• Informacje na temat:

  afganistan

Artykuły na temat: afganistan
 • Misja Afganistan i wojenne love story

  We wrześniu w podkrakowskim kościele Alexandra i Rafał złożą małżeńską przysięgę. Los bywa zaskakujący. Poznali się w niemieckim Ramstein. Polskiego żołnierza walczącego w Afganistanie i amerykańską pielęgniarkę połączyły wojna, miłość i... data urodzin.

 • Szminka w Afganistanie

  Afganistanu. W zniszczonym wojną i bratobójczą nienawiścią kraju zyskuje wiarę w siebie, poznaje nowych ludzi, zawiera przyjaźnie, które zmienią jej życie.  I nie rozstaje się ze szminką do ust, która urasta do rangi symbolu... Ta szczera książka, będąca hołdem dla siły przyjaźni, uświadamia nam, jak wielki dla wszystkich stron konfliktu jest koszt każdej wojny. Szminka w Afganistanie. Roberta...

 • Mama w Afganistanie

  W Polskich Siłach Zadaniowych w Afganistanie służą również mamy. O tym, jak łączą tę rolę z obowiązkami żołnierza, opowiadają: ppor. Anita Skowron, st. kpr. Beata Karkocha i por. Aneta Gałecka.

 • Była w ciąży na froncie w Afganistanie

  Brytyjska żołnierka była w ciąży na pierwszej linii frontu w Afganistanie przez siedem miesięcy. Była w ciąży, nie wiedząc o tym - pisze w środę brytyjski dziennik "Daily Mail".

 • Katarzyna Smutniak: Jestem córką żołnierza

  Piękna, subtelna, wręcz eteryczna. Włosi nazywają ją polską Monicą Bellucci. Ale Kasia Smutniak, która niedawno po raz drugi została mamą, właśnie udowodniła, że potrafi grać również twardzielki. W "Limbo" aktorka wciela się w weterankę wojenną, która przeżyła zamach w Afganistanie.

 • Czy warto pojechać do Afganistanu?

  Afganistan znajduje się na piątym miejscu listy najpiękniejszych i najtrudniej dostępnych krajów świata, sporządzonej przez norweskiego podróżnika i biznesmena Gunnara Garforsa. Poznanie piękna przyrody i niepowtarzalnego folkloru tego położonego w Azji Środkowej państwa uniemożliwiają turyście toczące się tam działania wojenne.

 • Rafał Stańczyk: Dziennikarz jest częścią konfliktu

  ...- Żaden materiał nie jest tak dobry, żeby miał być ostatnim. Czasem warto zrobić gorszy, ale go zrobić - mówi Rafał Stańczyk, reporter TVP relacjonujący konflikty w Libii, Egipcie, Somalii, Sudanie Południowym, Afganistanie i Ukrainie.

 • „Łzy Diabła” Magdaleny Kozak już w księgarniach

  ...​Magdalena Kozak - oficer Wojska Polskiego, uczestniczka misji wojskowych w Afganistanie, lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej, a zarazem popularna pisarka science fiction / fantasy - polskim czytelnikom znana jest przede wszystkim z bestsellerowej trylogii Nocarz, Renegat, Nikt. Już w najbliższą środę na półki polskich księgarń trafi jej długo wyczekiwana, tworzona przez cztery lata...

 • Jak zaplanować podróż do Pakistanu?

  Pakistan to kraj, który ma wiele do zaoferowania zagranicznym turystom. Turystyka w tym muzułmańskim kraju jest zjawiskiem obarczonym negatywnymi stereotypami. Wystarczy spojrzeć na mapę, aby uzmysłowić sobie że Pakistan leży w dość specyficznym obszarze: wiecznie niespokojny Afganistan z jednej strony, Iran z drugiej, a granica z Indiami przebiega przez kość niezgody jaką jest Kaszmir...

 • Wszystkie poranki świata, Elisa Paganeli i Laura Ascali

  Śniadanie w Afganistanie? A może na Kubie? Kotleciki z platanów w Ekwadorze? Gdy tylko się obudzisz, możesz przenieść się na wspaniałe śniadanie do niemal każdego zakątka świata!

Wideo na temat: afganistan
 • Brad Pitt wyruszy na wojnę w Afganistanie

  David Michôd stanie za kamerą filmu "War Machine" z Bradem Pittem w roli głównej. Opowieść skupia się na generale armii, Stanleyu McChrystalu, którego budząca postrach reputacja i nienaganne osiągnięcia doprowadzają do objęcia dowództwa nad amerykańskimi wojskami w Afganistanie. (CNN Newsource/x-news)

 • Polka, która odmienia życie kobiet w Afganistanie. Jak to robi?

  Monika Sobańska razem ze swoją mamą Haliną Sobańską założyła stowarzyszenie "Aktywne Kobiety", które pomaga kobietom osiągnąć samodzielność. - Takie projekty mogą zasiać jakieś ziarno. Osoby, które przeszkoliłyśmy będą w stanie coś zmieniać - zaznaczyła w "Dzień Dobry TVN". Na czym polegają organizowane przez Sobańską warsztaty oraz jakie kobiety brały w nich udział? Wiceprezes Stowarzyszenia wyjaśniła to w studiu programu.

 • W Afganistanie, w wyższych partiach kraju, bywa bardzo zimno. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" postanowiła pomóc mieszkańcom górskich miasteczek poprzez szycie dla nich czapek, rękawiczek i szalików. Wolontariusze biorący udział w przedsięwzięciu opowiedzieli o sukcesie akcji. Ile czapek udało im się uszyć?  

Dyskusje na temat: afganistan