• Informacje na temat:

  ameryka południowa

Artykuły na temat: ameryka południowa
 • ​Ameryka Południowa. Jak zaplanować podróż?

  Amazońskie lasy deszczowe i najbardziej suche miejsce na Ziemi, tętniące życiem Sao Paulo i zaginione miasto Machu Picchu, fauna Galapagos i ogromne solnisko w Boliwii - Ameryka Południowa zaskakuje i zachwyca w każdym zakątku.

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • Solne krajobrazy Ameryki Południowej. Na pograniczu Boliwii i Chile

  Próżno tu szukać słupów granicznych ani tym bardziej celników. Trzeba przewodnikom wierzyć na słowo, że wzgórza na horyzoncie to już Chile.

 • .... Jednakże, nie daliśmy sie wciągnąć w ten amerykański-kanadyjski kicz. Obeszlismy wodospad, podziwialiśmy, zrobiliśmy mnóstwo zdjeć a przede wszystkim na statku podplynelismy nad sam jego brzeg...

 • ​Widzieć więcej

  ...pokolenia. Pasja do podróżowania tkwiła w nim całe życie. Ujawniła się w momencie wyjazdu do Portugalii na Erasmusa, jednak to dopiero Ameryka Południowa nauczyła go wierzyć i marzyć. Po powrocie...

 • Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  ...żadna droga. Żeby tam się dostać, trzeba jechać ciężarówkami przez pustynię. Dalej jest już tylko ocean, a gdzieś za nim - Europa.   Jacy są Urugwajczycy?   - To też jest zaskakujące. Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków.  Jacy są na co dzień?  Myślę, że najlepiej opisuje ich hiszpańskie...

 • Romantyczny wyjazd Seleny Gomez

  Selena Gomez dołączyła do The Weekend, podczas jego trasy po Ameryce Południowej.

 • Ananas - skarbnica zdrowia

  Jego ojczyzną jest Ameryka Południowa. Uprawia się go tam, gdzie temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Świeże owoce ananasa posiadają bogate właściwości odżywcze, lecznicze i oczyszczające.

 • Jednym z najbardziej pociągających kierunków podróży jest Ameryka Południowa. Wszystkie sekrety jej egzotyki znają tylko mieszkańcy, lecz może nadszedł już czas, by odkryć parę tajemnic na własną rękę. Poznaj największe atrakcje Santiago i dowiedz się, jakich miejsc nie można ominąć podczas swojej wycieczki. Spraw, aby twoja przygoda z Chile stała się niezapomniana i pełna wrażeń!

 • Królewski owoc

  Ojczyzną ananasa jest Ameryka Południowa, gdzie rośnie w stanie dzikim. Dzisiaj uprawia się je w wielu krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym.

Wideo na temat: ameryka południowa
 • Anja Rubik zdobywa szczyty w argentyńskich górach

  Modelka odwiedziła Amerykę Południową, aby pojawić się na ślubie znajomych - Alexa de Betak i Sofii Sánchez Barrenechea. Całą sytuacje modelka wykorzystała, aby odpocząć w przepięknych krajobrazach Patagonii.

 • Polska celebrytka promuje Brazylię

  Kate Rozz, czyli po prostu Katarzyna Gwizdała, znana jest przede wszystkim jako była żona Piotra Adamczyka. Od tego czasu próbuje swoich sił w show biznesie. Okazuje się, że celebrytka ostatnio odwiedziła Amerykę Południową, gdzie nakręciła cykl reportaży "Poznaj Brazylię z Kate Rozz". Tytuł może nie brzmi zbyt zachęcająco, ale o pomyśle Kate Rozz napisała nawet jedna z tamtejszych gazet „Gente Boa”.

Dyskusje na temat: ameryka południowa
 • Re: Najciekawsze miejsca na świecie

  Cóż... jak dla mnie Paru. Najciekawsze miejsca na świecie to ciężki temat. Dla mnie głównie Ameryka Południowa - bardzo ciekawe i nieodkryte miejsca tam są. Tajlandia też by była ciekawa :D

 • Re: Romantycy lekkich obyczajów

  Wojna jest dla durniów a Ameryka Południowa dla mądrych. Rozumiecie to ?

 • Re: co to znaczy kochać

  religia jest o wiele lepsza... powinniśmy wrócić do nawracania siłą... mamy spore doświadczenie w tej kwestii :) ponad połowa obecnych "wiernych" wywodzi się od nawróconych mieczem. Afryka, Ameryka południowa i północna... połowa Europy... Nawet nas mieczem chrzcili... o ile pamiętam bóstwem pierwszych Polan był Światowid... takie fajna bezkrwawa religia... jakieś ofiary z płodów rolnych noszone

 • Re: Beata Pawlikowska: Urugwaj nigdy specjalnie mnie nie pociągał

  zestawiłem dwa z dania z wywiadu o Urugwaju: "To jest zamożny, uporządkowany kraj, gdzie wszystko jest świetnie zorganizowane, a życie toczy się spokojnie." "Ameryka Południowa kojarzy się z ciemnookimi, smagłymi Latynosami, tymczasem w Urugwaju 80% mieszkańców to biali potomkowie Europejczyków."

 • Re: Zjawiskowa Jennifer Lopez i jej sekret wiecznej młodości

  ha ha :) akurat. Rozumiem,że ona jest wyjątkiem zdrowego stylu życia ? Masa ludzi tak żyje i jak widać bez poprawek ani rusz. A prawda pewnie jest taka ,że większość wie że ameryka południowa to właściwe miejsce na operacje i poprawki natury i wieku :) Nie wciskajcie idiotyzmów które oznaczają brak szacunku dla myślących ludzi .

 • Re: Aneta Kręglicka: Tajemnica musi być

  PRZECIEŻ SŁOWIANKI SĄ PIĘKNE,WIĘKSZOŚĆ LUDZI NA ŚWIECIE MA CIEMNE OCZY/CAŁA AZJA,AMERYKA POŁUDNIOWA,CHYBA NIE TRZEBA CI TEGO TŁUMACZYĆ/ NIEWIELKI PROCENT POPULACJI MA NIEBIESKIE OCZY.

 • Re: Trendy 2015: Akcent na usta

  TYCH CIEMNYCH OCZU WSZĘDZIE PEŁNO CAŁY KONTYNENT AZJATYCKI,CAŁA AMERYKA POŁUDNIOWA,CAŁA AFRYKA.NIEBIESKIE OCZY SA PIĘKNE I RZADKO SPOTYKANE.TYLKO JESZCZE W EUROPIE MOŻNA SPOTKAĆ,ALE TEŻ RZADKO.

 • Re: Urlop z biurem podróży czy na własną rękę?

  "szytych na miarę". Natomiast większość kierunków dalekich (z mojego doświadczenia Wietnam,Bali, czy Ameryka Południowa - o ile ktoś chce poznać tamte kraje) tańsze są na własną rękę, trzeba tylko

 • Re: U nich w domu rządziła teściowa

  będzie np wisiała wielka Mapa Stanów z połudn. krańcami Kanady -wtedy bogaci będą Rosjanie Chińczycy Japończycy Azjaci bardzo podniesie się Meksyk i Ameryka Południowa -te hotele w Tajlandii będą(...) tych amerykańskich chłopców -z boku jak stoją -pieniądze dla nich będą dostawać od Króla Tajlandii ci Buddyjscy Mnisi którym sie Król Tajlandii tak każe nimi zająć i grupami tych biednych

 • Ameryka Południowa

  Kolumbijka jest najpiękniejsza z wszystkich dziewczyn