• Informacje na temat:

  ameryka południowa

Artykuły na temat: ameryka południowa
 • ​Ameryka Południowa. Jak zaplanować podróż?

  Amazońskie lasy deszczowe i najbardziej suche miejsce na Ziemi, tętniące życiem Sao Paulo i zaginione miasto Machu Picchu, fauna Galapagos i ogromne solnisko w Boliwii - Ameryka Południowa zaskakuje i zachwyca w każdym zakątku.

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • Solne krajobrazy Ameryki Południowej. Na pograniczu Boliwii i Chile

  Próżno tu szukać słupów granicznych ani tym bardziej celników. Trzeba przewodnikom wierzyć na słowo, że wzgórza na horyzoncie to już Chile.

 • .... Jednakże, nie daliśmy sie wciągnąć w ten amerykański-kanadyjski kicz. Obeszlismy wodospad, podziwialiśmy, zrobiliśmy mnóstwo zdjeć a przede wszystkim na statku podplynelismy nad sam jego brzeg...

 • ​Widzieć więcej

  ...pokolenia. Pasja do podróżowania tkwiła w nim całe życie. Ujawniła się w momencie wyjazdu do Portugalii na Erasmusa, jednak to dopiero Ameryka Południowa nauczyła go wierzyć i marzyć. Po powrocie...

 • Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  ...żadna droga. Żeby tam się dostać, trzeba jechać ciężarówkami przez pustynię. Dalej jest już tylko ocean, a gdzieś za nim - Europa.   Jacy są Urugwajczycy?   - To też jest zaskakujące. Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków.  Jacy są na co dzień?  Myślę, że najlepiej opisuje ich hiszpańskie...

 • Romantyczny wyjazd Seleny Gomez

  Selena Gomez dołączyła do The Weekend, podczas jego trasy po Ameryce Południowej.

 • Ananas - skarbnica zdrowia

  Jego ojczyzną jest Ameryka Południowa. Uprawia się go tam, gdzie temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Świeże owoce ananasa posiadają bogate właściwości odżywcze, lecznicze i oczyszczające.

 • Jednym z najbardziej pociągających kierunków podróży jest Ameryka Południowa. Wszystkie sekrety jej egzotyki znają tylko mieszkańcy, lecz może nadszedł już czas, by odkryć parę tajemnic na własną rękę. Poznaj największe atrakcje Santiago i dowiedz się, jakich miejsc nie można ominąć podczas swojej wycieczki. Spraw, aby twoja przygoda z Chile stała się niezapomniana i pełna wrażeń!

 • Królewski owoc

  Ojczyzną ananasa jest Ameryka Południowa, gdzie rośnie w stanie dzikim. Dzisiaj uprawia się je w wielu krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym.

Wideo na temat: ameryka południowa
 • Dostanie olbrzymie odszkodowanie od narzeczonego

  James Packer, były narzeczony Mariah Carey, ma zapłacić jej 5-10 mln dolarów odszkodowania. Wokalistka i miliarder zawarli ugodę w sprawie zadośćuczynienia. Z miłości do biznesmena Mariah przeprowadziła się do Los Angeles. Przez to musiała odwołać część przynoszącej spore zyski trasy po Ameryce Południowej. Mariah Carey będzie mogła też zatrzymać wart 10 mln dolarów pierścionek zaręczynowy z diamentem.

 • Anja Rubik zdobywa szczyty w argentyńskich górach

  Modelka odwiedziła Amerykę Południową, aby pojawić się na ślubie znajomych - Alexa de Betak i Sofii Sánchez Barrenechea. Całą sytuacje modelka wykorzystała, aby odpocząć w przepięknych krajobrazach Patagonii.

 • Steven Tyler trafił pod opiekę lekarzy

  Steven Tyler wrócił do Stanów Zjednoczonych, by oddać się pod opiekę lekarzy. Zespół Aerosmith musiał przez to odwołać ostatnie 4 koncerty trasy po Ameryce Południowej. Frontman grupy przeprosił za zaistniałą sytuację. Dodał, że nic nie zagraża jego życiu. Jednak przez słaby stan zdrowia wymagał opieki medycznej. Tyler nie chciał zdradzić, co konkretnie mu dolega. (Associated Press/x-news)

Dyskusje na temat: ameryka południowa
 • Re: Najciekawsze miejsca na świecie

  Cóż... jak dla mnie Paru. Najciekawsze miejsca na świecie to ciężki temat. Dla mnie głównie Ameryka Południowa - bardzo ciekawe i nieodkryte miejsca tam są. Tajlandia też by była ciekawa :D

 • Re: Co robić, by oddychać czystym powietrzem?

  Chiny, USA, Indie i Ameryka Południowa, o Afryce nie wspomnę. Ktoś chce wyrwać od nas kasę.

 • Re: co to znaczy kochać

  religia jest o wiele lepsza... powinniśmy wrócić do nawracania siłą... mamy spore doświadczenie w tej kwestii :) ponad połowa obecnych "wiernych" wywodzi się od nawróconych mieczem. Afryka, Ameryka południowa i północna... połowa Europy... Nawet nas mieczem chrzcili... o ile pamiętam bóstwem pierwszych Polan był Światowid... takie fajna bezkrwawa religia... jakieś ofiary z płodów rolnych noszone

 • Re: Romantycy lekkich obyczajów

  Wojna jest dla durniów a Ameryka Południowa dla mądrych. Rozumiecie to ?

 • Re: Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  zestawiłem dwa z dania z wywiadu o Urugwaju: "To jest zamożny, uporządkowany kraj, gdzie wszystko jest świetnie zorganizowane, a życie toczy się spokojnie." "Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków."

 • Re: 8 największych atrakcji Rio

  Ameryka południowa jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży. Ceny często niższe niż w Chorwacji i Grecji lecz niestety wszystko rozbija się o transport. Cena biletu dla jednej osoby to ok. 3000zł. Więc za same bilety dla rodziny można kupić 2 miesiące allInclisive na południu Europy.

 • Re: Zjawiskowa Jennifer Lopez i jej sekret wiecznej młodości

  ha ha :) akurat. Rozumiem,że ona jest wyjątkiem zdrowego stylu życia ? Masa ludzi tak żyje i jak widać bez poprawek ani rusz. A prawda pewnie jest taka ,że większość wie że ameryka południowa to właściwe miejsce na operacje i poprawki natury i wieku :) Nie wciskajcie idiotyzmów które oznaczają brak szacunku dla myślących ludzi .

 • Re: Aneta Kręglicka: Tajemnica musi być

  PRZECIEŻ SŁOWIANKI SĄ PIĘKNE,WIĘKSZOŚĆ LUDZI NA ŚWIECIE MA CIEMNE OCZY/CAŁA AZJA,AMERYKA POŁUDNIOWA,CHYBA NIE TRZEBA CI TEGO TŁUMACZYĆ/ NIEWIELKI PROCENT POPULACJI MA NIEBIESKIE OCZY.

 • Re: Trendy 2015: Akcent na usta

  TYCH CIEMNYCH OCZU WSZĘDZIE PEŁNO CAŁY KONTYNENT AZJATYCKI,CAŁA AMERYKA POŁUDNIOWA,CAŁA AFRYKA.NIEBIESKIE OCZY SA PIĘKNE I RZADKO SPOTYKANE.TYLKO JESZCZE W EUROPIE MOŻNA SPOTKAĆ,ALE TEŻ RZADKO.

 • Re: Zdobyła koronę Miss. Chwilę później ją oddała

  arabscy pisarze, uczeni, chirurdzy itd itd -i dlatego Ten Wielki Władca z Afryki -nie będzie ich niczym najgorszym atakował -wtedy już od ponad dwóch lat -bardzo bogate będą Południowa Ameryka i Środkowa(...) z amerykańską finansjerą Schiffami Morganami itd -Londyn tą pierwszą Największą Klęskę Zachodu powinien przeżyć -ale wy wtedy -powinnyście się wyprowadzać bardzo bardzo szybko tak przez ponad dwa najbliższe