• Informacje na temat:

  alp piękne krajobrazy

Artykuły na temat: alp piękne krajobrazy
 • Szwajcaria: Niesamowite krajobrazy górskie

  Dolina Haslital i region Jungfrau posiadają piękne, górskie krajobrazy. Można je podziwiać nie wysiadając z samochodu, jak też z wielu punktów widokowych, dostępnych w tych regionach. Poniżej przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

 • Najciekawsze miejsca w Tyrolu

  Tyrol to idealne miejsce na narty - długi sezon, piękne trasy i wspaniałe warunki sprawiają, że ten położony w sercu Alp region jest rajem dla miłośników białego szaleństwa. Ale Tyrol oferuje turystom znacznie więcej - niezależnie od pory roku.

 • Wakacyjny raj nad Adriatykiem

  Piękne wybrzeże Chorwacji, Alpy i jeziora Słowenii oraz malownicze zatoki Czarnogóry czekają na nas u bałkańskich wybrzeży ciepłego Adriatyku. Wybierz kraj, w którym wypoczniesz najlepiej.

 • Friuli - Wenecja Julijska

  Jesienią, na przełomie września i października, autonomiczny region na północy Włoch, Friuli-Wenecja Julijska, wygląda najpiękniej. Można tu wędrować po dziewiczych terenach Alp Julijskich i korzystać z jeszcze ciepłych wód Adriatyku. Malownicze krajobrazy: skaliste szczyty, łagodne wzniesienia i nadmorskie niziny z płytkimi lagunami i złocistymi plażami gwarantują udany urlop.

 • Europejska miniatura

  Tyle tu cesarstwa, ile republiki. Wenecja dożów była obecna przez całe średniowiecze, Austria do końca I wojny światowej. Mieszkańcy to Słowianie o wiedeńskim guście i włoskim temperamencie, a krajobrazy jakby przeniesione ze Szwajcarii. Słowenia – Europa Środkowa w najlepszym wydaniu.

 • Na baseny termalne do Szwajcarii

  ...​Nie masz czasu, aby o siebie zadbać? Urlop to idealna okazja, aby zregenerować siły i zrobić coś pozytywnego dla swojego ciała i ducha. Szwajcaria jest znana nie tylko ze swoich wspaniałych krajobrazów, ale i ośrodków odnowy biologicznej - znajdziecie ich tutaj naprawdę sporo. Warto do nich zaglądać po całym dniu na stoku albo w czasie wędrówki po szwajcarskich Alpach.

 • Alpy - wysokie szczyty, piargi, hale i malownicze jeziora

  ...turyści również znajdą w Alpach Francuskich coś dla siebie: długie doliny z górującymi nad nimi monumentalnymi szczytami, łagodne wzniesienia z winnicami na stokach, a także - wielkie i piękne jeziora(...) "wieże" i sielskie łąki - Dolomity Dolimity to najbardziej znana alpejska kraina we Włoszech. Ich krajobrazy uderzają kontrastami stromych skalnych "wież" i rozpościerających się wokół nich sielskich...

 • Szwajcaria: Na narty nawet latem

  ...: Rosswald, Riederalp i Bettmeralp. Z doliny można się dostać kolejkami na tereny narciarskie - Bettmeralp i Riederalp dla mniej zaawansowanych oraz Fiescheralp czy Belalp. Piękne krajobrazy(...). - Riffelalp Resort), gdzie narciarstwo można uprawiać przez cały rok. Centrum dysponuje 25 kilometrami tras całorocznych o różnym stopniu trudności na lodowcu Klein Matterhorn - Plateau Rosa. Cały...

 • Dlaczego warto pojechać do Toskanii?

  Czar przyrody Toskania to malownicza kraina w centralnej części Włoch, rozciągająca się od Apeninów po Morze Tyrreńskie.  Jej krajobrazy, kulturowe dziedzictwo i historyczne miasta z Florencją na(...) w Alpach Apuańskich oraz w kilku innych chronionych obszarach, takich jak laguna Orbetello, będąca domem różowych flamingów.  Najbardziej typowa sceneria Toskanii to jednak ta, w której  piękno natury łączy...