• Informacje na temat:

  50 najciekawszych miejsc na świecie

Artykuły na temat: 50 najciekawszych miejsc na świecie
 • ​Mediolan - najciekawsze muzea i pinakoteki

  ...tysięcy eksponatów i niespełna 50 tysięcy materiałów audiowizualnych. To miejsce warte odwiedzenia nie tylko przez fanów techniki!(...) z końca XIII wieku a jego funkcja na przestrzeni dziejów wielokrotnie się zmieniała.  W finalnej wersji gmachu zaprojektowanej przez słynnego architekta Giuseppe Piermariniego znalazło się miejsce dla...

 • Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.

 • Miejsca w Polsce, do których warto zboczyć z trasy jesienią

  ...i przyspieszanie oraz zatrzymania (np. na światłach). Co tracimy? Okazję by poznać fascynujące, niemal egzotyczne miejsca we własnym kraju. A przecież są sposoby na to, aby koszt związany z turystyką samochodową(...) czasie ruch i trochę pojeździć po kraju. Albo po prostu przy okazji najbliższej służbowej podróży zaplanować chwilę, by zobaczyć Polskę z innej strony.  Oto kilka miejsc wartych odkrycia "w trasie...

 • Rowerki kręcone na dachu kamienicy? A może wypisywanie nazwisk idola na szosie?

  ...więc na trasę niedługo po tragedii. A we Flandrii na podjazdach w szczerym polu ustawia się czasami po 50 tysięcy kibiców. VIP-y latają helikopterami do najciekawszych miejsc, sprzedaje się też(...) górski podjazd kilka dni wcześniej, aby mieć jak najlepsze miejsca. W Belgii, gdzie wiosną odbywa się wyścig Dookoła Flandrii przy trasie jednodniowej imprezy potrafi pojawić się blisko milion ludzi...

 • Rok kobiet

  Najlepsza hakerka świata, dwie noblistki, grafficiarka, której boją się islamiści, i damska załoga w wyścigu dookoła globu. Oto nasz ranking najciekawszych wydarzeń 2014 roku związanych z kobietami.

 • Odległy kraj tysiąca świątyń

  Przed wiekami tętniły życiem, na królewskich dworach odbywały się wystawne uczty, a pałace olśniewały przepychem. Dziś dawne stolice Birmy opustoszały. Dla turysty to zaczarowana kraina pełna świątyń i romantycznych krajobrazów. Niskie koszty życia w tym kraju sprawiają, że to jedno z najciekawszych miejsc, w którym można zaplanować tegoroczny urlop.

 • Chanel na Kubie

  ...​To może być modowe wydarzenie roku. Dom mody Chanel zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Resort 2017 w wyjątkowym otoczeniu - na Kubie. To nie był tylko pokaz, ale impreza, która w pełni wykorzystała walory miejsca, pokazując, jak ważne w świecie mody są inspiracje.

 • Paryż na weekend

  ...​Dwa lub trzy dni na Paryż - czy to możliwe? Niby niewiele, jednak z przygotowanymi wskazówkami można sprawnie poruszać się po mieście i zwiedzić dużą cześć miejsc wartych zobaczenia.

 • Zaplanuj wakacje na Bahamach

  ...​Bahamy to nazwa archipelagu około siedmiuset wysp i dwóch tysięcy raf koralowych na Oceanie Atlantyckim. Są znane ze względu na tysiące urokliwych zakątków i wybierane przez turystów z całego świata jako miejsce na urlop.

 • Słoneczna Bułgaria

  Bułgaria jest znanym i lubianym przez Polaków kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Dzięki nowym inwestycjom, bogatszej ofercie turystycznej oraz kampanii promocyjnej bułgarskiego rządu ma szansę znów stać się ulubionym miejscem urlopowym naszych rodaków.