Ziemia Salzburska czeka na przyjazd narciarzy

Sezon zimowy w ośrodkach narciarskich Ziemi Salzburskiej rozpoczyna się już pod koniec listopada. Śnieg na pewno będzie na Kitzsteinhorn w Zell am See/Kaprun – jedynym lodowcu w tym regionie.

Reklama

Nieco później zima zawita do położonych niżej dwóch innych ośrodków narciarskich: Schmittenhöhe i Maiskogel. Narciarze mają tu do dyspozycji 53 kolejki oraz wyciągi. W każdym ośrodku znajdują się także zbocza do jazdy poza trasami.

Kilkanaście kilometrów od Zell am See/Kaprun znajduje się rozległy ośrodek narciarski Hinterglemm/Saalbach, oferujący 200 kilometrów tras o każdym stopniu trudności. Szczególnie przyjazna rodzinom jest familijna stacja narciarska Hinterreit w Saalfelden.

Wokół Saalfelden, Leogang i Maishofen ciągnie się 150-kilometrowa sieć tras do narciarstwa biegowego. W wolnej chwili w Saalbach można zwiedzić muzeum narciarstwa i muzeum etnograficzne z wystawą pięknych szopek.

Jadąc doliną Gastein, mijamy kolejne ośrodki narciarskie: Dorfgastein, Bad Hofgastein, Bad Gastein oraz najwyżej położony Sportgastein, gdzie śnieg pojawia się najwcześniej i utrzymuje najdłużej.

Poniżej Stubnerkogel w Bad Gastein przy słonecznej pogodzie można podziwiać panoramę Wysokich Taurów z platformy widokowej przy znajdującym się na wysokości 140 metrów wiszącym moście Glocknerblick.

Ośrodki w Dolinie Gastein są zrzeszone w Ski amadé, obejmującym ponad 800 km nartostrad.

Warto wiedzieć

Podróż: Bezpośrednie loty z Warszawy do Salzburga w sezonie zimowym oferuje Eurolot. W Salzburgu krzyżują się trzy autostrady. Konieczna jest winietka.

Noclegi: Jest ich mnóstwo o różnym, najczęściej dość wysokim standardzie. Tygodniowe pakiety: nocleg plus karnet, od 400 euro od osoby (przed sezonem). Informacje www.austria.info/pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Ferie

Życie na gorąco

Zobacz również