​Narty w Szwajcarii, czyli gdzie wybrać się na zimowe szaleństwo

Jesteś amatorem sportów zimowych? Znudziły ci się polskie stoki, zatłoczone włoskie szczyty i nudne słowackie trasy? Wybierz się do Szwajcarii! Daj się porwać śnieżnemu szaleństwu na jednym z tysięcy różnych wyciągów, odkryj jedyne w swoim rodzaju alpejskie widoki i skorzystaj z usług najlepszych ośrodków narciarskich w Europie.

Zdjęcie

Ośrodek Flumserberg w Szwajcarii /123/RF PICSEL
Ośrodek Flumserberg w Szwajcarii
/123/RF PICSEL

Do Szwajcarii w zimie? Czemu nie!

Sięgające aż po horyzont alpejskie szczyty, błękitne niebo, słoneczna pogoda... Szwajcaria oferuje nam nie tylko świetne warunki pogodowe i przyrodnicze do niesamowitej śnieżnej zabawy, ale także niezliczoną ilość świetnie przystosowanych do potrzeb turystów kompleksów narciarskich i tras zjazdowych. 

Niemal 30 ośrodków leży powyżej 2800 m.n.p.m., dlatego raj na Ziemi znajdą tutaj nie tylko i początkujący w sportach zimowych, ale również profesjonaliści. Z niektórych szczytów będziemy zjeżdżać nawet kilka godzin! 

Reklama

Duże wysokości, prawie 8000 km różnorodnych szlaków narciarskich, 500 km tras saneczkowych, a do tego źródła termalne, luksusowe hotele, spa, pyszna kuchnia... Każdy odkryje tutaj coś dla siebie! Sezon trwa bardzo długo, obfitując w śnieg, dlatego niezależnie od czasu, który wybierzemy, na pewno spędzimy najlepsze ferie w swoim życiu.

Najlepsze szwajcarskie ośrodki narciarskie

Gdzie warto się udać, by w pełni skorzystać z uroków alpejskiej zimy? Doskonałym kierunkiem okazuje się południowe Wallis wraz z większością najsłynniejszych czterotysięczników. Uważajmy jednak - trasy przede wszystkim dla świetnie przygotowanych i doświadczonych narciarzy! Znajdziemy tu kilka ośrodków, m.in. Montanę, Saas Fee czy Zermatt, które zaoferują nam idealne warunki do niezapomnianej zabawy. 

Kolejną naszą propozycją są ulokowane tuż obok Cztery Doliny. 412 km tras jest czynnych od połowy grudnia do kwietnia, wwożąc na szczyt tysiące sportowców dziennie. Jeżeli natomiast szukasz ekstremalnych przeżyć, koniecznie wybierz się w okolice Klein Matterhorn. 

Znajdziesz tutaj najdłuższą europejską trasę zjazdową, którą możesz rozkoszować się aż... 17 km! Dodatkowo, dostajemy tutaj okazję podziwiania zapierających dech w piersiach widoków na imponujące szczyty Alp i lodowce.

Okolice Jeziora Genewskiego

Prawie 80 wyciągów i 230 km tras zjazdowych znajdziemy również w pobliżu Genewy. Kurorty Glacier, Gstaad, Les Mosses czy Leysin zaczynają funkcjonować zazwyczaj na wiosnę, w okolicach maja i kwietnia. Zachęcają do przyjazdu nie tylko różnorodnością stoków, ale także widokami: z każdego z ośrodków rozpościera się niezwykła panorama okolicy. 

W ostatnim z wymienionych kompleksów dostaniemy również okazję zjedzenia obiadu w wyjątkowej, obrotowej restauracji zaprojektowanej przez jednego z najsłynniejszych szwajcarskich architektów. Warto również dodać, że bliskość Genewy to świetna okazja, by oprócz oddawania się zimowemu szaleństwu, zwiedzić także to klimatyczne miasto i zobaczyć jego największe atrakcje.Artykuł pochodzi z kategorii: Ferie

Więcej na temat:

Zobacz również