Najlepsze trasy biegowe w Polsce. Biegaj jak Justyna Kowalczyk

Narciarstwo biegowe staje się coraz popularniejsze. Amatorów dwóch desek spotkać dziś można nie tylko w górach, ale także w lasach i miejskich parkach.

Zdjęcie

Wisła /BE&W Agencja Fotograficzna
Wisła
/BE&W Agencja Fotograficzna

Najbardziej znana jest Polana Jakuszycka (koło Szklarskiej Poręby). Dobre warunki (śnieg utrzymuje się do późnej wiosny) i alpejski klimat sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na biegówki w całej Europie.

Trasy przygotowane są zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Wszystkie razem mają ok. 100 km. Świetnie można pobiegać na nartach także w okolicach Zieleńca, w Lasówce.

Reklama

Wyratrakowane trasy biegowe znajdują się np. na Jamrozowej Polanie. Ogółem w terenie przygranicznym polsko-czeskim w okolicach Destnej i Spalonej znajduje się prawie 200 km tras!

Na Mazurach jak w górach

Biegać można także na Mazurach Zachodnich, na Wzgórzach Dylewskich. Ich pofałdowanie i krajobraz przypomina Pogórze. Tutaj też znajduje się najwyższe wzniesienie Warmii i Mazur – Dylewska Góra (312 m n.p.m.)

Jest to miejsce, gdzie najdłużej w okolicy utrzymuje się śnieg. Nic więc dziwnego, że właśnie tam od ośmiu już lat odbywają się biegi narciarskie Sasinów.

Bieszczady zawsze piękne

Lasy z licznymi duktami i odkryte połoniny w Bieszczadach sprawiają, że i tam możemy pobiegać na deskach. Doskonale przygotowane są trasy np. w okolicy Wetliny czy Ustianowej. W Wiśle natomiast najlepsze trasy są na Kubalonce.

JOG

Zdjęcie

Wzgórza Dylewskie /Mat. Prasowe
Wzgórza Dylewskie
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Warszawa /East News Poland SP.Z O.O.
Warszawa
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Jakuszyce /East News Poland SP.Z O.O.
Jakuszyce
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Karkonosze /East News Poland SP.Z O.O.
Karkonosze
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Szklarska Poręba /Polska  Agencja Prasowa S.A.
Szklarska Poręba
/Polska Agencja Prasowa S.A.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ferie

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Białowieża. W krainie żubrów

    Zimą okalający miasto las wydaje się mniej dostępny, ale właśnie teraz łatwiej można spotkać króla puszczy. Atrakcje czekają też w samym mieście, a okolice to raj dla miłośników sportu! więcej