• Informacje na temat:

  albania -kuchnia

Artykuły na temat: albania -kuchnia
 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Dawno już minęły czasy, kiedy Albania budziła obawy wśród turystów. Dziś to jeden z najbardziej popularnych kierunków odpoczynku coraz większej rzeszy wypoczywających, i to niemal z całego świata.

 • Albania. Kraj gościnnych ludzi i przyjemnych niespodzianek

  Nie tak dawno Albania była najbardziej izolowanym państwem Europy. Jej symbolem były tysiące bunkrów. Teraz przez tydzień włóczęgi na południu kraju udało...

 • Co warto zobaczyć w Albanii?

  Ma góry i dostęp do morza, a do tego - ciepły klimat. Póki co brakuje jej za to tłoku na plażach i szlakach. Nic dziwnego, że Albania staje się coraz bardziej popularnym celem wyjazdów turystów spragnionych niedrogiego wypoczynku w pięknej scenerii, a do tego - z akcentem nieprzewidywalności, gdyż podróżując po Albanii (zwłaszcza na własną rękę) nie zawsze możemy być pewni, że skończymy podróż...

 • ​Wybrzeże Albanii - świetne miejsce na wakacje

  Albania posiada 362 kilometry wybrzeża morskiego, a na nich - mnóstwo atrakcji w postaci malowniczych plaż, pięknej przyrody oraz intrygujących zabytków. Wszystko to, w połączeniu z niskimi cenami, sprawia, że coraz częściej udają się tu turyści, choć nadal można znaleźć wiele plaż i miasteczek pozbawionych tłoku. Miejsce wypoczynku warto wybrać starannie, gdyż niestety nierzadko urodę plaż psują...

 • Wyprawa w góry Albanii

  ​Trudno dostępne, z niewielką liczbą szlaków i praktycznie pozbawione infrastruktury - góry Albanii zachwycają pierwotnymi, niezadeptanymi przez turystów, pejzażami, stanowią jednak niemałe wyzwanie. Kto jednak, odpowiednio przygotowany, się na to odważy - nie będzie żałował, gdyż takich miejsc w Europie już prawie nie ma.

 • Magiczne południe Europy

  Polacy uwielbiają przede wszystkim Chorwację. Od lat całymi rodzinami chętnie jeździmy nad adriatyckie wybrzeże. Po wschodniej stronie Adriatyku znajduje się jednak także kilka innych państw, które warto poznać. Czarnogóra powoli zyskuje na popularności, mało odkryta pozostaje Albania, niedocenione są Bośnia i Harcegowina oraz Słowenia.

 • Między starym a nowym

  Najlepiej wybrać się do Albanii, wypoczywając na Korfu. Z Kerkyry (stolicy wyspy) do Sarandy (stolicy albańskiej riwiery) płynie się niedużym statkiem, a rejs trwa niespełna godzinę. Kiedy statek zbliża się do lądu, już ze znacznej odległości majaczą na horyzoncie zabudowania albańskiego, portowego miasteczka.

 • Czy ja wygladam na Rumunke ?. Nie mam nic przeciwko Rumunkom ( choc za nimi nie przepadam ) ale ignorancja Wlochow stawiajacych nas na rowni z Albania,...

 • Bardzo możliwe, że jest to wyprawa w europejską "podświadomość", podróż w rejony, o których jednocząca się i modernizująca Europa wolałaby nie pamiętać. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania, Mołdawia - przez te kraje podróżuje autor. Samochodem, autostopem, pociągiem. Ale jednocześnie jest to podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze była uważana za...

 • Kraj, gdzie nigdy się nie umiera

  Czy to zły sen? Nie, to tylko Albania. Książka Orneli Vorpsi to dramatyczna i ironiczna zarazem opowieść o albańskiej codzienności, na którą składają się dwa terrory: ten komunistyczny i drugi, nie mniej uciążliwy, terror kultury. Obydwa okazują się nieludzkie. Bywają przyczyną tragedii, dramatów, pchają niepokornych nawet ku śmierci.

Zdjęcia na temat: albania -kuchnia
Dyskusje na temat: albania -kuchnia
 • Re: Wakacyjny raj nad Adriatykiem

  Jest potrzebny paszport. Albania nie jest w shengen.

 • Re: Wakacyjny raj nad Adriatykiem

  Kolo złota zasada, jak masz pisać głupoty, to lepiej nic nie pisz. A jeżeli bardzo Cie interesuje, to pomimo,ze Albania jest krajem muzułmańskim, to katolicy normalnie funkcjonują w tym państwie, najlepszy przykład w miejscowości Ksamil 100 metrów od kościoła jest meczet i głów nikomu z tego powodu nie ucina, pozdrawiam myślących :)

 • Re: Wakacyjny raj nad Adriatykiem

  Dużo lepsza i tańsza jest Albania

 • Re: Riwiera mistrzów

  Dla mnie tylko : Bułgaria, Czarnogóra, Albania

 • Re: Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  Tylko nie Albania - nie jeździjmy do krajów muzułmańskich, nie wspierajmy ich swoimi pieniędzmi.

 • Re: Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  Albania, Bułgaria pełna ludzi z 500+ więc omijam szerokim łukiem!!! Kto widział ten wie jaki poziom reprezentują na wczasach.

 • Re: Nad ciepłe morze za niewielkie pieniądze

  Bułgaria i Albania sami z 500+. Kraje skreślone z mojej listy. Trzeba się szanować...Canary, Lazurowe Wybrzeże, Hiszpania, Caraiby, Mautistius, Zanzibar to są miejsca dla ludzi na poziomie.

 • Re: Sisu - fiński patent na szczęście

  sisu hygge i wmawianie ludziom bzdur... W Finlandii jest więcej samobójstw niż Polsce w Daniii niewiele mniej a bije nas na głowę w Europie taka biedna Albania... Więc gdzie to fińskie szcżęscie przy ich bogactwie i hygge wobec takich Albańczyków???

 • Re: Joanna Trzepiecińska. ​Poukładałam sobie świat

  To zależy w którym kraju za granicą, bo to może być na przykład Wielka Brytania, USA lub Szwajcaria, ale może być też Mongolia, Albania lub Korea Północna, bo to też jest zagranica!

 • Re: Monastery Kosowa

  Do Kosova NIKT normalny nie przyjedzie, nawet jak hotele beda za darmo albo za dopłata. To kraj gdzie narkotyki sutenerstwo sa na porzadku dziennym. Poza tym jechac na wakacje czy na urlop do smietnika? cały czas obawiając się czy mnie nie okradną? Kosovo to taka druga Albania , a Albania to druga Kostaryka - w europie Albania ma 1 miejsce w produkcji narkotyków. Poza tym Kosovo to Serbija.