat: ameryka południowa
 • W środę (22.08) odbyła się konferencja programu "Ameryka Express", na której nie zabrakło oczywiście uczestników oraz prowadzącej show. Tomasz Karolak opowiedział o tym dlaczego przyjął propozycję udziału w programie. - Nie wahałem się ani chwili. Byłem w Ameryce Południowej parę lat wcześniej na rajdzie Dakar, chciałem poznać te państwa, są ciekawe kulturowo - wyznał. Jak dokonał wyboru partnera

 • Dostanie olbrzymie odszkodowanie od narzeczonego

  James Packer, były narzeczony Mariah Carey, ma zapłacić jej 5-10 mln dolarów odszkodowania. Wokalistka i miliarder zawarli ugodę w sprawie zadośćuczynienia. Z miłości do biznesmena Mariah przeprowadziła się do Los Angeles. Przez to musiała odwołać część przynoszącej spore zyski trasy po Ameryce Południowej. Mariah Carey będzie mogła też zatrzymać wart 10 mln dolarów pierścionek zaręczynowy z diamentem.

 • Steven Tyler trafił pod opiekę lekarzy

  Steven Tyler wrócił do Stanów Zjednoczonych, by oddać się pod opiekę lekarzy. Zespół Aerosmith musiał przez to odwołać ostatnie 4 koncerty trasy po Ameryce Południowej. Frontman grupy przeprosił za zaistniałą sytuację. Dodał, że nic nie zagraża jego życiu. Jednak przez słaby stan zdrowia wymagał opieki medycznej. Tyler nie chciał zdradzić, co konkretnie mu dolega. (Associated Press/x-news)

Dyskusje na temat: ameryka południowa
 • Re: co to znaczy kochać

  religia jest o wiele lepsza... powinniśmy wrócić do nawracania siłą... mamy spore doświadczenie w tej kwestii :) ponad połowa obecnych "wiernych" wywodzi się od nawróconych mieczem. Afryka, Ameryka południowa i północna... połowa Europy... Nawet nas mieczem chrzcili... o ile pamiętam bóstwem pierwszych Polan był Światowid... takie fajna bezkrwawa religia... jakieś ofiary z płodów rolnych noszone

 • Re: Co robić, by oddychać czystym powietrzem?

  Chiny, USA, Indie i Ameryka Południowa, o Afryce nie wspomnę. Ktoś chce wyrwać od nas kasę.

 • Re: Romantycy lekkich obyczajów

  Wojna jest dla durniów a Ameryka Południowa dla mądrych. Rozumiecie to ?

 • Re: Dziecięca prostytucja w przedwojennej Polsce

  Wtedy podobnie jak obecnie rządy w Polsce sprawował Kościół Katolicki. Państwa religijne, to państwa oparte na fałszu, korupcji i głębokiej pogardzie dla człowieka spoza korupcyjnych układów. Cała Ameryka łacińska i południowa to tego typu systemy. Wenezuela wyrwała się w komunizm - drugą skrajność.

 • Re: Okno na świat: Bułgaria

  samolotem /bilety w cenie "pin dolino"/ i jesteś nad morzem śródziemnym: tania Hiszpania, droższe Włochy czy Francja. Azja czy Ameryka Południowa super kierunki tyle że 20 godzin w samolocie i co najmniej 2 tys bilet, dobre na dłuższy pobyt co najmniej 4 tygodnie.

 • Re: Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  zestawiłem dwa z dania z wywiadu o Urugwaju: "To jest zamożny, uporządkowany kraj, gdzie wszystko jest świetnie zorganizowane, a życie toczy się spokojnie." "Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków."

 • Re: 8 największych atrakcji Rio

  Ameryka południowa jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży. Ceny często niższe niż w Chorwacji i Grecji lecz niestety wszystko rozbija się o transport. Cena biletu dla jednej osoby to ok. 3000zł. Więc za same bilety dla rodziny można kupić 2 miesiące allInclisive na południu Europy.

 • Re: Zjawiskowa Jennifer Lopez i jej sekret wiecznej młodości

  ha ha :) akurat. Rozumiem,że ona jest wyjątkiem zdrowego stylu życia ? Masa ludzi tak żyje i jak widać bez poprawek ani rusz. A prawda pewnie jest taka ,że większość wie że ameryka południowa to właściwe miejsce na operacje i poprawki natury i wieku :) Nie wciskajcie idiotyzmów które oznaczają brak szacunku dla myślących ludzi .

 • Re: Aneta Kręglicka: Tajemnica musi być

  PRZECIEŻ SŁOWIANKI SĄ PIĘKNE,WIĘKSZOŚĆ LUDZI NA ŚWIECIE MA CIEMNE OCZY/CAŁA AZJA,AMERYKA POŁUDNIOWA,CHYBA NIE TRZEBA CI TEGO TŁUMACZYĆ/ NIEWIELKI PROCENT POPULACJI MA NIEBIESKIE OCZY.

 • Re: Trendy 2015: Akcent na usta

  TYCH CIEMNYCH OCZU WSZĘDZIE PEŁNO CAŁY KONTYNENT AZJATYCKI,CAŁA AMERYKA POŁUDNIOWA,CAŁA AFRYKA.NIEBIESKIE OCZY SA PIĘKNE I RZADKO SPOTYKANE.TYLKO JESZCZE W EUROPIE MOŻNA SPOTKAĆ,ALE TEŻ RZADKO.