• Informacje na temat:

  afryka kenia

Artykuły na temat: afryka kenia
 • Afryka jest kobietą

  Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso. Po 15 latach podróżowania po Afryce Beata Lewandowska-Kaftan postanowiła napisać o tym książkę.

 • Fascynująca Afryka

  ...parki narodowe, a na nim wyspy, które wyglądają jak tropikalny raj. Kenia             Kenia posiada najbardziej ograniczony dostęp do wybrzeża, ale to właśnie ta jej część jest najbardziej(...) z najwyższych gór Kenii, Elgon; z niej spływają rzeki zasilające Jezioro Wiktorii i Turkana. Na zachodzie kraju znajduje się też jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych afrykańskich rezerwatów...

 • Kenia zachwyca rozmaitością

  ...dowiedziała się o śmierci swojego ojca króla Grzegorza VI. Natomiast w małej wiosce Kogelo na zachodzie Kenii do dziś mieszka babcia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kenia zachwyca rozmaitością – możesz(...) rezerwatu Masai Mara. Jest on częścią Parku Narodowego Serengeti, który Kenia dzieli z Tanzanią.  Dawni nomadzi porzucili pasterski tryb życia i mieszkają dziś w wioskach. W Masai Mara będziesz mogła...

 • Żeby zobaczyć pingwiny, nie musisz jechać do... Afryki

  Mała Rumba lubi spędzać czas z mamą i innymi członkami rodziny na brzegu basenu. Gumle i Armstrong czekają na samice, które mają do nich przyjechać z dalekiego Singapuru. Pingwiny mają misję specjalną: pomagają w akcji adopcji jaj w RPA. Odwiedź Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym i poznaj historie mieszkających tam zwierząt.

 • Wyprawa do Kenii

  ...przystosowanym do tego samochodzie terenowym pod okiem lokalnego przewodnika. Na miłośników gór czeka wulkaniczny masyw górski Kenia. Wspinaczka na ponad 5 tys. metrów to prawdziwe wyzwanie, sprostanie...

 • Kenia to państwo zlokalizowane nad Oceanem Indyjskim ze stolicą w Nairobi. Od lat przyciąga turystów, zachwycając sawannową roślinnością, rajskim krajobrazem i pięknymi plażami. Jeżeli marzysz o zobaczeniu niezwykłych miejsc i zetknięciu się z egzotyczną kulturą, za cel powinieneś obrać właśnie wschodnie wybrzeże Afryki.

 • Najbardziej popularnym celem podróży do zachodniej Kenii są okolice Jeziora Wiktorii. Nie ma na świecie osoby, której nie zachwyciłby niezwykły klimat egzotycznych terenów położonych przy największym afrykańskim zbiorniku wodnym.

 • Znana ze uroków egzotycznej fauny i flory Kenia może zachwycać również atrakcjami turystycznymi swoich miast. Mombasa, druga co do wielkości aglomeracja, od lat przyciąga tysiące podróżników zauroczonych jej niezwykłym klimatem i bogactwem kulturowym.

 • Jezioro Wiktorii - Kenia, Uganda, Tanzania

  ...z problemami ekologicznymi, to wokół niego znajdują się niezwykłe parki narodowe, a na nim wyspy, które wyglądają jak tropikalny raj. Kenia Kenia posiada najbardziej ograniczony dostęp do wybrzeża(...) znanych i najpiękniejszych afrykańskich rezerwatów - Masai Mara. Wchodzi on w skład Parku Narodowego Seregeti. Przez Masai Mara w czerwcu i w październiku przechodzą wielkie stada zwierząt: antylop, zebr...

 • Sekrety Afryki

  Roman Rojek, autor albumu "Etiopia na 21 dni lub na całe życie" odwiedził nieuczęszczane afrykańskie ścieżki, poznał miejscowych mieszkańców i ich zwyczaje. Czytelnikom "Modnego Krakowa" zdradza, co najbardziej przeszkadza w Afryce przybyszom z Europy i dlaczego Etiopia roztacza czar trudny do zapomnienia.

Dyskusje na temat: afryka kenia
 • wiara czyni cuda:P

  A mnie Afryka i Kenia:)) najlepiej śladami Karen Blixen:))

 • Re: dzień tęsknoty.

  Sie przyłączam:)) Tęsknie za Afryka i przeliczam kasę. Moze by tak banalna, ale piękna Kenia? Na chwilę:))))))