• Informacje na temat:

  afryka miejsca które trzeba odwiedzić

Artykuły na temat: afryka miejsca które trzeba odwiedzić
 • Wakacje 2016 - 7 kierunków, które warto odwiedzić

  Miłośnicy podróży zagranicznych wciąż poszukują nowych kierunków i miejsc wartych odwiedzenia. Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom biura podróży podsuwają coraz nowsze pomysły na czynny i bierny wypoczynek. Wbrew pozorom nie trzeba jechać na drugi koniec świata by znaleźć się w zupełnie nowym, jeszcze nie obleganym przez turystów miejscu.

 • Portugalia - 8 muzeów, które musisz odwiedzić

  Jak najlepiej poznać dany kraj? Można przestudiować tony książek, zamieszkać tam na dłuższy czas lub... odwiedzić najważniejsze muzea. My proponujemy osiem miejsc, które pozwolą zrozumieć charakterystyczne elementy kultury Portugalii.

 • Off-Road przez Afrykę

  Afryka to kontynent wielu kontrastów i prawdziwa mieszanka wielokulturowości. Tereny górzystych wzniesień i piaszczysty saharyjski bezkres, niepowtarzalny klimat lokalnych wiosek i większych miast. Uczestnicy Expedycji IV Kongo musieli zmagać się z niełatwymi warunkami podróży, niesprzyjającym klimatem i niekiedy z własnymi słabościami. Jednak dla wytrwałych miłośników Off-Roadu nie istnieją...

 • Sekrety Afryki

  Roman Rojek, autor albumu "Etiopia na 21 dni lub na całe życie" odwiedził nieuczęszczane afrykańskie ścieżki, poznał miejscowych mieszkańców i ich zwyczaje. Czytelnikom "Modnego Krakowa" zdradza, co najbardziej przeszkadza w Afryce przybyszom z Europy i dlaczego Etiopia roztacza czar trudny do zapomnienia.

 • Szukasz gorącego hiszpańskiego raju, w którym spędzisz wakacje marzeń i poznasz wspaniałych ludzi? Pragniesz odkryć ojczyznę flamenco, zatańczyć na jednym z oszałamiająco barwnych festiwali i odwiedzić najsławniejsze miejsca w Andaluzji? Nie zwlekaj - czeka na ciebie pełna atrakcji i nowych doświadczeń Sewilla!

 • Zaplanuj podróż do Rwandy

  Ten niewielki kraj afrykański zachwyca przede wszystkim bogactwem przyrody. Warto go odwiedzić, aby przekonać się, jak życzliwi i przyjacielscy, mimo trudnej historii, są jego mieszkańcy.

 • Szukasz niepowtarzalnych wrażeń i przygód? Chcesz spędzić wakacje na gorącym słonecznym wybrzeżu? Pragniesz spróbować niezwykłej afrykańskiej kuchni i dogłębnie poznać etniczną kulturę? Senegal jest krajem, który koniecznie musisz odwiedzić! Zobacz, co oferują jego egzotyczne zakamarki.

 • Co warto zobaczyć w Sudanie?

  ...bogactwo Sudanu. Koniecznie trzeba wybrać się także do jego stolicy - Chartumu, którego Muzeum Narodowe może poszczycić się gigantyczną kolekcją antycznych eksponatów.  To właśnie tam dowiemy się najwięcej(...) wszystkim o niezbędnych dokumentach, które musimy uzyskać w ambasadzie. Aby móc wyjechać do tego kraju konieczne będzie zdobycie wizy oraz posiadanie ważnego paszportu.  Trzeba także pamiętać o obowiązku...

 • Jak kupić tanie bilety na samolot?

  Coraz większa liczba promocji linii lotniczych zachęca do poznawania nowych miejsc. Dzięki linii Ryanair można w niecałą godzinę dostać się z Warszawy do Gdańska lub Wrocławia za 38 złotych w obie strony. Nie trzeba tracić 6 godzin na dojazd na wybrzeże albo 9 na przejazd pociągiem do Wrocławia, aby dotrzeć na koncert.

 • Na urlop do Bawarii

  ...się z ponad siedmiuset komnat. Pochodzi z roku 1744, a zaprojektował go Balthasar Neumann.  Największym urokiem tego miejsca jest klatka schodowa, która ozdobiona jest freskiem, przedstawiającym znane(...), św. Elżbiety i św. Marii. Na zwiedzanie stolicy landu - Monachium trzeba zarezerwować minimum jeden dzień. Nie można pominąć Pałacu Nymphenburg, jednego z największych pod względem powierzchni. Pałac...