• Informacje na temat:

  ameryka północna

Artykuły na temat: ameryka północna
 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • ​Ameryka Południowa. Jak zaplanować podróż?

  Amazońskie lasy deszczowe i najbardziej suche miejsce na Ziemi, tętniące życiem Sao Paulo i zaginione miasto Machu Picchu, fauna Galapagos i ogromne solnisko w Boliwii - Ameryka Południowa zaskakuje i zachwyca w każdym zakątku.

 • J.K. Rowling rozpala ciekawość fanów Harry'ego Pottera

  50-letnia autorka ogłosiła opublikowanie czteroczęściowej serii, zatytułowanej "Historia Magii w Ameryce Północnej" na Pottermore.

 • ​Widzieć więcej

  ...pokolenia. Pasja do podróżowania tkwiła w nim całe życie. Ujawniła się w momencie wyjazdu do Portugalii na Erasmusa, jednak to dopiero Ameryka Południowa nauczyła go wierzyć i marzyć. Po powrocie...

 • Na czym polega wyjątkowość Gór Stołowych? Na tym, że są miejscami płaskie... jak stół! To niezwykła rzadkość, bo podobnie ukształtowane góry płytowe znajdują się jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie, w Afryce i Ameryce Północnej.

 • Kim jest szaman?

  Wydawałoby się, że szaman to określenie czarownika z indiańskiej wioski w Ameryce Północnej lub Południowej, lecz etymologia tego słowa wywodzi się z środkowej Syberii od ludów Tunguzi i Buriaci.

 • ​San Jose - serce Kostaryki

  Sercem malutkiego malowniczego państwa w Ameryce Południowej - Kostaryki - jest również stosunkowo niewielkie miasto. Mimo że San Jose nie imponuje swoim wiekiem (zostało założone dopiero w połowie XVIII wieku), to miejsce, w którym znajdziesz najwięcej zabytków i atrakcji Kostaryki. Zwiedzanie tego miasta dostarcza niesamowitych wrażeń i z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

 • Kiedy pod koniec XIX wieku baron Pierre de Coubertin zarażał świat ideą olimpijską, James Gamble miał już ponad 80 lat. Mieszkał w Cincinatti. Do Ameryki wyemigrował pół wieku wcześniej, z terenów dzisiejszej Irlandii Północnej. Kiedy rodziła się idea rozgrywania Igrzysk Olimpijskich Williama Proctera nie było już na świecie. Pierwsze lata życia spędził na zachodzie Wielkiej Brytanii, a w 1832 roku ruszył do Ameryki w podróż za lepszym życiem i również osiadł w Cincinatti.

 • Najgorsze miejsce na Ziemi

  Rosja Putina, która anektowała Krym. Jest też wiele nieprzyjemnych rządów w Afryce.    - Uważam  jednak, że Korea Północna jest najgorszym miejscem na Ziemi. Zostały tam przekroczone wszelkie(...), podczas gdy na zewnątrz istnieje cały piękny świat. Korea Północna to zdecydowanie najbardziej ponure miejsce na Ziemi. W Polsce mieliśmy komunizm, ale większość ludzi nigdy nie wierzyła w ten system...

 • 100 dni w irańskim więzieniu

  ...nie mam pewności. Wielu dziennikarzy i wielu obywateli amerykańskich było aresztowanych w Iranie. W tych sprawach często  pojawiały się podobne wątki: przechodziliśmy długie przesłuchania, byliśmy oskarżani  o szpiegostwo na rzecz USA i zmuszani do składania fałszywych zeznań. - Być może twardogłowi politycy reżimu chcą takie sprawy wykorzystać propagandowo. Aresztowania obywateli amerykańskich...

Wideo na temat: ameryka północna
 • Co słychać u Ariany Grande?

  Ariana Grande zrobiła niespodziankę swoim fanom. Wokalistka przygotowała kolekcję ubrań „DWT” dla Urban Outfitters. Składać się na nią będą T-shirty, kapelusze, bluzy, spodnie dresowe i kurtki. Powstały one dzięki niepublikowanym wcześniej projektom z trasy Dangerous Woman Tour. Kosztujące od 34 do 299 dolarów ubrania są dostępne w sklepach w Ameryce Północnej.

 • Edyta Olszówka: To był dla mnie taki zawodowy wyścig samej ze sobą

  Edyta Olszówka podczas turnee po Ameryce Północnej zastąpiła w sztuce "Kotka na gorącym blaszanym dachu" Małgorzatę Kożuchowską. - Miałam błogosławieństwo od Małgosi, a to ważne – powiedziała.

 • Co pokażą "Paprocki & Brzozowski" na Nowojorskim Tygodniu Mody?

  W Nowym Jorku trwa Fashion Week, najsłynniejszy festiwal mody w Ameryce Północnej. Podczas tej prestiżowej imprezy odbędzie się Polish Fashion Week, na którym swoje prace zaprezentują m.in Paprocki & Brzozowski. W studiu "Pytania na śniadanie" projektanci pokazali swoje modowe propozycje na letni sezon. (Źródło: TVP/x-news)

Dyskusje na temat: ameryka północna
 • Re: co to znaczy kochać

  religia jest o wiele lepsza... powinniśmy wrócić do nawracania siłą... mamy spore doświadczenie w tej kwestii :) ponad połowa obecnych "wiernych" wywodzi się od nawróconych mieczem. Afryka, Ameryka południowa i północna... połowa Europy... Nawet nas mieczem chrzcili... o ile pamiętam bóstwem pierwszych Polan był Światowid... takie fajna bezkrwawa religia... jakieś ofiary z płodów rolnych noszone

 • Re: Ekologia nie jest fanaberią bogatych ludzi

  ilość wody. A teraz w ostatnich 60-70 latach liczba ludności na świecie się potroiła w porównaniu do lat 50 europa 1,5 azja 3 afryka 5 ameryka łacińska 3,5 ameryka północna 2,5. Obecnie się trąbi że jest

 • Re: Skuteczna dieta paleo bez efektu jo-jo

  Paleo to nie wieki tylko tysiąclecia. Człowiek paleo to nie zidiociały polski sarmata czy rachityczny niewolnik z Egiptu. Paleo oznacza sposób odżywiania się ludzi żyjących kilkadziesiąt tysięcy lat temu, w niektórych zakątkach globu później (Ameryka Północna, Australia).

 • małe

  I będą jak roboty, bez ciepła ,wychowania w rodzinie ,ot maszyny ,zwajchowane,nauka a potem praca.,praca, i pogoń za sukcesem,,aby nie wypaść . A psyche czy wytrzyma, zdrowie ,czy będą padać jak Chińczycy, KOreańczycy, może PÓŁNOCNA, a może Ameryka która dla oszołomów jest dalej ,,Ziemią OB,, OBCĄ...