• Informacje na temat:

  afryka północna

Artykuły na temat: afryka północna
 • Algieria – nieodkryty diament Afryki

  ...nie tylko piękna niczym księżycowy krajobraz Sahara i ceniący wolność Berberowie. W tym afrykańskim kraju nie brakuje innych wspaniałych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Na pierwszym(...) i pozostałości kultury francuskiej, które można dostrzec na każdym kroku.  Prawdziwe wrażenie na turystach robi wzniesiona w 1872 roku, na klifie Bazylika Matki Boskiej Afrykańskiej. Pełni ona duże...

 • Himba: Wenus z Afryki

  Wysokie, długonogie, z dumnie uniesionymi głowami w koronie z kozich skórek. Kobiety w kolorze ochry. Kobiety Himba. Pomniki trwania. Być w Namibii i nie spotkać Himba, to tak jak pójść do Luwru i nie obejrzeć "Mony Lisy". Tyle że do dzieła Leonarda do Vinci wiodą wszystkie drogi w paryskim muzeum, a do prawdziwych wiosek pasterskiego ludu Himba dróg właściwie nie ma - opowiadają podróżnicy Aleksandra i Jacek Pawliccy.

 • Kuskus: gwiazda północnej Afryki

  Kasza kuskus nie jest...kaszą. Smakuje wybornie z różnymi dodatkami. I przypomina gorące wakacje.

 • Wielka księga smaków: Szczaw

  To niepozorna roślina, a występuje w całej Europie, a także na terenach Azji, Ameryki i Afryki Północnej.

 • ​Kuchnia bliskowschodnia - podróż do głębi smaku

  Choć przyjęło się traktować Bliski Wschód jako pewien monolit, widać, że tak nie jest. Wiedzą to ci, którzy spróbowali kuchni w Izraelu i w Turcji - niby podobnie, ale zupełnie inaczej. Do tego dochodzi Afryka Północna, kulturowo bliska Półwyspowi Arabskiemu, a jednak inna, związana także z Europą Południową.

 • Księga smaków: Kuskus

  Kasza ta wywodzi się z Afryki Północnej, gdzie uznawana jest za symbol bogactwa. Spośród wszystkich kasz zawiera najwięcej białka i węglowodanów.

 • Taylor Kinney i Lady Gaga wezmą ślub w Maroko?

  34-letni aktor przyznał, że ikoniczny kraj w północnej Afryce jest na liście miejsc, w których chciałby poślubić swoją narzeczoną Lady Gagę.

 • Wyprawa na Kilimandżaro

  ...​Afryka i śnieg? Owszem, zdarza się, że na najgorętszym z kontynentów pada śnieg i to nie tak rzadko, jakby mogło się wydać. Wyprawa na Dach Afryki, czyli najwyższy szczyt Afryki to wędrówka przez Czarny ląd w miniaturze.

 • Co warto zobaczyć w Sudanie?

  ...niegdyś najstarsza afrykańska kultura, to tutaj przenikały się wpływy chrześcijaństwa i islamu, a wreszcie kolonizatorzy uznali kraj za jeden z najważniejszych handlowo-rolniczych ośrodków.  Burzliwa...

 • Na czym polega wyjątkowość Gór Stołowych? Na tym, że są miejscami płaskie... jak stół! To niezwykła rzadkość, bo podobnie ukształtowane góry płytowe znajdują się jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie, w Afryce i Ameryce Północnej.

Dyskusje na temat: afryka północna
 • Re: Nie mam już sił

  Taka północna afryka

 • Re: co to znaczy kochać

  religia jest o wiele lepsza... powinniśmy wrócić do nawracania siłą... mamy spore doświadczenie w tej kwestii :) ponad połowa obecnych "wiernych" wywodzi się od nawróconych mieczem. Afryka, Ameryka południowa i północna... połowa Europy... Nawet nas mieczem chrzcili... o ile pamiętam bóstwem pierwszych Polan był Światowid... takie fajna bezkrwawa religia... jakieś ofiary z płodów rolnych noszone

 • Re: Naturalny napój spalający tłuszcz z brzucha

  @dr - gdyby twoja teoria miała ręce i nogi, to cała Afryka Północna już dawno by wymarła. A oni są zdrowi jak konie, mnożą się na potęgę i kolonizują Europę. Wiesz, co jest podstawową przyprawą w ich kuchni: KOLENDRA właśnie, dodawana w postaci ziaren lub natki niemal do każdego dania.

 • Re: Ekologia nie jest fanaberią bogatych ludzi

  ilość wody. A teraz w ostatnich 60-70 latach liczba ludności na świecie się potroiła w porównaniu do lat 50 europa 1,5 azja 3 afryka 5 ameryka łacińska 3,5 ameryka północna 2,5. Obecnie się trąbi że jest