• Informacje na temat:

  albanię

Artykuły na temat: albanię
 • ​Albania - wakacyjny raj, o którym nie można zapomnieć

  Jest w Europie pewien kraj, który wciąż czeka na odkrycie. Od wielu lat pozostawał on w cieniu "znanych i lubianych" krajów Europy Zachodniej i Południowej - Francji, Włoch czy Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii; teraz jednak powoli zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Chodzi o Albanię - zapomnianą perłę Bałkanów.

 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Dawno już minęły czasy, kiedy Albania budziła obawy wśród turystów. Dziś to jeden z najbardziej popularnych kierunków odpoczynku coraz większej rzeszy wypoczywających, i to niemal z całego świata.

 • Wyprawa w góry Albanii

  ​Trudno dostępne, z niewielką liczbą szlaków i praktycznie pozbawione infrastruktury - góry Albanii zachwycają pierwotnymi, niezadeptanymi przez turystów, pejzażami, stanowią jednak niemałe wyzwanie. Kto jednak, odpowiednio przygotowany, się na to odważy - nie będzie żałował, gdyż takich miejsc w Europie już prawie nie ma.

 • Albania. Kraj gościnnych ludzi i przyjemnych niespodzianek

  Nie tak dawno Albania była najbardziej izolowanym państwem Europy. Jej symbolem były tysiące bunkrów. Teraz przez tydzień włóczęgi na południu kraju udało...

 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Ma góry i dostęp do morza, a do tego - ciepły klimat. Póki co brakuje jej za to tłoku na plażach i szlakach. Nic dziwnego, że Albania staje się coraz bardziej popularnym celem wyjazdów turystów spragnionych niedrogiego wypoczynku w pięknej scenerii, a do tego - z akcentem nieprzewidywalności, gdyż podróżując po Albanii (zwłaszcza na własną rękę) nie zawsze możemy być pewni, że skończymy podróż tam, gdzie zamierzaliśmy.

 • ​Wybrzeże Albanii - świetne miejsce na wakacje

  Albania posiada 362 kilometry wybrzeża morskiego, a na nich - mnóstwo atrakcji w postaci malowniczych plaż, pięknej przyrody oraz intrygujących zabytków. Wszystko to, w połączeniu z niskimi cenami, sprawia, że coraz częściej udają się tu turyści, choć nadal można znaleźć wiele plaż i miasteczek pozbawionych tłoku. Miejsce wypoczynku warto wybrać starannie, gdyż niestety nierzadko urodę plaż psują wszechobecne w Albanii śmieci. Które zakątki na albańskim wybrzeżu są zatem szczególnie godne...

 • Tirana - miasto, które żyje zmianą

  ...przeciwstawił się okupującemu Albanię imperium otomańskiemu, rozejrzałem się wkoło. Po prawej - meczet Ethema Beya ukończony w 1823 roku. Około 65 procent ludności Albanii to muzułmanie i w tym dniu, w środku...

 • Jak zaplanować urlop na Bałkanach?

  Do grupy państw bałkańskich zaliczane są: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Grecja, Kosowo, Macedonia, Turcja, Serbia, Chorwacja. Niektóre źródła dodają jeszcze Rumunię i Słowenię.

 • Klejnot Czarnogóry

  Przez ponad dekadę po rozpadzie Jugosławii Czarnogóra, najmniejsza z sześciu republik kraju, wydawała się funkcjonować w umysłach podróżników jedynie jako mały pomocnik Serbii. Niepodległa od 2006 roku, położona nad Adriatykiem, wciśnięta między Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Albanię, kusi turystów z Zachodu obiecującą mieszanką historii, piękna i kultury.

 • Między starym a nowym

  Najlepiej wybrać się do Albanii, wypoczywając na Korfu. Z Kerkyry (stolicy wyspy) do Sarandy (stolicy albańskiej riwiery) płynie się niedużym statkiem, a rejs trwa niespełna godzinę. Kiedy statek zbliża się do lądu, już ze znacznej odległości majaczą na horyzoncie zabudowania albańskiego, portowego miasteczka.

Zdjęcia na temat: albanię
Dyskusje na temat: albanię
 • Re: Gdzie na wakacje?

  W wakacje zawsze jeździmy z naszą sunią więc samolot odpada i nieustająco rządzi Chorwacja. Byliśmy tam już cztery razy, i pewnie pojedziemy tam też za dwa tygodnie. Planujemy też Turcję samochodem, ale musi się tam uspokoić. Odradzam Albanię. Byli tam w ubiegłym miesiącu znajomi z Krakowa i natknęli się na skorumpowanych policjantów. Zabrali im niemal wszystko.

 • Re: Riwiera mistrzów

  Myślałem że chodzi o ALbanię??

 • Re: Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  . Pozdrawiam i polecam Albanię każdemu bo warto.

 • Re: Najpiękniejsze plaże Bałtyku

  ma Albanię, Czarnogórę itp. A tłumów takich jak w Polsce, tam gdzie ja byłem nie uświadczyłem, nawet Na Costa Brava nie ma takiego przeludnienia jak we Władysławowie czy Łebie, w rozrywek poza plażą

 • Re: Hity podróżnicze na 2014 rok według National Geographic Traveler

  odwiedź albanię z korfu a dokładnie Sarandę

 • Re: kijowo zescie ta gospodarke budowali....

  Średnia płaca w Polsce teraz to... 750 funtów!!! A koszty życia duuuużo niższe. hahaha ale Ty gupi jesteś. Ranking na który się powołujesz dotyczy wolności gospodarczej. Pod względem p[oziomu życia wyprzedzamy Albanię o 1000 miejsc.

 • Re: Wakacje nad Bałtykiem 2014

  No i dobra. Jak rezerwują to biura zarobią. W czym problem???? Ja z południa Polski nie pojadę nad Bałtyk bo za daleko. Wolę Rumunię (bo piękna i tania), Bułgarię. Albanię :)

 • Re: Bułgaria. W krainie róż i złotego piasku

  Kolega ma rację - byłem w Grecji i już tam nie pojadę.Co prawda nie mam zastrzeżenia do ludzi ,ale krajobrazy są w innych krajach o wiele fajniejsze.Polecam Albanię ,ale tą daleką nie przy granicy-coś wspaniałego -jeszcze dziewicze krajobrazy

 • Re: Głupi człowiek to człowiek szczęśliwy

  Takie poglądy są chore . Nadgorliwość i skrajność jest najlepsza drogą do faszyzmu.Patrz Miloszewicz. Te cechy maja nacje bałkańskie, co widać+feminizm. Kobietom współczuję, ale czy rzeczywiście ich sytuacja w Chorwacji jest taka zła?Śmiem wątpić .Spójrzcie łaskawcy na Albanię kraje arabskie czy Afrykę.

 • Re: Narodowe uprzedzenia

  ..Albanię !!!!