• Informacje na temat:

  afryka południową

Artykuły na temat: afryka południową
 • Żeby zobaczyć pingwiny, nie musisz jechać do... Afryki

  Mała Rumba lubi spędzać czas z mamą i innymi członkami rodziny na brzegu basenu. Gumle i Armstrong czekają na samice, które mają do nich przyjechać z dalekiego Singapuru. Pingwiny mają misję specjalną: pomagają w akcji adopcji jaj w RPA. Odwiedź Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym i poznaj historie mieszkających tam zwierząt.

 • Himba: Wenus z Afryki

  Wysokie, długonogie, z dumnie uniesionymi głowami w koronie z kozich skórek. Kobiety w kolorze ochry. Kobiety Himba. Pomniki trwania. Być w Namibii i nie spotkać Himba, to tak jak pójść do Luwru i nie obejrzeć "Mony Lisy". Tyle że do dzieła Leonarda do Vinci wiodą wszystkie drogi w paryskim muzeum, a do prawdziwych wiosek pasterskiego ludu Himba dróg właściwie nie ma - opowiadają podróżnicy Aleksandra i Jacek Pawliccy.

 • Maska Afryki: Odsłony afrykańskiej religijności

  ...energii. Mimo żywotności Kościołów chrześcijańskich oraz islamu Afrykanin pozostaje przywiązany do tradycyjnej religijności: zwraca uwagę na pozanaturalne znaki, dialoguje ze światem duchów, ma...

 • Perła południowej Francji

  Marsylia to wielkie, tętniące życiem francuskie miasto i port. To otwarta brama na południe - ku Afryce. Przeczytaj, dlaczego warto tutaj zajrzeć właśnie w 2013 roku.

 • Buszowałam po Afryce

  Zarzuca się jej, że skoro pozuje w futrach, nie kocha zwierząt. Tymczasem ona dorastała w otoczeniu zebr i słoni! Oto niezwykła historia dzieciństwa Anji z afrykańskiego buszu...

 • Przeciwbólowy czarci pazur

  ​Czarci, diabelski pazur albo hakorośl rozesłana to roślina pochodząca z południowej Afryki.

 • Bobotie Reghardta

  Przepis na zapiekankę z Republiki Południowej Afryki - z książki "Przepisy na miłość i zbrodnię" Sally Andrew.

 • ​Kuchnia bliskowschodnia - podróż do głębi smaku

  Choć przyjęło się traktować Bliski Wschód jako pewien monolit, widać, że tak nie jest. Wiedzą to ci, którzy spróbowali kuchni w Izraelu i w Turcji - niby podobnie, ale zupełnie inaczej. Do tego dochodzi Afryka Północna, kulturowo bliska Półwyspowi Arabskiemu, a jednak inna, związana także z Europą Południową.

 • Aloes cudotwórca

  Aloes jest wieloletnią rośliną pochodzącą ze wschodniej i południowej Afryki.

 • Pigcasso - świnka z talentem

  Joanne Lefson, to afrykańska aktywistka, która walczy o prawa zwierząt. To ona zaadoptowała uratowaną z rzeźni świnkę. Zabrała zwierzę na swoją farmę i dopilnowała, by miało wszystko, czego zapragnie. Dostarczała jej różnych zabawek i rozrywki. Świnka okazała największe zainteresowanie pędzlom. Pozostałe zabawki poszły w kąt. Pewnego dnia Lefson zostawiła jej także płótno I farby. Ku jej...

Zdjęcia na temat: afryka południową
Wideo na temat: afryka południową
 • Charlize Theron i Sean Penn pokazali się razem

  Charlize Theron i Sean Penn wyjechali do Afryki Południowej. Para nie planuje jednak do siebie wrócić. Wspólnie pracują nad filmem „The Last Face” w reżyserii Penna, w którym Theron gra główną rolę. Jak podaje źródło z ich otoczenia, oboje nie mogą się doczekać zakończenia zdjęć. Mimo prób utrzymania przyjaznej atmosfery, sytuacja jest dla nich trudna, szczególnie dla Theron. To pierwszy raz, kiedy gwiazdy widziane były razem od czasu czerwcowego rozstania. (Źródło: Cover Video/x-news)