• Informacje na temat:

  alp ciekawe miejsca

Artykuły na temat: alp ciekawe miejsca
 • Ciekawe miejsca w Trydencie

  ...gmina i miejscowość turystyczna Trydent. Pod względem liczby ludności nie plasuje się na najwyższych miejscach. Na stałe mieszka tutaj ponad 120 tysięcy ludzi. W biegu historii terytorium(...) przyłączyli miasto do Włoch na mocy pokojowego traktatu Saint-Germain-en-Laye. Uroki Trydentu Miasto obfituje w miejsca godne zobaczenia. Najczęściej zwiedzanie Trydentu rozpoczyna się na Piazza del...

 • Nietypowe miejsca na narty

  Nudzą Cię wycieczki do Zakopanego czy St. Moritz? Szukasz nowych wrażeń i nowych tras, po których mógłbyś szusować do upadłego bez tłumu innych narciarzy? Na szczęście europejskie ośrodki sportów zimowych nie kończą się na świetnych, lecz kosztownych Alpach. Jeśli chcesz się pochwalić przed znajomymi wspomnieniami z oryginalnego wypadu na narty, to czytaj dalej, bo przygotowaliśmy dla Ciebie...

 • ​Lazurowe Wybrzeże. Najpiękniejsze miejsca nad Zatoką Aniołów

  Ta wspaniała zatoka Lazurowego Wybrzeża, słynie z czarujących widoków, a pochodzenie swojej nazwy zawdzięcza ciekawej legendzie o św. Reparacie - 15 letniej męczennicy, patronce Nicei, której ciało na łodzi wyłożonej mchem i udekorowanej kwiatami, przyprowadziły same anioły.

 • ...dobe... czyli 240 zlotych! ze wstepem do sauny, hamammu, basenow... nie wspomne o standarcie pokoju i miejsca, i zabytkach do zwiedzania wokol... nad Morzem Srodziemnym.. bo w Trzciance nie ma(...)... w osorodku tylko piaskownica i hustawka... podobnie w Alpach jak podawalam w zeszlym roku 7 dob 350 euro za mieszkanie 4 osoby... ze spa, basenem itd juz wliczonymi... wiec hm, hm... nie wspomne tez...

 • Innsbruck: Miasto na zimę i na miłość

  Mieszkańcy Innsbrucka żartują, że szybciej uczą się jeździć na nartach, niż chodzić. Jeśli kochasz narty tak samo jak oni, powinnaś poznać uroki austriackich Alp. A jeśli nie, też się nie będziesz nudzić, bo Innsbruck to miasto dla wszystkich.

 • Grenoble - brama Alp

  Grenoble jest bramą Alp, miejscem, w którym spotykają się rzeki: Isere i Drac. Miasto graniczy od północy ze Szwajcarią, od wschodu z Włochami i od południa z Prowansją, otoczone jest trzema górskimi pasmami i to właśnie przyciąga turystów z całej Europy.

 • Vorarlberg: Smak natury i kultura smaku

  Vorarlberg leży na zachodnim krańcu Austrii, pomiędzy Jeziorem Bodeńskim a Alpami, w sąsiedztwie Niemiec, Szwajcarii i Księstwa Liechtensteinu. Kraj ten jest znany z inspirującego połączenia fascynujących dzieł natury z wysoką kulturą kulinarną.

 • Gdzie jechać na majówkę? Najlepiej w góry

  Niektórzy nie mają problemu z wyborem miejsca na majówkę - wiedzą, że spędzą ją w górach. Wystarczy zobaczyć loty w Alpy Francuskie, w Dolomity czy na północ Hiszpanii a nawet do Grecji, by zrozumieć, że kolejna wycieczka w Tatry to niekoniecznie szczyt marzeń.

 • Francja lawendą pachnąca

  Węch wydaje się najbardziej zwierzęcym zmysłem człowieka i zazwyczaj nie przykłada się do niego dużej wagi. Jednak to zapachy zapadają najsilniej w pamięć i potrafią wywoływać niezwykłe wspomnienia. Przypominają o zapomnianych uczuciach i zdarzeniach, o których na co dzień się nie myśli. Co ciekawe, z podróży właśnie zapach - czy to morza, czy świeżego górskiego powietrza - wspomina się...

 • Narty w promieniach wiosennego słońca

  Sezon narciarski w Dolinie Stubai trwa dużo dłużej niż kalendarzowa zima. Dzięki największemu lodowcowi w Austrii oraz korzystnemu położeniu na dużej wysokości można cieszyć się tu zarówno słońcem, jak i śniegiem. Oprócz stoków Schlick 2000 oraz na Serles i Elfer, Dolina Stubai oferuje także ciekawe wydarzenia i korzystne pakiety wypoczynkowe.