• Informacje na temat:

  ameryka miejsca które trzeba zobaczyć

Artykuły na temat: ameryka miejsca które trzeba zobaczyć
 • Skaliste wybrzeża, krystaliczne jeziora, malownicze lasy i kapryśne góry. To tu prawie 400 lat temu narodziła się Ameryka.

 • Oriana Fallaci: Ameryka oczami Włoszki

  ...się do Duilia: - A ty? Po diabła tu przyjechałeś? - Mnie Ameryka się podoba - odpowiada Duilio. - I podoba mi się Nowy Jork. Ameryka jest jak służba wojskowa: trzeba ją zaliczyć. Wszyscy powinni(...) florentczykiem, Giovanni da Verrazzano pochodził z Val di Greve w Chianti. Mam prawo tu być, zobaczyć, jaką krzywdę wyrządzono Ameryce, jak mi ją zniszczono. Mam prawo wiedzieć, kim są Amerykanie, czy są...

 • Brazylia. Co warto zobaczyć?

  ..., że uda się je zobaczyć. Na szczęście wody zatoki Mangaratiba są tak czyste, że co chwila wyskakują gromady tych wodnych ssaków. Tak, nie można odmówić im inteligencji. Kiedy tylko zbliżamy się(...) wielbłąd w Ameryce Południowej? – Kupiliśmy go w ramach uatrakcyjnienia naszego zoo. No i dzieciom bardzo się podoba, a miejsca ma tu dużo – odpowiedział przewodnik i kierowca terenówki, którą...

 • Jednym z najbardziej pociągających kierunków podróży jest Ameryka Południowa. Wszystkie sekrety jej egzotyki znają tylko mieszkańcy, lecz może nadszedł już czas, by odkryć parę tajemnic na własną rękę. Poznaj największe atrakcje Santiago i dowiedz się, jakich miejsc nie można ominąć podczas swojej wycieczki. Spraw, aby twoja przygoda z Chile stała się niezapomniana i pełna wrażeń!

 • ​Sintra - co zobaczyć w tym portugalskim mieście?

  ..."Zobaczyć cały świat, a nie widzieć Sintry, to nic nie zobaczyć" - brzmi powiedzenie. Nie byliście jeszcze w tym portugalskim mieście? Pora to nadrobić.

 • Mary Ellen Tyrmand: Mąż rozczarował się Ameryką

  Katarzyna Pruszkowska: Co napisała pani w pierwszym liście do Tyrmanda? Liście, od którego zaczął się wasz związek? Ellen Tyrmand: - Och, to  było ponad czterdzieści lat temu... Nie pamiętam już(...) zasięgnął opinii swojej matki. Ona, na znak poparcia dla naszego związku, przesłała mu diamentowy pierścionek. Później Tyrmand kupił dom w Connecticut -  za pieniądze z "New Yorkera", które otrzymał jako...

 • Do bycia ojcem trzeba dojrzeć

  Podobno nie spał pan dziś w nocy. Powiedziano mi, że może pan nie przyjść na wywiad. Janusz Józefowicz: - Montowałem materiały reklamowe spektaklu "Polita", które wysyłam do USA. Faktycznie(...). Następnie trzeba to zamrozić - najlepiej w pojemniku na lód. A potem na szklankę wody wrzucam kosteczkę tego zamrożonego napoju. Dodaję dużo soku z cytryny, miód i podaję dzieciakom na wzmocnienie...

 • Na czym polega wyjątkowość Gór Stołowych? Na tym, że są miejscami płaskie... jak stół! To niezwykła rzadkość, bo podobnie ukształtowane góry płytowe znajdują się jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie, w Afryce i Ameryce Północnej.

 • Obrazki z Centrum Wszechświata

  Opowiedzieć o Nowym Jorku w jednym artykule jest zadaniem tak samo niemożliwym, jak poznać to miasto w tydzień, miesiąc czy choćby rok. Dlaczego? Bo NY nigdy nie jest taki sam, każdego dnia to inne miejsce, tętniący życiem organizm, w którym mieszają się kultury i obyczaje całego świata, tworząc jedyny w swoim rodzaju fenomen miasta, które nigdy nie zwalnia kroku.

 • Jeśli kogoś kochasz, mów mu to wprost

  Kobiety powinny zrozumieć, że jeśli mężczyźni są naszymi wrogami, trzeba zmienić metodę walki i zrobić z nich przyjaciół. Większość kobiet to aktorki - gdyby były bardziej szczere w komunikacji z mężczyznami i z samymi sobą, znacznie łatwiej byłoby żyć - mówi chorwacka pisarka Vedrana Rudan.