• Informacje na temat:

  10 najpiękniejszych wysp na świecie

Artykuły na temat: 10 najpiękniejszych wysp na świecie
 • 10 najpiękniejszych widoków Szwajcarii

  Górzysta i pełna jezior Szwajcaria to raj dla miłośników naturalnych pejzaży i fotografów poszukujących pięknych miejsc do uwiecznienia. Które jednak z zapierających dech w piersiach panoram trzeba zobaczyć w pierwszej kolejności? Wybraliśmy dla was 10 najpiękniejszych punktów widokowych, jakie oferuje Szwajcaria.

 • Najpiękniejsze kurorty Morza Egejskiego

  Zjawiskowe greckie wyspy czy egzotyczne wybrzeża Turcji? Turystyczne kurorty Morza Egejskiego podbijają serca turystów. Oto 6 niezwykłych miejsc, które zachwycają plażami, wspaniałym klimatem i czarującymi widokami.

 • 10 kubańskich ciekawostek, których nie znajdziecie w przewodniku

  Myślicie o egzotycznych wakacjach? Te z pewnością spędzicie na jednej z najpiękniejszych karaibskich wysp. Tym razem o Kubie inaczej – tych informacji nie szukajcie w folderach turystycznych.

 • ...firmowa na świecie! W tej kopalni po raz pierwszy zaczęto oznaczać wytwarzany produkt (sól) znakiem firmowym chronionym prawnie. Dziś w kopalni można zwiedzać unikatowe komory solne i korytarze, ale(...) kilka wysp, najbardziej znana to Czarci Ostrów (ciekawa jest jej historia – za czasów Pruskich znajdowały się na niej magazyny wojskowe). Najsilniejsze wiatry też wieją na Śniardwach – do 12 w skali...

 • Malta – wyspa między niebem a ziemią

  ...z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia. Wyspa kawalerów Po tym, jak św. Paweł zaszczepił nową religię na wyspie, po kilku wiekach przybyli tutaj rycerze św. Jana, zwani kawalerami maltańskimi. W XVI wieku król(...) to niejedyny powód, by w kwietniu pomarzyć o wakacjach właśnie na tej wyspie. Znajdziemy tam ślady pierwszych chrześcijan, zachwycającą lagunę i wioskę Popeye’a, bohatera kultowego komiksu. Święty...

 • 6 najpiękniejszych ogrodów świata

  To prawdziwe arcydzieła sztuki ogrodniczej. Stworzone dzięki pasji, wiedzy i wrażliwości są prawdziwymi enklawami piękna we współczesnym świecie.

 • 8 chorwackich miejsc, które cię zaskoczą

  Chorwacja zachwyca bogactwem atrakcji - to tu znajduje się najmniejsze miasto na świecie, tu się najlepiej opalisz i zobaczysz najpiękniejszy zachód słońca.

 • Wrocław - Wenecja Północy

  Dwanaście wysp, dziesiątki kanałów i ponad sto mostów i mostków, czynią ze stolicy Dolnego Śląska miasto wyjątkowe. We Wrocławiu ruszył właśnie jeden z najpiękniejszych w Polsce jarmarków bożonarodzeniowych.

 • ..., Bosych, Rialto i Konstytucji. Przy placu św. Marka znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji. Sam plac należy do najpiękniejszych na świecie i to tutaj odbywa się coroczny karnawał. Wybudowana tu(...) szklane cudeńka Tradycja wytwarzania różnokolorowego szkła narodziła się na weneckiej wyspie Murano już w XIII w. Dziś znajduje się tam siedziba Muzeum Szkła (Museo Vetrario), gdzie turyści mają okazję...

 • Czym kusi Santorini?

  Niezwykłe kolorowe plaże, atramentowe morze, urokliwe domki w biało-niebieskich barwach, osobliwe zwyczaje i legenda o mitycznej Atlantydzie - istnieje wiele powodów by wybrać wakacje na Santorini. Wyspa nęci turystów smaczną kuchnią, nietuzinkowym winem i fantastycznymi krajobrazami. Co wyróżnia Santorini na tle innych greckich wysp?

Dyskusje na temat: 10 najpiękniejszych wysp na świecie
 • Re: 10 najpiękniejszych wysp na urlop

  Kiedy się szumem, tłumem, gwarem // Ludzkie skupiska ustokrotnią // Najdroższym na świecie towarem // Będzie samotność. //// Tęsknotą ciszy uciekamy // W bezludność wyspy, skwar południa // Lecz kiedy na niej zamieszkamy // Wyspa przestanie być bezludna