Berlin: Tropikalna wyspa - lato w środku zimy

Kto ma już dosyć zimy, wcale nie musi czekać do lata lub jechać na wycieczkę do tropikalnych kurortów. Tuż za naszą zachodnią granicą, 60 km na południe od Berlina, pod ogromnym namiotem, znajduje się oryginalny park rozrywki – Tropikalna Wyspa. Pod jej kopułą panuje stała temperatura 28 stopni C.

Teren jest podzielony na różne strefy. Jest strefa mórz południowych z krystalicznie czystą wodą i piaszczystą plażą, (złoty piasek sprowadzono z Włoch). W Laguna Bali temperatura wody wynosi 32˚C.

Obok rośnie tropikalna dżungla a w niej 500 gatunków roślin, głównie palm i bambusów.

Reklama

Jest tu grota, wodospad i strefa bagien. Żyją tu żółwie, a wkrótce planowane są nawet krokodyle. Znajduje się tu także tropikalna wioska i obozowisko.

Hoteliki, komfortowe bungalowy i pokoje

Na Tropical Island jest co robić i przez kilka dni. Do dyspozycji są namioty i hoteliki, komfortowe bungalowy i pokoje. Noc można romantycznie spędzić na leżaku, na plaży. Wówczas kolorowe reflektory oświetlają wodę i skłaniają do romantycznej kąpieli przy świetle księżyca.

Można tu także korzystać z najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wodnej. Bary i restauracje zachęcają do egzotycznych posiłków. Można również przyjechać z własnym prowiantem.

W bambusowych domkach mieszczą się małe sklepiki z pamiątkami i sprzętem do pływania.

Lot balonem i strefa saun

Na wyspie pieniądze nie są potrzebne. Wszystkie dodatkowe opłaty, poza biletem wstępu, kumulują się na wydanym przy wejściu chipie. Rachunek realizuje się przy wyjściu.

Jedną z najważniejszych atrakcji jest… lot balonem. Z wysokości 55 metrów można podziwiać strefę tropikalną i strefę saun. Na specjalne traktowanie mogą liczyć osoby obchodzące w danym dniu urodziny. Dla nich wstęp jest bezpłatny. Wystarczy tylko mieć przy sobie dokument tożsamości!

Jak tam dojechać?

Tropikalna wyspa znajduje się 90 km od przejścia granicznego w Gubinie, przy autostradzie A13 (Berlin-Drezno). Pociąg z Cottbus jeździ co godzinę.

Trzeba wysiąść na stacji Brand. Tu czeka już bezpłatny autobus. Wyspa otwarta jest całą dobę. Bilety łączone do strefy tropikalnej i strefy saun kosztują: dorośli 40 euro (1 euro = 4,15 zł) uczniowie od 15 lat i studenci 37 euro, dzieci od 6 do 14 lat 27 euro, a dzieci do lat 5 bezpłatnie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ferie

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jest w Alpach jedno miejsce, w którym sylwester trwa całą zimę. A nawet dłużej. Nie ma tam mowy o spaniu. Rano wszyscy wjeżdżają jednym z kilku wiszących tramwajów na położoną grubo powyżej 2... więcej