• Informacje na temat:

  albanię

Artykuły na temat: albanię
 • Gościnna Albania

  Nie tak dawno Albania była najbardziej izolowanym państwem Europy. Jej symbolem były tysiące bunkrów. Teraz przez tydzień włóczęgi na południu kraju udało mi się zobaczyć tylko jedną instalację. To dobrze, bo jest tu o wiele więcej ciekawych pamiątek z przeszłości.

 • ​Albania - wakacyjny raj, o którym nie można zapomnieć

  Jest w Europie pewien kraj, który wciąż czeka na odkrycie. Od wielu lat pozostawał on w cieniu "znanych i lubianych" krajów Europy Zachodniej i Południowej - Francji, Włoch czy Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii; teraz jednak powoli zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Chodzi o Albanię - zapomnianą perłę Bałkanów.

 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Dawno już minęły czasy, kiedy Albania budziła obawy wśród turystów. Dziś to jeden z najbardziej popularnych kierunków odpoczynku coraz większej rzeszy wypoczywających, i to niemal z całego świata.

 • Wyprawa w góry Albanii

  ​Trudno dostępne, z niewielką liczbą szlaków i praktycznie pozbawione infrastruktury - góry Albanii zachwycają pierwotnymi, niezadeptanymi przez turystów, pejzażami, stanowią jednak niemałe wyzwanie. Kto jednak, odpowiednio przygotowany, się na to odważy - nie będzie żałował, gdyż takich miejsc w Europie już prawie nie ma.

 • Albania. Kraj gościnnych ludzi i przyjemnych niespodzianek

  Nie tak dawno Albania była najbardziej izolowanym państwem Europy. Jej symbolem były tysiące bunkrów. Teraz przez tydzień włóczęgi na południu kraju udało...

 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Ma góry i dostęp do morza, a do tego - ciepły klimat. Póki co brakuje jej za to tłoku na plażach i szlakach. Nic dziwnego, że Albania staje się coraz bardziej popularnym celem wyjazdów turystów spragnionych niedrogiego wypoczynku w pięknej scenerii, a do tego - z akcentem nieprzewidywalności, gdyż podróżując po Albanii (zwłaszcza na własną rękę) nie zawsze możemy być pewni, że skończymy podróż tam, gdzie zamierzaliśmy.

 • ​Wybrzeże Albanii - świetne miejsce na wakacje

  Albania posiada 362 kilometry wybrzeża morskiego, a na nich - mnóstwo atrakcji w postaci malowniczych plaż, pięknej przyrody oraz intrygujących zabytków. Wszystko to, w połączeniu z niskimi cenami, sprawia, że coraz częściej udają się tu turyści, choć nadal można znaleźć wiele plaż i miasteczek pozbawionych tłoku. Miejsce wypoczynku warto wybrać starannie, gdyż niestety nierzadko urodę plaż psują wszechobecne w Albanii śmieci. Które zakątki na albańskim wybrzeżu są zatem szczególnie godne...

 • Jak zaplanować urlop na Bałkanach?

  Do grupy państw bałkańskich zaliczane są: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Grecja, Kosowo, Macedonia, Turcja, Serbia, Chorwacja. Niektóre źródła dodają jeszcze Rumunię i Słowenię.

 • Między starym a nowym

  Najlepiej wybrać się do Albanii, wypoczywając na Korfu. Z Kerkyry (stolicy wyspy) do Sarandy (stolicy albańskiej riwiery) płynie się niedużym statkiem, a rejs trwa niespełna godzinę. Kiedy statek zbliża się do lądu, już ze znacznej odległości majaczą na horyzoncie zabudowania albańskiego, portowego miasteczka.

 • Magiczne południe Europy

  Polacy uwielbiają przede wszystkim Chorwację. Od lat całymi rodzinami chętnie jeździmy nad adriatyckie wybrzeże. Po wschodniej stronie Adriatyku znajduje się jednak także kilka innych państw, które warto poznać. Czarnogóra powoli zyskuje na popularności, mało odkryta pozostaje Albania, niedocenione są Bośnia i Harcegowina oraz Słowenia.

Zdjęcia na temat: albanię
Dyskusje na temat: albanię
 • Re: Gdzie na wakacje?

  W wakacje zawsze jeździmy z naszą sunią więc samolot odpada i nieustająco rządzi Chorwacja. Byliśmy tam już cztery razy, i pewnie pojedziemy tam też za dwa tygodnie. Planujemy też Turcję samochodem, ale musi się tam uspokoić. Odradzam Albanię. Byli tam w ubiegłym miesiącu znajomi z Krakowa i natknęli się na skorumpowanych policjantów. Zabrali im niemal wszystko.

 • Re: Perła chorwackiego wybrzeża

  prawdziwą Albanię zobaczysz w teledysku Jonas Blue "Mama" więc oceń....

 • Re: Riwiera mistrzów

  Myślałem że chodzi o ALbanię??

 • Re: Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  . Pozdrawiam i polecam Albanię każdemu bo warto.

 • Re: Perła chorwackiego wybrzeża

  Widać że nie wiesz co piszesz gdzie ja napisałam że czyściutko..... Czarnogóra mnie nie porwała byłam raz i nie wracam. Czysto jest jak każdy po sobie zabierze swoje śmieci a nie zostawia. Albania jest piękna ale za Wlore pod granicą Grecką a nie na początku. A ceny to połowa tego co wydajesz w Chorwacji. Za 20 zł masz pyszny obiad dla jednej osoby. Ja od 4 lat Chorwację zamieniłam na Albanię

 • Re: Najpiękniejsze plaże Bałtyku

  ma Albanię, Czarnogórę itp. A tłumów takich jak w Polsce, tam gdzie ja byłem nie uświadczyłem, nawet Na Costa Brava nie ma takiego przeludnienia jak we Władysławowie czy Łebie, w rozrywek poza plażą

 • Re: Hity podróżnicze na 2014 rok według National Geographic Traveler

  odwiedź albanię z korfu a dokładnie Sarandę

 • Re: kijowo zescie ta gospodarke budowali....

  Średnia płaca w Polsce teraz to... 750 funtów!!! A koszty życia duuuużo niższe. hahaha ale Ty gupi jesteś. Ranking na który się powołujesz dotyczy wolności gospodarczej. Pod względem p[oziomu życia wyprzedzamy Albanię o 1000 miejsc.

 • Re: Wakacje nad Bałtykiem 2014

  No i dobra. Jak rezerwują to biura zarobią. W czym problem???? Ja z południa Polski nie pojadę nad Bałtyk bo za daleko. Wolę Rumunię (bo piękna i tania), Bułgarię. Albanię :)

 • Re: Bułgaria. W krainie róż i złotego piasku

  Kolega ma rację - byłem w Grecji i już tam nie pojadę.Co prawda nie mam zastrzeżenia do ludzi ,ale krajobrazy są w innych krajach o wiele fajniejsze.Polecam Albanię ,ale tą daleką nie przy granicy-coś wspaniałego -jeszcze dziewicze krajobrazy