• Informacje na temat:

  50 najciekawszych miejsc na świecie

Artykuły na temat: 50 najciekawszych miejsc na świecie
 • ​Mediolan - najciekawsze muzea i pinakoteki

  ...tysięcy eksponatów i niespełna 50 tysięcy materiałów audiowizualnych. To miejsce warte odwiedzenia nie tylko przez fanów techniki!(...) z końca XIII wieku a jego funkcja na przestrzeni dziejów wielokrotnie się zmieniała.  W finalnej wersji gmachu zaprojektowanej przez słynnego architekta Giuseppe Piermariniego znalazło się miejsce dla...

 • Miejsca w Polsce, do których warto zboczyć z trasy jesienią

  ...i przyspieszanie oraz zatrzymania (np. na światłach). Co tracimy? Okazję by poznać fascynujące, niemal egzotyczne miejsca we własnym kraju. A przecież są sposoby na to, aby koszt związany z turystyką samochodową(...) czasie ruch i trochę pojeździć po kraju. Albo po prostu przy okazji najbliższej służbowej podróży zaplanować chwilę, by zobaczyć Polskę z innej strony.  Oto kilka miejsc wartych odkrycia "w trasie...

 • Rok kobiet

  Najlepsza hakerka świata, dwie noblistki, grafficiarka, której boją się islamiści, i damska załoga w wyścigu dookoła globu. Oto nasz ranking najciekawszych wydarzeń 2014 roku związanych z kobietami.

 • Odległy kraj tysiąca świątyń

  Przed wiekami tętniły życiem, na królewskich dworach odbywały się wystawne uczty, a pałace olśniewały przepychem. Dziś dawne stolice Birmy opustoszały. Dla turysty to zaczarowana kraina pełna świątyń i romantycznych krajobrazów. Niskie koszty życia w tym kraju sprawiają, że to jedno z najciekawszych miejsc, w którym można zaplanować tegoroczny urlop.

 • Chanel na Kubie

  ...​To może być modowe wydarzenie roku. Dom mody Chanel zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Resort 2017 w wyjątkowym otoczeniu - na Kubie. To nie był tylko pokaz, ale impreza, która w pełni wykorzystała walory miejsca, pokazując, jak ważne w świecie mody są inspiracje.

 • Paryż na weekend

  ...​Dwa lub trzy dni na Paryż - czy to możliwe? Niby niewiele, jednak z przygotowanymi wskazówkami można sprawnie poruszać się po mieście i zwiedzić dużą cześć miejsc wartych zobaczenia.

 • Zaplanuj wakacje na Bahamach

  ...​Bahamy to nazwa archipelagu około siedmiuset wysp i dwóch tysięcy raf koralowych na Oceanie Atlantyckim. Są znane ze względu na tysiące urokliwych zakątków i wybierane przez turystów z całego świata jako miejsce na urlop.

 • Słoneczna Bułgaria

  Bułgaria jest znanym i lubianym przez Polaków kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Dzięki nowym inwestycjom, bogatszej ofercie turystycznej oraz kampanii promocyjnej bułgarskiego rządu ma szansę znów stać się ulubionym miejscem urlopowym naszych rodaków.

 • Lancia Fashion Apartment

  W Mediolanie zainaugurowano "Lancia Fashion Apartment", nowy projekt łączący markę Lancia z miejscem - symbolem mody i mediolańskiej kultury: "Milano Fashion Apartment", które mieści jedyną europejską bibliotekę historii międzynarodowej mody od połowy dziewiętnastego wieku do czasów obecnych.

 • Parki rozrywki w Wielkiej Brytanii - nie tylko dla dzieci

  Jeżeli lecisz do Wielkiej Brytanii i zabierasz ze sobą dziecko lub nastolatka, zastanawiasz się, jak sprawić, by ten wyjazd był dla wszystkich udany. Nie każdy i nie w każdym wieku będzie chciał oglądać National Gallery albo patrzyć się na smętnie odmierzającego czas Big Bena. Odrobina adrenaliny przyda się każdemu! W pobliżu Londynu i w innych miejscach w Wielkiej Brytanii znajduje się wiele...